Сакам да знам!

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
19.883
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.487
Поени од реакции
36.065
Право на пензија имаш ако си има 401К акаунт, и си во редовен престој во државата барем 5 години.
...срцка, не за мене туку за брачед на @Stern, јас само малкуцка помогнав ако можете вие да му одговорите!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.354
Поени од реакции
6.819
Imav dobra cerada za sega vekje ,,penzioniranata kola,, solidno ja plativ. Parkirana vo opstina centar, na parkingot kade sega mi e ,,novata,, kola.
Eden den ,,prezivea,, vtoriot ,,iscezna,, ceradata.
Sega za Pezoto kupiv od onie golemite prekrivki za staklo no za od nadvor //so ,,ushi,, za priglavuvanje vo predni vrati//, so cel kako bi ja zastitil od sonce celosno vnatresnosta, zosto znaes kolku ,,trakatanci t.e. kutii,, ima okolu sredniot retrovizor pa od vnatre e vozmozno samo legnata zastitata vrz plastiki.
Mi go skinaa tretiot den, ostanaa samo ,,ushite,, zaglaveni vo vrati.
Izgleda si iselen od Makedonija, pa coveka brzo se uchi na normanoto i go zaborava nenormalnoto. Uzivaj tamu kade si, vaka povremeno ponekogas kje se potsetish na tazniot mentalitet kaj nas.
Fala ti sepak za sovetot. Sekoe dobro.
Eve ti razlichni modeli i golemini!
Izmeri go stakloto kolku e golemo i porachaj si!

 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.197
Поени од реакции
5.108
Me interesira Dali predlog zakonot za rabota na neopredeleno vreme e donesen so toa sto rabotodavecot posle 5 godini na rabotnikot na opredeleno vreme mora da dade resenie za neopredeleno ili otkaz. Kako e sega zakonot kolku vreme smee da bide rabotnikot na opredeleno vreme ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom