Свети Николе

Член од
24 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
4
Тоа дека за 24 саата разбере све цел град точно... :) иначе градче мало без проблеми секој со секого се знае ... :)
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Традиционален ноќен турнир во мал фудбал Свети Николе 2010
Котизација-3500 денари
Награден фонт-70 000 денари
Пријавувањето трае до 03.07.2010,додека турнирот започнува на 04.07.2010
Извлекувањето по групи ќе се одржи на 03.07 2010 во сала Цар Самоил во 18:00ч
Информации на тел:071 330 645 ; 078 250 008
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Светиниколчани колку ви се движи цената на ќиријата?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Честит празник и патрон на нашто мало градче Свети Николе
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
435
kogo vi go drmaa tamu vo santa fe od mafijasite
koj go tovarija???
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Свети Николе е стварно еден од најубавите градови во Македонија, ни е загаден, нема Албанци, шемата е во паркот и не е битно како си облечен и каде одиш, секој си го тера својот живот. Многу често одам во Св.Николе, барем еднаш месечно преку школска година, а за летен распуст останувам и по 1 месец, најубаво се одмарам таму. Плус луѓето се гостопримливи и веднаш те прифаќаат. Сладоледот од слаткарницата што си ја викаат “Слаткарата на плочки“ е феноменален, има уште 2-3 слаткарници, дневна шема да си седнеш во Интермецо, Феникс или кафетеријата во хотелот, а за навечер, не знам, многу ги мењаваат, Рефреш, Егзит, Скај. А и еден келнер од Св.Николе, никогаш нема да го заборавам...........
Од околу 20 000 жители колку што има Свети Николе околу 19 750 се македонци останатото се цигани и мал дел (30-тина)турци.
Живеам во Свети Николе и можам да кажам дека етнички е најчист град во државата а тоа ми се најваќе свиѓа :)
 
Член од
13 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Jas ova leto imam ideno u sv. nikole nekolkupati i mi se dopagja mnogu gradcevo :) ako e malko, ima se
Mi se dopagja mnogu kaficot "Fenix" koj e na plostadot na gradot i planiram ova leto da si zemam stan pod kirija ako se najde da pouzivam zasto stvarno mnogu mi se dopagja gradceto :D
Pozdrav
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Никогаш не сум бил во Свети Николе, но имам чуено дека дека е многу тивко и убаво градче :)
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
344
Поени од реакции
340
Поубав град од Свети Николе нема да најдете еве јас сум од Свети Николе ама да не испадне дека се фалам наминете па после зборете:D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Поздрав до Пуже
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Поздрав до Пуже
како што велес е познат и е рацинов град, битола градот на конзулите итн... свети николе ќе биде познат по мечкуевска куќа пуже... сите што ги познавам и биле во светиниколе за тоа зборуваат за друго не :)
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Во Свети Николе бев во октомври, за жал само за еден ден. Тивко и прекрасно гратче, бев на ручек во Мечкуевска куќа - Пуже и си поминав прекрасно! Нестрплива сум да ја имам среќата да бидам и на жива свирка таму, амбиентот е прекрасен, луѓето исто така. Поздрав до светиниколчани!
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
Brendot na Sveti Nikole, definitivno Meckuevska kuka-ПУЖЕ, sum vo mnogu slicni takvi meani, kafani restorani i relativno sekade e dobro super personal, ali kaj ПУЖЕ definitivno e najdobro od sekoj aspekt
 

Kajgana Shop

На врв Bottom