Сакам да знам!

Член од
9 јануари 2010
Мислења
86
Поени од реакции
51
Некој да има искуство, што може да се направи со поцрнет паркет ? Вдомив кученце, се има измочано дома на неколку места што не сме го виделе и сега на тие места паркетот е поцрнет. Има ли некое средство, или ?!
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Некој да има искуство, што може да се направи со поцрнет паркет ? Вдомив кученце, се има измочано дома на неколку места што не сме го виделе и сега на тие места паркетот е поцрнет. Има ли некое средство, или ?!
Паркетот лакиран ли е?
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Дали постои македонската тастатура, на којашто има тире (—), ѐ и ѝ?
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Здраво. Може предлози за тим билдинг активности во Скопје (и пошироко) по 25 евра од човек? Фала однапред.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.301
Поени од реакции
29.770
Дали постои македонската тастатура, на којашто има тире (—), ѐ и ѝ?
Ваљда мислиш на keyboard layout со спомнатите карактери?
Карактерите се дефинирани со layout-от, не со самата тастатура.

За Ѐѐ/Ѝѝ пробај со ова: https://forum.it.mk/threads/custom-keyboard-layout-za-makedonski-jazik.76162/
За тирето не знам дали има готово решение, ама може да се направи layout со алаткава .
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Ваљда мислиш на keyboard layout со спомнатите карактери?
Карактерите се дефинирани со layout-от, не со самата тастатура.

За Ѐѐ/Ѝѝ пробај со ова: https://forum.it.mk/threads/custom-keyboard-layout-za-makedonski-jazik.76162/
За тирето не знам дали има готово решение, ама може да се направи layout со алаткава .
Мислев и за layout, но и за тастатура на којашто се испишани македонските букви (вклучително и тие што ги кажав, и тире) до англиските.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.301
Поени од реакции
29.770
Интересно, не знам за таква ама ако најдеш баш јави/напиши.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
planiram za zimovo da si kupam harmonika :свиркам: so pari otprilika odat, i kade da baram niz makedonija, ili nekoi popoznati brendovi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom