Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.809
Поени од реакции
6.805
Стварно колку се дебили МТВ со тоа графиката за времето и резултатот. Кога го ставија ко во Paint да е правено со Arial фонт и 8 големина :) и оп по 20-ина минути го снема. Ги исклучија да не им троши струја :pos2:

А и од ФИФА не се поарни и нивното ситно ситно да не можиш да видиш кој играч на која позиција игра.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Аман со трубите, нели ги боли глава тие што се присутни таму:tapp:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Со 10 играчи играат Аргентинциве, Ди Марија бара детелинки на теренот.
Што суштество ќе беше тоа црното на голот на Нигерија, све живо му фати на Меси.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
МТВ им дал ексклузивно право на MaxTV да пренесуваат светско првенство со HD резолуција. Во четвртокот кој измина, директорите на сите кабелски оператори формирале комисија и испратиле неколку претставници во МТВ да преговараат зашто МТВ им дозволил светското првенство да се пренесува во HD резолуција само на MaxTV, националниот сервис МТВ (за кого сите граѓани плаќаме) им рекле дека ако сакаат да добијат HD, секој кабелски оператор треба да плати 10 милиони денари! Наводно, на МaxTV му обезбедиле HD оти биле блиску и му пуштиле оптика
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Стварно колку се дебили МТВ со тоа графиката за времето и резултатот. Кога го ставија ко во Paint да е правено со Arial фонт и 8 големина :) и оп по 20-ина минути го снема. Ги исклучија да не им троши струја :pos2:

А и од ФИФА не се поарни и нивното ситно ситно да не можиш да видиш кој играч на која позиција игра.
МТВ располага со опрема што на запад ја користеле во седумдесетите, она со резултатот ситен и мизерен е максимум за нивната опрема. Погледајтеги сите реклами и шпици што се вртат на МТВ, со ПауерПоинт да се правеа поубаво ќе изгледаа. Мене жал ми паѓа некад... :/
 
В

Вори

Гостин
Ме разочараа Аргентина,слабо играат,џабе се дигаа.
Само Меси игра,другиве камења.
Иначе голманот Енијама од Нигерија е ѕвер.
Чех,Цезар,Касиљас,Валдес и остали гомна да јадат.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Слабо изиграа Аргентина,а на почетокот како почнаа мислев 5+ ке биде
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Значи коментаторите на ХРТ2 се :), нон-стоп таму си гледам.Милито кога влезе и кога имаше ситуација 1 на 1 со Јобо, и овој му ја одзема топката и коментаторот : Nije ovo njegov kolega iz reprezentacije ( за Демикелис збори ), a nije niti Van Bujten :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Значи коментаторите на ХРТ2 се :), нон-стоп таму си гледам.Милито кога влезе и кога имаше ситуација 1 на 1 со Јобо, и овој му ја одзема топката и коментаторот : Nije ovo njegov kolega iz reprezentacije ( за Демикелис збори ), a nije niti Van Bujten :D
Најсмешен ми беше моментот кога Уче промаши многу добра шанса и коментаторот:

...Учее нече учи!

У пм некој ќе помисли дека такво му е името :)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ако е паметен марадона за следната утакмица да го стави МИлито и под итно да го извади Ди Мариа!!! Игуаин влегува во шанси ама слабо му е движењето , аДи Мариа мислам дека не му беше јасно што прави на теренот. А кога само ќе ми текне дека игра Џонас а не игра занети. Се што тргна накај аргентинците идеше по лева страна, нон стоп му влегуваа. Генерално....изненаден пријатно од Аргентинците. Очекувам понеорганизирано да играат, ама имаа некаква концепција, ме бендисаа е сеа што немаа среќа Енјама да им брани тоа е друго.

Во однос на претходната утакмица....Корејците до сега ја изиграа најдобрата партија на светсково, им дадоа лекција на Грците по тимска игра, брзина и организација.Секоја чест!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Море луѓе Енејама е звер....се живо фати....чисти 5-6 гола спаси....иначе не треба Аргентина премногу да се форсира во групана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom