Сакам да знам!

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Dali nekoj znae za apliciranje za UK viza osven aplikacijata online sto drugo se slucuva koga se ide da se odnesat dokumentite vo Soravia kako ide procedurata tamu?
 
Член од
5 април 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali moze da uplatam pari na tugja transakciska smetka? Znaci ne da prefrlam od mojata tuku da uplatam na transakciska smetka na drug covek?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Колку е дозволената сума за без царинење за работи од алиескпрес? 20е?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Каде во Скопје има полициски службеник за заверка на сообраќајна дозвола после 17 h?
Автоматски споено мислење:

Dali moze da uplatam pari na tugja transakciska smetka? Znaci ne da prefrlam od mojata tuku da uplatam na transakciska smetka na drug covek?
mozes i elektronski i vo banka/posta ako go znaes brojot na smetkata na drugoto lice,ime i prezime
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Дали и каде можам да најдам продавница кај што се продаваат производи од фирмата Yeti?
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
DALI IMA TEMA ZA HIP HOP VO FORUMOT ?
Автоматски споено мислење:

DALI IMA TEMA ZA HIP HOP VO FORUMOT ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Каде во Скопје има полициски службеник за заверка на сообраќајна дозвола после 17 h?
Автоматски споено мислење:



mozes i elektronski i vo banka/posta ako go znaes brojot na smetkata na drugoto lice,ime i prezime
Во станицата за Технички преглед ќе ти кажат каде има втора смена до 18 часот инаку работат полициските службеници
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Колку е дозволената сума за без царинење за работи од алиескпрес? 20е?
Пратки до 50 евра не се царинат.
Автоматски споено мислење:

Каде во Скопје има полициски службеник за заверка на сообраќајна дозвола после 17 h?
Автоматски споено мислење:



mozes i elektronski i vo banka/posta ako go znaes brojot na smetkata na drugoto lice,ime i prezime
Псс има полицаец во техничкиот во кисела вода.
Автоматски споено мислење:

Dali moze da uplatam pari na tugja transakciska smetka? Znaci ne da prefrlam od mojata tuku da uplatam na transakciska smetka na drug covek?
Можеш на шалтер со провизија пд 20 ден.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Dali nekoj znae za apliciranje za UK viza osven aplikacijata online sto drugo se slucuva koga se ide da se odnesat dokumentite vo Soravia kako ide procedurata tamu?
Предаваш комплет документација средена, те сликаат, те снимаат (име презиме и датум на раѓање кажуваш на камера), отпечатоци од прсти ти земаат, потпис.
Потполнуваш формулар со адреса за достава и тоа е главно, горе доле иста процедура како за вадење пасош/лк.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Има неколку. Види во подфорумот Музика.
NOV SUM VO FORUMOT ako sakas da mi pomgnes ima dve tri pesni na sinot hip hop ama grmat brat
Автоматски споено мислење:

Има неколку. Види во подфорумот Музика.
NOV SUM VO FORUMOT ako sakas da mi pomgnes ima dve tri pesni na sinot hip hop ama grmat brat
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
сакам да знам како дете од 18 г го претепа кик боксер и му ја сијеја ногата 25 конца и молцесе како пизда зозсто таткому не усте по ајстор да не му направи 35 инаку детето е нирно а таткому стар партизан
дали улицната тепацка е појака од кик боксот карате и све друго сранје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom