Сакам да знам!

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.787
Поени од реакции
1.294
da ne si greska jas sum google i wikipedia i youtube zaedno ,pogledni sto pisuvam cudni makedonski zborovi i toa ne prepisuvam tuku direkno zborovi sto se upotrebuvaat ,nitu povtoruvam nitu od makedonski prikazni upotrebuvam a prasanjeto okolu gradenjeto sum go 6 pati prelistal zakonot za gradba ako ima arhitekt,gradezen inspektor,vo forumot neka se javi ako saka da pomogne ako ne nemora a so stikercinja i nekoj ke me ucel kako se pisuva
Автоматски споено мислење:

Барај ? пребарувај пишам тема оружје излегува сосем друго
Ако сакаш да видиш дали има тема за хип хоп,напиши хип хоп во тоа поле,или разлистај ги темите во делот Музика.
Зборот оружје е спомнат во многу теми,па затоа излегуваат повеќе резултати.
На форумите пожелно е да се користи кирилица.
Без запирки и со погрешни букви не си разбирлив.
Да си на Фемина форум,ќе добиеше илјада предупредувања,а и бан.
 
Член од
7 ноември 2019
Мислења
162
Поени од реакции
105
Ако сакаш да видиш дали има тема за хип хоп,напиши хип хоп во тоа поле,или разлистај ги темите во делот Музика.
Зборот оружје е спомнат во многу теми,па затоа излегуваат повеќе резултати.
На форумите пожелно е да се користи кирилица.
Без запирки и со погрешни букви не си разбирлив.
Да си на Фемина форум,ќе добиеше илјада предупредувања,а и бан.
ПИСАВ ОРУЖЈЕ околу бам само едно ме терас да се пофалам а вази и за сите со поцнаа да бараат рцки и се против мене слободно нека добијам бам ама пред бам јас освоих симпатиите во форумот со 110 отприлика мисленја за 23 дена цленство 35 поени и над 70 реакции од кои 60 % ми се допага незнам зосто сум трн во око
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.787
Поени од реакции
1.294
ПИСАВ ОРУЖЈЕ околу бам само едно ме терас да се пофалам а вази и за сите со поцнаа да бараат рцки и се против мене слободно нека добијам бам ама пред бам јас освоих симпатиите во форумот со 110 отприлика мисленја за 23 дена цленство 35 поени и над 70 реакции од кои 60 % ми се допага незнам зосто сум трн во око
Овде толерираат латиница до некаде.
Но и да користиш латиница или кирилица,не треба да голташ букви.И некои зборови ти се погрешно напишани.
Не си трн во око.
Ти кажав,само си неразбирлив.Пишуваш полошо од шестгодишно дете.
И понекогаш треба да се напишат повеќе зборови во полето „Барај“,за да излезат поконкретни резултати.Ако ништо не ти дава,прашај,но јасно.
 
Член од
7 ноември 2019
Мислења
162
Поени од реакции
105
kako da otvoram tema cudni oruzja i orudija vo koja tema da gi smestam ,
Автоматски споено мислење:

Овде толерираат латиница до некаде.
Но и да користиш латиница или кирилица,не треба да голташ букви.И некои зборови ти се погрешно напишани.
Не си трн во око.
Ти кажав,само си неразбирлив.Пишуваш полошо од шестгодишно дете.
И понекогаш треба да се напишат повеќе зборови во полето „Барај“,за да излезат поконкретни резултати.Ако ништо не ти дава,прашај,но јасно.
da poloso na P.C ne na hartija no sepak sum za 4 mnogu dobar ne vlegov vo forumot da ucam da pisam na p.c
Автоматски споено мислење:

koga jas ucev skolo ucev
kirilica,pecatno,rakopisno
latinica pecatno rakopisno
posto imam tastatura so latinicno pismo ,a ako pisuvam kirilicno podgoltnuvam bukva ,da pisuvam na latinica
Автоматски споено мислење:

Сакам да знам дали некој од членовите чул за пушката крумлауф со искривена цевка од 30 и 90 степени и кој е денесниот напреден наследник , и кога за прв пат е употребена наплм бомби од кој и врз кој
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.123
Поени од реакции
456
kako da otvoram tema cudni oruzja i orudija vo koja tema da gi smestam ,
Автоматски споено мислење:


da poloso na P.C ne na hartija no sepak sum za 4 mnogu dobar ne vlegov vo forumot da ucam da pisam na p.c
Автоматски споено мислење:

koga jas ucev skolo ucev
kirilica,pecatno,rakopisno
latinica pecatno rakopisno
posto imam tastatura so latinicno pismo ,a ako pisuvam kirilicno podgoltnuvam bukva ,da pisuvam na latinica
Автоматски споено мислење:

Сакам да знам дали некој од членовите чул за пушката крумлауф со искривена цевка од 30 и 90 степени и кој е денесниот напреден наследник , и кога за прв пат е употребена наплм бомби од кој и врз кој
За прв пат е употребена напалм болмбите во 1948 година од страна на Англија над Македонците во Егејска Македонија за време Граѓанската војна
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.284
Поени од реакции
32.305
За прв пат е употребена напалм болмбите во 1948 година од страна на Англија над Македонците во Егејска Македонија за време Граѓанската војна
Нема везе, пред тоа у Втора Светска се употребени од страна на сојузниците.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.284
Поени од реакции
32.305
Каде поточно е употребена?
Прво Берлин 44-та, а после и Јапан, каде повеќе имаат погинато од напалм одколку при двете атомски заедно. На пример, 200.000 од напалм бомбардирањето за два дена - девети и десети март 1945 Токио. Двете атомски заедно немаат толку жртви, ама тоа малку кој го знае.
 
Член од
7 ноември 2019
Мислења
162
Поени од реакции
105
Прво Берлин 44-та, а после и Јапан, каде повеќе имаат погинато од напалм одколку при двете атомски заедно. На пример, 200.000 од напалм бомбардирањето за два дена - девети и десети март 1945 Токио. Двете атомски заедно немаат толку жртви, ама тоа малку кој го знае.
TOA E MALA BEBA ZA NAPLM toa bile bombi koi kako ognomet se rasprsnuvale so mali zarista a napredniot naplm sto vo golem radius przel se e 48
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

G3_and_StG44.jpg
Автоматски споено мислење:

xiki sto izmislil se pribraa podocna i usovrsija amerite KRUMLAUF najnovite verzii na naelitnite antiteroristicki edinici imaat isti puski so kamera CORNER SHOT I SE TOA GO PRAVEL ZA POMALA ZAGUBA NA COVECKA SILA KRUMLAUF SO CEFKA OD30 I 90 STEPENI
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.284
Поени од реакции
32.305
TOA E MALA BEBA ZA NAPLM toa bile bombi koi kako ognomet se rasprsnuvale so mali zarista a napredniot naplm sto vo golem radius przel se e 48
Тоа Е напалм. Тоа Е прва негова употреба. Провери на интернет.
Дали е тоа MALA BEBA или не е, не знам, само знам дека за два дена бомбардирање во Токио 9 и 10 март направија 200.000 жртви.
 
Член од
7 ноември 2019
Мислења
162
Поени од реакции
105
Тоа Е напалм. Тоа Е прва негова употреба. Провери на интернет.
Дали е тоа MALA BEBA или не е, не знам, само знам дека за два дена бомбардирање во Токио 9 и 10 март направија 200.000 жртви.
prva upotreba kako proba e sega za dva dena 100 avioni na kuki od bambusovi trski ,ili na kupce klasicno toa vo avijacijata se vika tepih ,a pousovrseniot naplm 1948 so nekolku bombi isti zrtvi recimo dva dena sto aviona ili dvesta i kamenje da frlale ke bilo bajagi zrtvi pozz
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.284
Поени од реакции
32.305
prva upotreba kako proba e sega za dva dena 100 avioni na kuki od bambusovi trski ,ili na kupce klasicno toa vo avijacijata se vika tepih ,a pousovrseniot naplm 1948 so nekolku bombi isti zrtvi recimo dva dena sto aviona ili dvesta i kamenje da frlale ke bilo bajagi zrtvi pozz
200.000 жртви имало во Егејска од напалмот?
Може едно линкче да дадеш, од каде ова инфо. Не дека не ти верувам, таман работа, туку сакам да им покажам и на други.

И нигде не реков дека прва употреба е на Токио. Прва употреба е на Берлин 1944-та.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.443
Поени од реакции
5.362
Овде толерираат латиница до некаде.Но и да користиш латиница или кирилица,не треба да голташ букви.И некои зборови ти се погрешно напишани.Не си трн во око.Ти кажав,само си неразбирлив. Пишуваш полошо од шестгодишно дете.И понекогаш треба да се напишат повеќе зборови во полето „Барај“,за да излезат поконкретни резултати.Ако ништо не ти дава,прашај,но јасно.
... сакам да кажам,
дека како сите вие и јас во неговиот прв пост на форумов му замерив на начинот како пишува со големи букви некако неповрзано, навистина ми пречеше, си реков почетник е сигурно не се хејта, оти бараше помош и совет за дивоградба на комшија што му влегол во неговиот двор!
...со следењето на неговите коментари на форумов, заклучив нешто друго, што сакам да кажам, дека не приметувате да членот има мала пречка која се вика „дислекција“ - тоа не е болест, тоа може секој да ја има, не значи дека е како „шестогодишно дете“ напротив тие личности се многу интелегентни само што имаат можеби некој генетски причинител недообјаснето со видливи знаци како потешкотии во пишување, неуреден ракопис, поврзување на буква во зборот или изоставување на буква или цел збор во реченицата, заменување на редослед на зборови...итн
...така да бидете фер и не му замерувајте на членот, напротив подржете го и нека форумов биде токму место каде ќе може да ја победи дислекцијата со вешто прикривање и вежбање во пишување коментари, како што приметив не пишува веќе со големи букви и се труди да биде разбран!
...дефинитивно ја има мојата подршка!:backa:
 
Последно уредено:
На врв Bottom