Свадба - да или не?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Свадба ќе правам у септември....
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
TpH_Bo_OkO напиша:
Свадба ќе правам у септември....
So sreka da vi e , da se kerdosate i zivot poln so ljubof i ksmet da si imate . I do godina da vikas na krstevka
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Фала фала па да си дочекате и Вие :)

Буковец напиша:
Значи ти си за свадба...голема?
Не сум за голема свадба....докај 120-30 грла :) од проста причина што не сакам некои тешки фешти па едно па друго, па незнам цела фамилија да ми праи фаци у стилом колку се среќни и **р се стресе а цел живот да ме мрзат затоа што животот ми е далеку понепатетичен од нивниот....се знае....луѓе кои стварно ми мислат добро и ги осеќам за блиски...ќе си напраиме еден скромен мерак на Пантелејмон (ако не умрам евентуално пред тоа од предозирање од алкохол со другарите :) ) и ќе си бркам работа...многу сум среќен поради све ова пошто ќе бидам млад тато (22) со три години помлада мама :icon_lol:
 
Член од
10 април 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
А бе многу луѓе, многу кејфои :icon_razz Наместо свадба си направивме журка во бифето на МКЦ со ДЈ и беше одлично, сите среќни и пијани, а и малце да се разбие монотонија од едноличните свадби :3:
 
С

Сатори

Гостин
Зависи од луѓето ... индивидуална ствар, барем јас така мислам!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Свадба, да. Ама само со најблиските. Блиските роднини и пријателите.
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Pa nesto golemo so eden kup luge koi gi znaes i ne gi znaes ne mi se dopaga i nikogas ne sum sakala.Nesto so pomalku luge,site bliski,poznati e sekogas mnogu poubavo,poveselo i pointimno.
Bev na edna svadba od 300-400 gosti bese kako na panagur,grozno,uzasno,sto da vi kazam!Jas imav svadba od 100gosti ,vkupno od dvete strani-MERAK.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
секако сум за свадба сакам голема свадба но со оние луге кои најмногу ми значат и ги сакам
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Pa ni mala ni golema znaci sredna :):) Sto znam sakam manifestacii a pak osobeno svadbi sekako jas na mojata sum glavna site vo mene gledaat najgolema vozbuda i euforija imam jas i skaam da se obelezi povekje:):)
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Кога станува збор за свадба јас моето мислење го сменив во последен момент и мислам дека е попаметно и поубаво тоа да е со најблиските луге и најпријателите а не се живо и диво на свадба па после прераскажување па муабети оговарања и сл.Ке ти седне некој на маса и нема да стане цела свадба ама затоа ке направи еден долг новинарски извештај.Сум за свадба до 100 луге зборувам од двете страни интимна весела со најблиските.Имам срека што со истомисленик се мажам ова лето!:baeh:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Може свадба, ама во поблизок круг на пријатели, колку да се овековечи моментот
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Mojata svadba bese pred skoro 7 godini.
420 gosti, muzika, jadenje, pienje, ludo i nezaboravno. Nie sme golema familija, a plus imam i premnogu prijateli, duri i sega koga pravam domasni proslavi bez najmalku 50 gosti ne pominuvame :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
јас правев голема свадба(до душа моите плаќаа де)но овде пак има адет женското посебно а машкото посебно демек заедничката свадба се рачуна за сиромашка свадба.Па оди гледај два дена музика ,играње, пиење ,јадење па два дена после не можеш да станеш од кревет од умор. Но во секој случај сум ЗА сепак си се држиме до традицијата
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Не сакам да му го расипам филингот на свадбољубителите, ама мене стварно ме нервира начинот на кој што се прават свадбите кај нас. Па скоро сите свадби ми се исти, како да доживувам дежаву, бендовите ги свират истите песни-сплетови, да не правиме муабет за ”златното правило” - свадбарски бенд лошо свири/воопшто не свири забавна музика. Сум бил и на неколку поразлични свадби што се изземени од овој стереотип, и всушност, само тие ми останале во сеќавање. Едноставно, на свадбата гледам како забава, која може да биде изведена и во поинакво сценарио од она стандардното. Јас дефинитивно сум за друго сценарио :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom