Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Секогаш сегде сум точен ..... на време
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Порано бев секогаш точна и ги чекав другите кои каснеа,но сега доаѓам 10 минути покасно,па се случува тие мене да ме чекаат.Инаку сум против тоа каснење,сепак,треба да се почитува договореното време.
_______________________________________________________________ :pipi: ..........:salut:..........:eek:jea:...........:pishtoldz...........:pipi:
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Не практикувам да каснам и несакам да каснам
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Abe kakvo docnenje sekogas doagam minimum 15 min porano ama fintata e deka ke cekam pa gleam da doagam tocno na vreme + - 5min.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
lele so toa docnenje su katastrofa i mora site saati da mi se namesteni 15 min ponapred:tapp:
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Најчесто сум точно на време. Ми се случува да закаснам но многу ретко.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
90% од животот состаноци и слично каснам.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Ako ne zadocnam NAJMALKU 5min-ne sum jas! I da bidam spremna na vreme, se nesto ke izleze vo poslednit moment i pak ke zadocnam... Ama zatoa i pocekuvam koga nekoj jas treba da cekam, vo slucaj toj/taa da zadocni
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
154
Поени од реакции
1
Секогаш ама баш секогаш,ако не закаснам тогаш нешто не е како што треба т.с.денот ми тргнува наопаку.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
уф.. КАСНАМ.. секогаш секаде, на сите.. не го правам намерно дури и искрено се трудам да не закаснам.. ама како некој марфиев закон се нешто ми се случува баш тогас дури и 3 саат порани да почнам да се спремам пак ке закаснам.. и децко ми тоа го вади од кожа.. ама колку и да се трудам неможам.. ке стигнам некад на време ама ептен ретко..
 
M

**MEMORY**

Гостин
Многу мразам кога некој ми доцни на закажано...
...just for the record....Секогаш доцнам по 10-тина минути.
Нема логика...знам...:nenene:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Многу мрзам некој кога доцни,секогаш сум на време секогаш дури и порано освен кога треба да се стигне на време на предавања,е тогаш секогаш доцнам :icon_lol:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Никогаш не доцнам и мислам дека тоа е една позитивна карактеристика бидејќи сите знаеме како е кога некој доцни. Секогаш си го планирам времето едно 10-15 мин. од планираното. Нормално е дека, ако сум се ветил некому дека ќе бидам во тоа време и да го исполнам ветувањето.
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Па обично каснам... Но не многу.. 5 до 10 минути.. А морам да кажам дека не обожавам јас да чекам некого, па така да и јас гледам да сум точна да не ме чекаат.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom