Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Порано ми се случуваше да закаснам малку.
Во последно време ми се случува и да стигнам некоја минута порано за да не ме чекаат или да чекам.:pipi: Страшно ме нервира кога доцнам а и кога треба да чекам, иако порано и јас така си доцнев по малку.:kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Секогаш сум точна.Ок,не секогаш,ама 97% од времето сум точна.Ако каснам,навистина имало причина.Дури ми се случува и порано да дојдам негде,затоа што тргам од дома 5 минути порано,за секој случај да не закаснам.
Обично јас сум таа што чека.Разбирам одвреме-навреме да задоцниш,ама има некои луѓе кои претеруваат.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
секога излагам малку порано за да сум на време таму каде сум тргнал.ептен ретко се случува да задоцнам.
 

janny

Матуф од мал
Член од
12 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
9
Nikogas ne kasnam i nekam da cekam a ako veke cekam cekam samo 5 min i this is the end oh my onlye friend :smir:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
катастрофа сум за доцнење секогаш
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Се трудам да сум точно на време... и најчесто ми успева! :vozbud: А ако ми се случи да закаснам, многу се извинувам и се правдам. Нејќам да каснам, а уште помалку да ми каснат пошто така имам впечаток дека не го почитуваат моето време. Ако ми каснат повеќе од 10-15 минути многу се лутам... освен ако немаат некоја ептен добра причина... Не каснете луѓе, многу лоша навика!! :star:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Не го злоупотребувам времето на другите и затоа секогаш сум точна.Познавам луге кои секогаш доцнат и тоа е една многу лоша навика.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Имам една мана, никогаш не доцнам. Знам како би ми било мене да чекам некого па се трудам никогаш да не задоцнам. Дури и пред предвиденото време сум на зборното место. А има и луѓе кои тоа го злоупотребуваат ама нив таа навика не можеш никогаш да им ја искорениш!
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
Секогаш точна, па ако треба и пред време да стигнам...гледањето ТВ, шминкањето до перфекција или ѕиркање во огледало милион пати пред излез не ти е причина да касниш...тргни си на време ко човек да не те чекам!!!
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Sekogas se trudam da bidam tocen mi uspeva toa i mnogu me nerviram nekoj koga ke mi zadocni na zakazno mesto.Pamtam ednas deka mu zanasnav na drugarite namesto vo 21:00 togas se cekavme v prak jas bev tamu vo 02:35 (ne deka sakav da ne odam ama zaspav na rabotnata masa pred kom) ama za sreka tamu bea,pijani kamen se kuliraa na treva...
p.s "ne deka ne sum ja cekal bivsata 40 minuti na -25c sam pred saatot ama toa e...mora da se tolerira
:salut:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.681
Стално сум на време или порано нема каснење во ретките случаи кога сум закаснил сум се јавил да кажам за да не стварам нервоза..касначите се буљаши:bbor:
 

Litle Man

.::The Rocker::.
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
На време сум стално и си чекам по малку ако не дојде на пр: за 1 минута право е јавувам.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Се трудам секогаш да бидам на време, а ако каснам тоа се 5 или 10 мин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom