Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Никогаш не доцнам.
Или идам точно навреме или не идам воопшто.
Иам некаква опседнатост со точноста,секогаш тежнеам да бидам точен до секунда,а ебено гадно се нервирам коа некој ми касни,макар тоа било и само две минути.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Sekogas se trudam da bidam tocna na dogovoreno mesto ,no epten mrzam koga moram nekogo poveke od 10 minuti da cekam togas sum infrit.Kraj na film.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Епа ми се има случувано да доцнам и по 10-15 минути,ама ми се има случувано да чекам по 30 минути.Се трудам да стасувам на време ама ако се заборавам на компјутер можам доста долго да закаснам
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
никогаш не каснам. стално сум точен и стално од ко памтам за мене мора да ги чекам другите да каснат :uvo:. ете денес последно 20 минути дремев :lut:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Јас порано воопшто не каснев секаде стигнував на време, некогаш и пред време. А во последно време многу каснам , скоро секогаш. Тоа е најчесто со друштвото кога треба да се чекаме негде скоро секогаш доаѓам 10 - 15 мин подоцна.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Obicno ne docnam sakam da sum tocna ama mi se ima slucuvano da docnam.Mrazam da cekam nekogo.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Па многу ретко доцнам, а кога доцнам, доцнам по 5-10 минути (15 минути во екстремни случаеви :)).
 
П

Паган-др

Гостин
Многу ретко доцнам. Навикнат сум да чекам :)
Ако доцнам, доцнам 5-10 мин.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Tocno i jas isto gi mrazam!!!se soglasuvam so tebe!!!:):)

Ustvari oni ne kasnat zasto imale nekoja rabota hitna ,tuku onaka da se napraat pametni !!jas razbiram ednas da kasnis ali sekoj patt,neee !!!no ima i za tie nacin da se naucat!!!
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Никогаш не доцнам, пред се заради себе но и заради другиот.Односно си го ценам моето време како и на тој со кого имам договорено.И на крајот, зошто се договараме во одредено време, за да во тоа време се најдеме.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Сакав да прашам на договорено место секогаш касните или пак сте точни ... или пак стигате пред време ?:motor:
Јас по обичај ...КАСНАМ.
Никогаш не каснам, цагер сум точна, ама пак мнооогу мразам некој што касни а половина од друштвото се такви така да пробувам да се навикнам ама тешко ми оде, а тоа кога некој касни го сметам за неодговорност, разбирам ако имал нешто проблем или нешто да му излегло или да ми се јави бар, ама така да ме остават извисена пола саат, макар и 10 минути збеснувам:vozbud: јас и да сакам неможам да закаснам :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom