Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
abe lek za tie so kasnat e ako ti kasni pa makar i 5 mn ostaj go/JA idi si pa nek kasni uste ednas.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Stalno kasnam ali po nekoi 5 do 10 min. Vo posledno vreme saatot mi e napred 15 minuti i veke mnogu retko kasnam.
 
Член од
10 август 2006
Мислења
104
Поени од реакции
1
Ретко каснам и кога каснам не е повеќе од 5 до 10 мин (од оправдани причини).Обично стигам 5 мин порано
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
E ova za mene veke e problem,jas ne kasnam 5 do 10min tukun kasnam 30,60 duri mi se ima deseno i 120min da kasnam odnosno 2casa, i iako malku se nadevav deka ke me cekaat ali se iznenadiv koga dojdov tamu. Malku mi bea luti ali jebiga. Docnenjeto mislem deka mi e u krv vajda genetski e. U moja familija site docnime, ama bukvalno site. Ednas trebasa da odime na krstevanje pa na svadba kade bevme kumovi,i docnevme celi 3 casa mozda i vise, ama normalno nemozea da pocnat bez kumovite i takada ne cekaa, ali koga se otkazaa od cekanje za tie 3casa neznam kade ne oterale sakale da pocnat ali nie naletavme so sto sleduvaa i nekoi kritiki ali se pomina dobro!!!
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Каснам секогаш кај една другарка, ама од инает пошо таа секогаш ми касни:)
Иначе и не сум човек што касни. Ако некогаш каснам тоа е од оправдани причини. Во принцип не каснам пошо не сакам и мене некој да ми касни на договореното.
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
0
По обичај не каснам, но има ретки случаеви кога каснам 5-10 мин. најчесто од оправдани причини
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
по обичај каснам по едн0 10 - 15 минути :)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Hmmmmmmmm.......pa sekogash docnam najmalku 10 min ponekogash i po 20 25 ...nikogash nemam dojdeno porano...no site se naviknati bidejki site docnat..se dogvorime vo 10h jas docnam 20 min i koga ke dojdam pak cekam :) za site so me cekam sorryte za takvata navika :))
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
мене увек ме чекаат по пола саат или ја нив ги чекам...:toe::tapp:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Ne kasnam nikade , duri porano idam edno 15 minuti (navika)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Секогаш каснам. Барем 5-10 минути. :nesum:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
не доцнам и мразам кога ми доцнат , а највише чекам 15 минути а после си идам
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Ne mi e jasno, vidov pogore Sina^ veli deka kasnela 2 casa, koj ke e toj koj ke ceka 2 casa na edno mesto. Osven ako e bilo vo kafic a Sina^ im e rekla bidete tamu jas ke dojdam, inace koj budala ke e sto ke ceka 2 casa, ne zezi. I drugo za toa krstevkata, kako moze da kasnete 3 casa da ne se spremavte tri casa, ili zaboravivte deka treba da odite, ok e da kasnes 1 cas a 3 toa ne e kasnenje, toa e zaboravanje deka treba da odis nekade, pa posle ti teknalo i ke odis. Stvarno ne mi se veruva deka nekoj moze da kasni tolku mnogu.:toe:
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Porano ne kasev voopshto. Sega ili sum na vreme ili kasnam max 5 min. Mnogu se nerviram so dve moi drugarki koi standard kasnat 30 min. I ozbilno pochnavme da im kazuvame 30 min porano da se najdeme, pa sea oni si chekaat. Ne e opravduvanje, imashe guzva kaj sobranie.....sekoj den....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom