Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
леле каснењето ми е маана која мислам дека никогаш нема да ја променам. тоа е против моја волја, ама кога и да бидам спремна на време секогаш се дешава нешто поради кое ќе закаснам...
а морам да признаам дека обично кога ќе се договорам со некој, увек малце подзакаснувам пошо неќам да чекам сама некој и луѓето да ме гледаат од страна... знам, лоша сум :nesum:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
kasnenjeto e edna od rabotite sto mnogu me lutat,se trudam(i najcesto uspevam)na vreme da bidam tamu kade sto treba da sum.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Порано секогаш бев точен,па јас чекав...сега веќе мене ме чекаат:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Порано секогаш бев точен,па јас чекав...сега веќе мене ме чекаат:pipi:
Убаво правиш да ти кажам и јса ќе почнам така. У друштво знаеш шо праат моделите. Дур да се нашминкаат им требаат 2 саати и машки и женски. Закажан си во 9 доаѓаш 15 за 9 таму и до 10 саат чекаш. Веќе јас како вип личност ќе доаѓам у 11 и 30 за казна.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ne docnam.
Nikogas ne sum zadocnila na uciliste,na rabota,na fakultet,na praksa,ne sum propustila avtobus...
Ama,koga sum dogovorena so luge koi sekogas docnat se natprevaruvam so niv vo docnenje i rezultatite se gore dolu izednaceni.Nekogas jas sum prva nekogas tie,nekogas zaedno,a nikogas toa ne e vo dogovorenoto vreme.
A,vakvi osobi se okolu 90% od vkupnata populacija so koja se sostanuvam.:)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Никогаш не доцнам.....страшно мразам кога доцни некој.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Убаво правиш да ти кажам и јса ќе почнам така. У друштво знаеш шо праат моделите. Дур да се нашминкаат им требаат 2 саати и машки и женски. Закажан си во 9 доаѓаш 15 за 9 таму и до 10 саат чекаш. Веќе јас како вип личност ќе доаѓам у 11 и 30 за казна.
А може и ќе те чекаат...:)
Прашајте го Егзотик дали каснам...Али не знам што ми се дешава...Онака, како да сум проколната со вечно каснење...:)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Повеќе подранувам, ама понекогаш и задоцнувам.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Не каснам никогаш, има исклучоци некогаш ако немам време да стигнам...:).
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ne docnam nikogas...sekogas porano odam...za svaki slucaj...a i da cekam ne mi smeta 5-10 min ali ne poke..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom