Свети Николе

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Бидејќи денешниот датум е датум на ослободувањето на Свети Николе решив дека е потребно да има тема и за овој македонски град.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Честито празник ... јас неам отидено за Св. Николе ама имам мн пријатели од там поздрав до нив :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Eh! Literaturno nazavni kako 'kotorci'. LoL! Zaedno so veleshkata policija broj eden po loshotiluk vo makedonija. Inako gradcheto kako takvo e dobro, ima i faklutet od pred nekolku godini, imashe eden dobar kafich na sprat 'seir kafe' ili taka neshto se vikashe (ne sum bil moze edna godina, radi taa policija, a bre obavezno nekoja maana ni naoga ej!), sho da vi kazam drugo, edna dobra picerija nad parkot u centar od leva starana blisko do shkoloto ili shto li e toa, neznam ushte dali raboti. Vo glavno dokolku nemate nekoja posebna prichina ne vi predlagam da odite. Da ne bidam napaden!:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
еј ти си се уплашил од џандарите бе они какви дебељаци се тоа е чудо
п.с. которци не викат кумановци
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Aaa ne! Lazi drug, ne mene. Btw,da prasham definicaja za Kotorec da mi kazesh bez razlika koi se kotorci! LoL! Ajde lugevo od forumov ne znaat sigurno. hehe
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
хм стварно не знам само од стари сум чул дека кумановци така не викат
жити се ако знаеш зашо кажи
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Леле Свети Николе е закон градче. Бев пред 4-5 месеци и супер си поминав. Многу се зачудив шо сите се многу добри и дружељубиви, за разлика од охриѓаниве или скопјаниве ко ќе дојдет во Охрид. Имам и неколку пријатели од Свети Николе. Ај за некое време можит пак ќе ве посетам.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Eve se najdovte na ista frekfencija! LoL! :pos2: :pos2: :pos2:
Vie ste super druzeljubivi dvata grada ama CELA MAKEDONIJA NE VE RAZBIRA!!!!
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
H-M, gi procitav postovite od ovaa tema i ...
Prvo cestit praznik za Sv. Nikole (so den zadocnuvanje)
A vtoro, znam edvaj nekolku lujge od Sv. Nikole i mozam da kazam deka tie sto jas gi znam se mnogu, mnogu nezadovolni sto se tamu. Jas gradcheto ne go znam i ne znam dali stvarno e tolku tapa tamu za ziveenje (oni si znaat) ama ... em sto ne im se dopagja nivniot grad em sto koga ce pravat muabaet za sto i da e mislis deka cel zivot ziveele vo New York (?!?!?)
Da visis chido: edni otrakani Korotci! Brej!!
A mozda se samo izkompleksirani zasto stvarno Kumanovcite gi vikaat Kotorci (a bolje e da ne vi kazam zasto)
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
ma daj ne se ponasajte taka kako prvo dojdete kaj nas pa da videte so e zivot a ne u Stip koj nemat e noken bar ,da ne se mnogu falam naminete pa ke posle so komentari
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
H-M, gi procitav postovite od ovaa tema i ...
Prvo cestit praznik za Sv. Nikole (so den zadocnuvanje)
A vtoro, znam edvaj nekolku lujge od Sv. Nikole i mozam da kazam deka tie sto jas gi znam se mnogu, mnogu nezadovolni sto se tamu. Jas gradcheto ne go znam i ne znam dali stvarno e tolku tapa tamu za ziveenje (oni si znaat) ama ... em sto ne im se dopagja nivniot grad em sto koga ce pravat muabaet za sto i da e mislis deka cel zivot ziveele vo New York (?!?!?)
Da visis chido: edni otrakani Korotci! Brej!!
A mozda se samo izkompleksirani zasto stvarno Kumanovcite gi vikaat Kotorci (a bolje e da ne vi kazam zasto)
neznam nikoj sto ne e zadovolen od sv nikole gradot e mal no sepak dobar a ako tolku znaes aj kazi zosto ne vikaat kotorci bidejki jas ne znam od sv nikole nema poubavo mesto dojdete pa ke videte:baeh: :baeh: :baeh:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
ma daj ne se ponasajte taka kako prvo dojdete kaj nas pa da videte so e zivot a ne u Stip koj nemat e noken bar ,da ne se mnogu falam naminete pa ke posle so komentari
bump.
Пак они против Штип. Добро ај кажете ми шо е проблемот со вас да видам,се' нешто не ви чиниме,се против нас. Шо тогаш доаѓате тука да учите,јас што треба да кажам за вас ? Како прво вие ни средни школи немате, а се гледа дека не си излегол у штип.
btw шо ви значи тоа џмки шо не викате?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Никад не сум бил а би сакам еднаш да појдам.не сам еднаш појќе.И во други гратчиња од македонијава кај шо не см бил сакам да ги посетам
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Свети Николе ми е еден од омилените градови во државава .
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Свети Николе е стварно еден од најубавите градови во Македонија, ни е загаден, нема Албанци, шемата е во паркот и не е битно како си облечен и каде одиш, секој си го тера својот живот. Многу често одам во Св.Николе, барем еднаш месечно преку школска година, а за летен распуст останувам и по 1 месец, најубаво се одмарам таму. Плус луѓето се гостопримливи и веднаш те прифаќаат. Сладоледот од слаткарницата што си ја викаат “Слаткарата на плочки“ е феноменален, има уште 2-3 слаткарници, дневна шема да си седнеш во Интермецо, Феникс или кафетеријата во хотелот, а за навечер, не знам, многу ги мењаваат, Рефреш, Егзит, Скај. А и еден келнер од Св.Николе, никогаш нема да го заборавам...........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom