Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Vo princip ne kasnam, mnogu retko moze da mi se sluci da zakasnam ako imalo za toa pricina, a onaka od navika da docnam ne... Mnogu e glupavo koga nekoj docni, koga go cekas i se nerviras...
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Никад на време не доаѓам. Или покасно или порано. Ама најчесто каснам...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Јас порано никогаш не доцнев, бев точна до минута. Ама имам една другарка секогаш шо каснеше, па ја чекав секогаш кога ќе бевме договорени за некаде. И почнав да си викам ај што ќе се брзам она ќе касни, па и ја почнав да каснам и сега каснам дури и по 15 минути некогаш. И таа ме чека сега, ја каснам таа не касни веќе. Можда и таа касни ама ја повеќе и не приметувам :):):):):)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
ne kasnam na dogovoreno mesto...ama kasnam, i koga ke mi tekne oti ke zakasnam pravo sprint trcam i stignuvam na vreme :P :)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
SANCTIMONIOUS напиша:
Каснам само кога сум пред компјутер и тоа по 5-10мин, али сакам секогаш да сум точен!
Imalo i kako mene...:pos2:
 
B

black angel

Гостин
ja koga kako nekat kasnam nekat podranuvam ama ne sakam da cekam podolgo od 10 min.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
никогаш не доцнам секогаш ги чекам ''The Others'' по 10 15 мин и тоа ме нервира
 
T

Tetro

Гостин
:nenene: Секогаш одам 5-10 минути порано, а после си чекам.:nesum:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Mrazam da kasnam i da mi kasnat, i u princip na dogovoreno si doagam 5 min porano...
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
da mnogu kasnam posebno na skolo kursevi i takvi stvari a pricina e toa sto voopsto nemam zelba da odam tamu lele fala na klasnata sto se mi opravuva onaka skrisno ...
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
samo za u skolo doznam a za drugi raboti sekogas sum tocen duri i poranuvam
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Nikogas ne kasnam, ako sum rekol deka ke dojdam vo 9 vo 9 ke bidam tamu. MNogu se nerviram koga drugi kasnat pa davaat izvinuvanje kako abe vaka bese taka bese, ne se od zbor lugeto.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
mi se slucuvalo da zakasnam ponekogas...no voobicaeno ne docnam...a mnogu pati i stigam pred vreme :toe:
 

ГоКи™

ИнСпИрИрАнА БуДаЛа
Член од
19 април 2007
Мислења
57
Поени од реакции
0
Zavisi ako nesto e vazno nikogas ne docnam (osven slucajno) a ako ne e nesto bitno moze i namerno da zakasnam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom