Сакам да знам!

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.119
Поени од реакции
8.910
ima li nekoj kupuvano "metalni posteri" za zakacuvanje na zid so magnet?


gledam na sajtov imaat dosta opcii, ama solenko mi se gleda, preku 100e ispagjaat.

ako ima nekoj kupuvano, da spodeli iskustvo i ceni.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Луѓе не знам дали е овде местото за прашањето.
Се работи за фотелја на работно мести и која е за поправка. Проблемот е што од двете предни страни првиот шраф е изместен од внатре, и фотелја може да се намести со раце. Но не знам со кој алат да се зашрафат шрафовите.
Кога ќе се седне, мора цело време да се седи исправено како робот. Ако земам да се само малку наназад со грбот наместам веднаш фотелјата се спушта наназад.
А не е баш пријатно цело време да седиш како робот исправен и вкочанет.

Немам во фирмата хаусмајстор, и тој кој седел на фотелјата и таква ја направил е во пензија.

Молам за совет, дали може самиот некако да ја поправам фотелјата, и со кој алат тоа е можно? Еден човек ми спомна со инбус клучеви тоа можело.
Молам за одговор ако некој знае. Приложувам слики.
 

Attachments

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Луѓе не знам дали е овде местото за прашањето.
Се работи за фотелја на работно мести и која е за поправка. Проблемот е што од двете предни страни првиот шраф е изместен од внатре, и фотелја може да се намести со раце. Но не знам со кој алат да се зашрафат шрафовите.
Кога ќе се седне, мора цело време да се седи исправено како робот. Ако земам да се само малку наназад со грбот наместам веднаш фотелјата се спушта наназад.
А не е баш пријатно цело време да седиш како робот исправен и вкочанет.
Немам во фирмата хаусмајстор, и тој кој седел на фотелјата и таква ја направил е во пензија.

Молам за совет, дали може самиот некако да ја поправам фотелјата, и со кој алат тоа е можно? Еден човек ми спомна со инбус клучеви тоа можело.
Молам за одговор ако некој знае. Приложувам слики.
Инбус ти треба само не знам кој број, имаш сетови по 300ден по пазарчињава или во Алфи, Меркур…
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Ај некој што правел увоз на роба од странство нека ме контактира сакам да увезеам пелети па да продускутирам нешто сакам.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.812

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Сакам да знам дали има некој информации за возот Скопје Битола дали овие последни три недели се има расипано по пат со оглед дека сопругата пред месец дена заглави минимум 6 саата со мало дете по пат.Сака да иде до Битола деновиве па ме интересираше да не има некој инфо дали во скорешно време имало слични застои?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Сакам да знам дали има некој информации за возот Скопје Битола дали овие последни три недели се има расипано по пат со оглед дека сопругата пред месец дена заглави минимум 6 саата со мало дете по пат.Сака да иде до Битола деновиве па ме интересираше да не има некој инфо дали во скорешно време имало слични застои?
мж транспорт ти е лотарија друже кој може да ти каже било шо :LOL:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Знае некој каде би можело да се најде Na2B4O7·10H2O (боракс) во било која форма?

Borax is a salt (ionic compound), a hydrated borate of sodium, with chemical formula Na2H20B4O17 often written Na2B4O7·10H2O.[7] It is a colorless crystalline solid, that dissolves in water to make a basic solution. It is commonly available in powder or granular form, and has many industrial and household uses...
Пробај да побараш во Меркир мислам дека можеш да најдеш ,бидејки го користат за оксигено заварување а тие продаваат опрема за тоа .
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Сакам да знам дали има некој информации за возот Скопје Битола дали овие последни три недели се има расипано по пат со оглед дека сопругата пред месец дена заглави минимум 6 саата со мало дете по пат.Сака да иде до Битола деновиве па ме интересираше да не има некој инфо дали во скорешно време имало слични застои?
Значи и по 15години и јаче ништо не се сменило, преку 6 саати патував и тоа со експрес кој не возеше поише од 50, тогаш и никад више
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Дигитален серификат, со тоа посраната апликација не дава податоци.
Ова некоја тешка глупоштина. И после сите дркаат да бидат програмери и срање, земале илјади евра плата.
Ебате тоа ретардисани системи, прво со ДДВ сега со ова, ама сите се тепаат да бидат програмери.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Дечки, дали постои во државава субјект под името Агенција за води?

Ми треба нешто околу водите, и еден човек ми спомна за некаква си таква Агенција за води да се обратам, ама ниту човекот знае конкретно каде се наоѓа таквата агенција.

Знае ли некој дали и воопшто постои Агенција за води?
На интернет кога пребарував не пронајдов никакви податоци за таква агенција, само ова го пронајдов од 2019 година текст дека уште не е формирана таква агенција, како било изборно ветување на актуелната владеачка партија која во 2016 кога биле во опозиција имале предизборно ветување дека ќе формираат Агенција за води, но во текстот од 2019 пишува дека не е формирана Агенција за води. Еве и линк

 

Kajgana Shop

На врв Bottom