Свети Николе

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
F
Se nadevam deka Kire Lazarov nikogas nema da se vkluci vo politikata i neka prodlzi so svojata sjajna kariera, zatoa sto toa sto go pravi go pravi mnogu podobro od bilo koj politicar vo Makedonija, toj ja afirmirase Makedonija sirum svetot i e navistina najdobar ambasador na ovaa zemja, zaedno so uste mnogu drugi sportisti pokazaa deka Makedonija iako e mala zemja, taa istovremeno e neprekinat izvor na talenti i navistina sum gord sto sum od ist grad so ovoj svetski igrac i mu posakuvam vo idnina da go sledat uste pogolemi uspesi.
па и подобро е да не се меша во политика само нека продолжи со неговата супер кариера секој светиниколчанец е горд со него поззззз до сите светиниколчани и тие што го сакаат Свети Николе
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.090
Fala mnogu na podrskata i se nadevam deka vo idnina nikoj nema da zboruva loso protiv bilo koj grad ili protiv nasata drzava
Добро кажано, ниеден град не е лош, ниедно село не е лошо...сегде може да се најде нешто убаво и вредно.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Свети Николе,град кој посбно го почитвам поради старат престолнина на паонците Била Зора,која се наоѓа во близина на Кнежје,а истовремено разочаран од институците што се уште овој дел од Македонија мислам истоцниот го занемаруваат во поглед на истражување,во споредба колку е финансирано во останатиот дел од Македонија,кое ми дава за право да размислам ,,дали клучот на вистината за Македонија се крие во источна Македонија,,
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Крие тајни и убавини Свети Николе и околината, се надевам дека еден ден ќе се откријат некои нешта тука. Сетете се на Ѓаволскиот ѕид во Богословец и на Била Зора близу Кнежје... Ќе има туризам тука... :)
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
ее свети николе го сакам тоа градче,последен пат бев во Јули со веспата и со уште едно пи4енце и топ си поминав :)
 
Член од
26 април 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ma ja ziveam u Sveti Nikole on ti e super grad ali glupo e so sekoj so sekogo se poznava i ako se opiam i ako nekoj me vide tato mora da doznae zatoa so nega ga poznavat site u Sveti Nikole zatoa ja sakam da ziveam u nekoj pogolem grad. A onaka e najmirno mesto na sveto dobro de i kaj nas ima :tapp: :D
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
абе слушнавте ли на ТВ горанец87 избегал од бардовци :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Kazete mi Svetinikolcani nesto poveke za ezeroto Mavrovica vo toj del.Kako e pristapno itn.
Inaku od Sveti Nikole poteknuva moeto sonce.I nemozam da ne go sakam gradot.
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Па вака:мирно местенце,доста пријатно ама за постарите.За младите не го препорачувам затоа што не дава простор за напредок,мислам да бидеме реални кај би можел Светиниколчанец откако ќе заврши факс да се вработи во Св.Николе?А иначе убаво гратче зашо да не:D
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
денес на сител во 13:00ч Свети Николе - Пробиштип во емисијата на Драган вучиќ
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Мислеш пазар????:)
Инаку незнам ако се паѓа Тодорица на 14ти има...онака не.:)
како бе нема пазар во Св.Николе??? Тодорица е панаѓур, но зелен и сточни пазар има секоја Сабота
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Свети Николе ти е нешто ко мал Париз Без Ајфеловата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom