G
Поени од реакции
21

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Види Горане, ја не сум некој стручњак за историја, али според мене историја неможеш да ја знаеш особено онаа од пред 2-3000 години и више. Во оваа земја може да откопаат еден ден и пирамиди и којзнае што, тоа значи дека тука живееле/поминувале разни цивилизации, и сега ние живееме тука. Тоа што сега живееме тука не значи дека сме синови на Зевс, нити да жртвуваме за Амон Ра. Зборуваме за некоја ископана фигура, за митологија, за приказни и сказни приспивни. Овдека се ископуваат и римски монети, значи ли тоа дека сме римјани?
  поздрав и до тебе, не знам во кој паралелен свет тие ставови почннаа да се обелоденуваат кај нас во научниот свет (на луѓе со дипломи и долгогодишни теренски истражувања) такво нешто нема
  Zaednicko na veruvanjata, znaenjata i mislenjata e toa sto site mozat da se proverat. No samo na znaenjata i na mislenja moze da im se proveri i error checkot ( proverkata ).
  Како е брате роботе??

  Како се справуваш со индијаниците (знаеш на кој мислам)
  Биди ми поздравен.
  Пошто бавно разбираш ќе ти повторам
  На потписот кликни на сината стрелка
  Таа операција ќе те однеси на твојот текст
  Таму нема Паонија.
  А не мислам да преправам или фалсификувам туѓи мислења и да додавам зборови кои ги нема во оригиналот.
  Ти во текстот од каде е цитатот не сои ставил Паонија. Кликни на сината стрелка од цитатот и ќе те однесе директно на текстот кој ти го напиша.
  Нема таму паонија.
  То за паонија ти текна денес,.
  F
  Абре велам дека не ги сваќаат тие ствари што им ги зборуваш...затоа...Многу од нив сеуште мислат дека сме ''Задкарпатски Словени'' дојдени на балканот во 6ти век..лол...А ти им зборуваш за Тракија,се што чуле тие за Тракија е дека е античка земја...култура обичаи неш ситно...и ништо више...Така да не те сваќаат.Ти давам целосна подршка,али вака ќе ми извиниш што не можам во моментот не можам да постирам многу,оти имам време само за да прочитам 2 страни и да ставам пост од 3 реда...Поздрав!
  F
  Абре не се комплексирај толку...полека има време за се...не биди толку напнат и не избрзувај безвезе..Будењето започна и ќе продолжи,али првин Македонциве треба да сватат многу поосновни ствари та да можат да го прифатат тоа што им го кажуваш ти...
  R
  гоки ај објасни ни нешто во темата античка технологија
  Problemot e sto rabotam vo 3 smeni i nemam vreme da pisuvam so konstanten intenzitet.

  Uzivaj pa i ti, ne si dramatiziraj odma :))
  ДОБРО,но многу сум загрижен-зошто толку голема злоба владее меѓу народот и не сакаат на вистината да и погледнат во очи.Јас знам дека секој за себе е посебна индивидуа,но некои работи ни се заеднички,бидејќи живееме во група,и требе концептот да го градиме заедно па и придобифките да бидат заеднички бидејки секој човек носи со себе свој природен багаж и никој не може да рече јас повече имам придонесено од другиот.И несмееме еден пред друг да се лигавиме туку човечки да се почитуваме и вреднуваме без никаков пардон за да можеме по добро да го живееме животот.А верувај ми природата ни ја нуди таа можност. Сакам да се потрудиш да ме најдеш и да дојдеш кај мене дома и да видиш дека сето мое до сегашно искажување не било на памет и не од ракав.ПОЗДРАВ
  ЗДРАВО-Добро да те прашам-несе разбирам ништо од интернетот,само тука на форумот да отворам, прегледам,да напишам и пратам.Е сега имам 2 казнени поени и незнам што значи тоа.Јас несе однесувам грубо со напишаните постови и со разговорите а незнам зошто ги отфрлаат моите теми за разговор.Ај нешто кажи ми околу тоа или прашај го тимот на форумот,да не сум пропуштил некоја обврска.А ако не сум добре дојден во форумот и тоа да знам па веќе да не пишувам ништо.Стварно незнам ,па ако можеш нешто кажи и направи
  господинер горан во правосте вака само сакаат да ги контролираат широките народни маси иначе убаво им кажавте вие мислам кој може давер побие со толку тврди факти
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom