Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Секоаш 10 мин порано. никоаш не сум закаснал.
 
Член од
8 август 2006
Мислења
32
Поени од реакции
0
pa gledam da ne kasnam ama nekako tesko mi ide.ama ne kasnam mnogu,obicno po 5-10 minuti
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Не се сеќавам кога последен пат сум стигнала на 1 час и кога не ме чекале!Каснам и знам дека лоша мана ми е тоа!
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Toa e mnogu losa navika.Jas imam drugarka od mali sme zaedno,i ostana takva.Koga treba da se najdam so nea 15 min pokasno ke trgnam od sto mi e skisnato da ja cekam, i pak ke ja cekam barem 5 min.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Јас никогаш не доцнам и го мразам доцнењето, т.е. мразам кога некој мене ми доцни.
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Po obicaj ne kasnam mnogu, mislam dokolku jas go dogovoram mestoto i vremeto ili pak ako mi odgovara toa.... a dokolku ne mi cine sekako kasnam. Isto taka kasnam i ako e nesto pobitno pa treba da se doteruvam pa frizuri pa sto da oblecam i pak kasnam. :)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Stefanos_M напиша:
Не каснам, освен неколку пати во школо шо закаснив годинава, м`рзам кога чекам, јес да редко се случива. NaTaLY знае, кога ја чекаме по 5 саати :))

Sve pravam na brzina pred iska4anje, poso ja skoro stalno site gi organiziram kaj ke ideme, u kolku saat i sl... i nemam vreme za mene.:nesum: I stalno pred iska4anje mi se desava nekoj gaf:(se karam so majka mi/tatko mi/baba mi, zaboravam da zeam pari, pa od pola pat se vrakjam, koa ideme na koncerti redovno ja zaboravam kartata, 5 min pred da isko4am mi se javuva pla4liva drugarka i moram da i gi islusam jadovite, liftot ne raboti(ja sum na 6 sprat) a i koa raboti se zaglavuva, zaboravam klu4, zaboravam da se is4eslam, da oble4am patiki (2-3 pati u papu4i sum isko4ila do vlez), ke se sretnam so nekoja drugarka od osnovno, so nekoj zborlesta komsika.......) i kako da stignam na vreme...:toe:
I ne se lutam koa 4ekam (ama 4ekanjeto da e so usul, ne povekje od 15 min) poso znam niz koi peripetii pominuvam duri da stignam na dogovorenoto mesto i zatoa imam razbiranje kon tie sto kasnat. :)
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Nikogas ne kasnam i mnogu se nerviram koga cekam.Duri mi se slucuva koga treba da se najdam so nekoj so znam deka kasni da trgnam podocna 10min i pak go cekam 20min,a koga ke mu se nalutam so kasni mi veli da trgnam pokasno 30min:lud:I mnogu se nerviram so nekoi koga ke dojdat iako kasnat mnogu,ne se ni obiduvaat da se opravdaat,tuku se pravat kako da ne e nisto,kako da se navreme:nerv:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Каснам секогаш и секаде. Тоа цел живот ми е маана, и просто незнам како да ја оттргнам. Каснев на часови на училиште, закаснав и на матурската вечер, каснам на кафиња, каснам на работа (добро, не сум џабе газда де:pos2:), ма секаде каснам. Е сега има каснење и каснење ... ако не е нешто многу важно, ептен бавно се спремам и каснам многу, но ако е нешто посериозно, се спремам со трчање по дома и евентуално може да закаснам некои 5 мин.
Цепидлак сум за спремање и ако нешто заборавам да направам, подобро ми е да не излезам, дека можам да истепам секого пред мене, па тоа ми е единствено оправдување.

п.с. Заборавив! Точна сум кога ме чека автобус, судија, фризерката или забар!:aplauz:
 
S

Sith_Lord

Гостин
Многу ретко каснам. Точен сум џоа швицарски саат. :) А ко за беља, 90% од луѓето што ги знам каснат по 20 минути минимум.

Sith
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Не каснам скоро никогаш,секогаш гледам да дојдам на време,глупо ми е мене лично ако каснам-а ко за беља скоро сите што ги знам каснат-ради нив ќе почнам и јас да каснам,немам намера секогаш да чекам,да дремам сам ко будала!!!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Епа јас секогаш каснам.Некогаш и по саат време.И да тргнам пола саат порано пак каснам.Ептен цепидлака сум.Ке тргнам ке го заборавам мобилниот ке се вратам,па ке сретнам по пат некој и ајт муабет,ке сретнам некој со веспа ајт да ме повозиш и секогаш каснам барем по 10 мин.А пак другарките никогаш не каснат и доагаат дури до кај мене па дремат дур не бидам готова :nesum: :duel:
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
NaTaLi напиша:
Sve pravam na brzina pred iska4anje, poso ja skoro stalno site gi organiziram kaj ke ideme, u kolku saat i sl... i nemam vreme za mene.:nesum: I stalno pred iska4anje mi se desava nekoj gaf:(se karam so majka mi/tatko mi/baba mi, zaboravam da zeam pari, pa od pola pat se vrakjam, koa ideme na koncerti redovno ja zaboravam kartata, 5 min pred da isko4am mi se javuva pla4liva drugarka i moram da i gi islusam jadovite, liftot ne raboti(ja sum na 6 sprat) a i koa raboti se zaglavuva, zaboravam klu4, zaboravam da se is4eslam, da oble4am patiki (2-3 pati u papu4i sum isko4ila do vlez), ke se sretnam so nekoja drugarka od osnovno, so nekoj zborlesta komsika.......) i kako da stignam na vreme...:toe:
I ne se lutam koa 4ekam (ama 4ekanjeto da e so usul, ne povekje od 15 min) poso znam niz koi peripetii pominuvam duri da stignam na dogovorenoto mesto i zatoa imam razbiranje kon tie sto kasnat. :)
Абе еднаш разбирање двапати ама, секој ден да те чека човек и тоа не бива :tapp:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Stefanos_M напиша:
Абе еднаш разбирање двапати ама, секој ден да те чека човек и тоа не бива :tapp:
:eek:ftopic: Javno se izvinuvam sto stalno kasnam i sto me 4ekate. (i ve4erva zakasniv 10 min. , proveruvav dali Downunder stvarno go zatvorile :toe:)
I eve denes davam 4esen pionerski zbor deka nikogas veke nema da me 4ekate(poveke od 15 minuti :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom