Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
27 февруари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
5
Немам навика да каснам, а може некогаш "на грешка" и да закаснам но само 5 минути. Не сакам кога знам дека ме чекаат, а и мразам да чекам некој, и многу ми смета каснење.
Па затоа и се договара термин, за да се почитува.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Sekogas sum na vreme,e mnogu cesto pred vreme,a mnogu retko skoro nikogas kasnam...:helou: i mrazam taka da si dremam i da cekam
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
me nerviraat site so sto kasnat....sekogas znam da bidam pred vrema-prv a oni gi cekas do kraj.mnogu se nerviram....ke se preselam na druga planeta navistina krajno vreme e:helou:
 
Член од
10 март 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
Секогаш каснам, знам дека нечини али не се менува. Башка мразам друг да ми касни :toe:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Скоро секогаш на време.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Животот ми помина во чекање. Тоа највеќе го мразам! Не доцнам и не сакам да ми доцнат. Сметам дека е непочитување кон мене и моето време. Сакам организирани луѓе, што знаат што им е приоритет. Ако се прецениле во однос на тоа за колку време можат да стасаат, а за колку не, тоа е само нивни проблем. Секако, постојат исклучителни ситуации кои можам да ги разберам во врска овој новопечен ,,феномен" и ,, мода" наречена - доцнење.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Многу не сакам непрецизност, доцнење и слично, па затоа секогаш секаде пристигнувам дури и порано но некако немам среќа па многу често се случува јас да чекам некој :toe: а тоа ми предизвикува често нервоза...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Не каснам, дури и пред време сум стигната. А ако некој касни го чекам 10 минути ако не дојде си одам
 
Член од
4 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
3
не се сеќавам кога последен пат бев на време... :wink: не, се зезам... ама доста често ми се случува да каснам, особено наутро.
 
Член од
29 март 2008
Мислења
186
Поени од реакции
4
Секогаш доаѓам на време може некогаш да закаснам 2-3 мин ништо повеќе, но едно знам мразам да чекам а тоа ми се случува многу често...:toe:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не доцнам секогаш. Ми се случува понекогаш, но секогаш се јавувам и си кажувам.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Во зависност од случајот. Кога е нешто со другарите, скоро секогаш доцнам, дали секунди, дали минути. :) А ако е нешто во врска со девојчето, секогаш сум порано дојден, 5-10-15 минути. :)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
секогаш прв!! :)
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Не доцнам воопште, освен поради некои оправдани (ептен ретки) причини и си кажувам на време, а и тоа доцнењето и чекањето ме вади од такт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom