Свадба - да или не?

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Не сум за голема свадба со 100, 200...не дај Боже 500 души, зш има и такви нели :) Значи, сакам свадба но да биде само со најблиските, моите и неговите родители, браќа, сестри...може и бабите и дедовците пошто сепак се како дел од фамилијата...и евентуално први братучеди но со тие со кои сеуште ќе бидам блиска зашто со некои веќе...немам никаков контакт :toe: И не мора тој ден да ми биде најубав во животот..напротив, после свадбата може да има уште поубави денови поминати заедно со тој што го сакаш...зарем не?:wink:
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
според мене не е важен бројот на луѓето но сепак доколку е голема 200-300 сигурно меѓу тие 300 ќе се најди некое говедо кое ќе ти ја Е*И свадбата, а во никој случај не сакам традиционална свадба, повеќе би сакал да биде како рок свирка (кога викам рок не мислам на heavy туку онака да биде со познати стари хитчиња и стварно да биде супер забава а не свадба со оро)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
свадба.. дефинитивно да.. но за делот со шеснаести братучеди ке се размисли подобро:smir: Сакам да го имам тој ден и тоа секавање и не би го пропуштила.. па нели станува збор за најсрекниот ден во мојот живот:pipi: Но сите тие НАШКИ обичаи со буткање врати ора пред зграда сите комшии тетки и стрини во двор и уште 300 чуда за кои верувам дека допрва ке ги дознаам дефинитивно ке ги избегнам. Но сакам да биде ден кога пред бог ке се врзам за личноста што ја сакам и потоа цела нок да се веселам со моите најблиски. а за што како ке се случува полна сум со идеи.. преполна.. но незнам какви ке бидат условите кога ке дојде тој момент само знам дека секако ке биде ден што ке го паметам секогаш.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Свадба со милион луѓе не доаѓа во предвид,не дека несакам свадби,сакам но се знае само оние кои ми се блиски е сега зависи и од фамилијата колку се блиските кај мене ако гледаме така си ебав мамата :icon_lol: свадба ќе правам јас како што сакам нормално и во согласност со женичката не правам свадба за да слушам после што ќе зборат комшиите,нешто што најмногу ме нервира е она собирање пред врата или влезови на комшиите или по тераси и чмаат и гледаат ко да не виделе оро како се игра,друго има некои адети кои стварно ме нервираат и никогаш не би ги праел,ми текнува на една свадба го бричеа зетот,го китеа со пешкир им кршеа погача врз глава ептен безвезе работи ми се тоа,пред неколку месеци бев кај братучед прв на свадба сум си поминал така добро што добив желба да се женам :icon_lol: ма се погоди и музиче и атмосвера и се по ред,секако младите ја прават атмосверата,паднало видов муабет за пукање по свадби,јас прв ќе го пукам оној што ќе пукне на моја свадба,ко на ратиште да се одело а не на веселба...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
normalno deka da!no koga e golemo prasanje iako sum mala i garan ke mi se smeni mislenjeto do togas no mislam deka svadba tek posle 25!mislam deka zivotot treba da se zivee a toa go sakam i jas!
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Така ми се зареди, у последниве 2 години идам на по една свадба месечно - блиски роднини, другари, колеги од работа. Сите ора научив да ги играм, и валцер, и танго, и целиот репертоар сосе О! Сузана! Мојот заклучок е дека за атмосферата на свадбата е најбитен бендот, односно музиката да биде весела, да балансира и за старите и за младите да биде убаво, и нормално, без турбо фолк.

Порано мислев дека ќе правам мала, интимна свадба за најблиските. Пред еден месец бев на една таква, со 3-40 луѓе, све ОК, ама не е направи атмосфера, музиката мирна и никј не стана да игра, и не се потроши алкохолот, сите завршија камења пијани, со главоболки и каење следниот ден.

У последно време не верувам многу во брак како институција. Ако сепак решам да стапам во брак од било каква причина, ќе им го остаам планирањето на родителите, пошто тоа ќе биде повеќе нивен момент, каде ќе се пофалат на цел свет дека ја омажиле ќерката - конечно :) Им веруем на моите дека се поприлично модерни, па нема да гњават со досадни адети, а од друга страна, па сакаат да се орасположат и разиграат, и може да искочи добра журка :)

П.С. Играм по свадби. Контакти на приватни пораки :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сум за голема свадба! Еднаш е во животот и сакам да е перфектно! Што повеќе луѓе, тоа поубаво и повесело...
Баш интересно е кога има и што не ги познаваш ќе си запознаеш можда интересен дечко не се знае:back:
Сакам големи свадби и сакам адети!
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Сакам свадба голема ама не сакам да биде со многу адети, сакам да биде малку посовремена отколку што е сеа кај нас
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Планирам некаде на 30 години да се женам иако такво нешто баш и не се планира. А на мој 30 години нема баш многу да ми биде гајле каква ќе ми биде свадбата. Единствен предуслов е да нема трубачи и сељачанаа на сите страни.

Е сега јас имам проблем и со гужва, но тука не можеш многу да влијаеш затоа што жените секогаш сакаат што повеќе луѓе...така да мање више ми е и за тоа.
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Svadbaa da sekako i toa golema svadba edno 350lugje najmalku hehe
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou: Свадба треба да се прави ,таа е заклучок на едно дружење и нов брачен почеток , а за големината, обичаите ,музиката ,треба да се договорите ,без нечие инатење ,ако на едниот нешто му е многу стало што да не, тоа нема да значи коленичење или понижување ,тоа ќе ја потврди само големината на вашата љубов :smir: :smir: :smir:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па мислам дека треба да се прави и тоа е мн битна работа!
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Се разбира дека да.Не е важно дали голема или мала важно да се видам во бело оти цел живот го замислувам тој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom