Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Сакав да прашам на договорено место секогаш касните или пак сте точни ... или пак стигате пред време ?:motor:
Јас по обичај ...КАСНАМ.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
...секогаш каснам...летово ниту еднаш не стигнав навреме кај друштвото...после 15 минути од договореното ми фрчет телефони...а јас тогаш излегвам од под туш :pos:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Каснам, ама најмногу до 5 мин.
Инаку, со другарките со кои излегувам, се договараме во 21:30, тоа значи дека се чекаме во 22:00, а јас одам во 22:15 и во тоа време се наоѓаме сите три.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Никогаш не каснам, секогаш сум точен. Не сум ја као Македонски железници. :pos:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Лелеееее.....ако нешто најмногу мразам, тоа е каснење:nerv: :nerv: :nerv:
Никогаш и никаде не доцнам. Го почитувам сечие време и сакам и моето да го почитуваат:pishtoldz
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
најмногу од се на свет мразам кога некого чекам,али тоа ретко се случува бидејќи јас НИКОГАШ не сум на време,и тоа само бидејќи сум неодговорна,почнувам да се спремам саат време пред договореното,и никогаш не сум готова на време:)ме имаат чекано по саат ипол,али никој не ми се љути,туку тие што ме знаат подобро,доаѓаат 20 мин по договореното:)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Мразам и презирам луѓе што постојано доцнат. А во Македонија тоа се 99,98 проценти од популацијата. :) Бар според моите истражувања :) ...

И НЕ Е ОПРАВДУВАЊЕ "ЕМИ НЕ ЗНАМ ЗОШО КАСНАМ, НЕ ПРИМЕТИВ КОЛКУ Е СААТОТ" !!!!!!!!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Не каснам често. Признавам се случува понекогаш, ама не ми поминало во навика. Знам колку нервоза е да чекаш некого подолго од 15 минути на договореното.
Сега со другарките ако се договориме у 22:30 знам дека таму ќе бидат во 23:00
П.С еве 22:35 е а јас уште чекам да се јават за да тргнам.
Не се нервирам, веќе се навикнав. :)
 
С

Сатори

Гостин
точна...секогаш
и се нервирам кога ми каснат!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Lady Satori напиша:
точна...секогаш
и се нервирам кога ми каснат!
Мој човек. :aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:


Инаку има некои луѓе кои во глава им е увртено дека треба да каснат дури и кога можат да дојдат на време. Онака за пенис ќеиф идат пола саат покасно...
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
porano nikogas mi se nemase sluceno da zakasnam nekade,sekogas odev 5-10 minuti porano!Od ko si simnav msn i od ko imam 7/24 internet doma,definitivno pocnav da kasnam,poso sekogas ima neso so me zadrzuva pred kompjuter i nemam vreme da se spremam!
Sepak,mrazam kasnenje,zatoa sekogas si se trudam da dojdam tocno na vreme i bas zatoa sekogas sum taa sto ceka!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Гледам да не каснам......сеа се случувало ама не е навика....а не ме нервира коа ми каснат на тоа научен сум
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Nikogas ne kasnam moze da dojdam porano.Nesakam da me cekaat a uste pomalku da cekam.
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Не каснам, освен неколку пати во школо шо закаснив годинава, м`рзам кога чекам, јес да редко се случива. NaTaLY знае, кога ја чекаме по 5 саати :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom