Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paa neznam dali predhodno imam filozofirano na temava taka da kje kazam deka vo posledno vreme pocnav da kasnam i toa epten :)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
секогаш се трудам на договореното место да бидам ако не точен бар две-три минути порано, плус часовникот на телефонот ми е потенциониран 3 минути порано така да си има фора уште малце време.

(принципиелен чоек шо да праиш)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
SteF напиша:
секогаш се трудам на договореното место да бидам ако не точен бар две-три минути порано, плус часовникот на телефонот ми е потенциониран 3 минути порано така да си има фора уште малце време.

(принципиелен чоек шо да праиш)
Mene mi e 4 min. porano pa dzabe :toe:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Да!Многу често каснам...:toe:
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
sagaqua напиша:
Лелеееее.....ако нешто најмногу мразам, тоа е каснење:nerv: :nerv: :nerv:
Никогаш и никаде не доцнам. Го почитувам сечие време и сакам и моето да го почитуваат:pishtoldz
respect!!!
ako nesto najvise moze da me ispizdi toa e nekoj da mi kasni.jas znam kakov e filingot da cekas i toa ne im go pravam na drugite,zatoa ocekuvam i drugite da se ponasaat taka so mene...
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Никогаш не сум каснел на договороеното зашто знам како е некој да чекам уффффф оддвратно.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
najveke mrazam da cekam nekogo a jas sum najproblematicnata vo drustvoto za cekanje. sekogas sum zadocneta 10 min i sekogas koga ke pojdam mi go velat ova:pak li????
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Доцнењето значи непочитување. Јас не каснам никако. И ако се случи да морам да закаснам, денес е модерно време сите имаат телефони со себе, обавезно се јавувам. Мене ми каснат најмногу 2 пати. Еднаш претпоставувам не било по нивна желба, вторпат значи дека им е навика. Трет пат не излегувам или и јас каснам ама намерно. Тој кој нема да ми се појави навремено значи дека не ме почитува и не му е важно како се чуствувам.
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
paaaaaaaaa najcesto kasnam. retko mi se slucuva da dojdam na vreme. epten ako ne me vodi nekoj po odgovoren za vremeto, togas ja cenam negovata preciznost i sum tocna
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
RealGirL напиша:
Не се сеќавам кога последен пат сум стигнала на 1 час и кога не ме чекале!Каснам и знам дека лоша мана ми е тоа!
Оли си знае најубаво дали касни или не
:angry3:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Не доцнам и не сакам да доцнат,оти мразам да чекам:)Ама бидејќи сите околу мене доцнат,направив договор со нив-5 месеци доцнење од моја страна:)Нека трпат сега...ама понекогаш знае да ми се испушти и навреме да си дојдам пак.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom