Сакам да знам!

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.135
Во Скопје и околина, да препорачате некој голем паркинг/полигон/пат кој не е фрекфентен?
Ми треба за почетник, да се потсети тргнувања/паркирања пред да почне да вози повторно во сообраќај.
Иди кај Борис навечер, ја до скоро таму вежбав.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.953
Поени од реакции
4.675
Во Скопје и околина, да препорачате некој голем паркинг/полигон/пат кој не е фрекфентен?
Ми треба за почетник, да се потсети тргнувања/паркирања пред да почне да вози повторно во сообраќај.
Паркингот кај Борис, или паркингот кај Хотел Русија. Мислам дека нема веќе полигони кај што можеш без авто школа да идеш.

Кај Русија цел паркинг е топ за почетник, минимално коли, доста место и скоро па ич сообраќај.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.933
Поени од реакции
32.249
@Lester Freamon полигонот под Кале имаш нацртано онаа Ѕ патека за напред назад, имаш простор за вртење пуна или као и да се викаше онаа вежба за да се вратиш назад, имаш брдо за вежбање ручна, имаш и импровизирана гаража за паралелно паркирање. Боље опција ти е од рандом паркинзи каде напред назад и возење прва-втора немаш ништо.

Али на Кале само преку ден, навечер не знам колку и дали е осветлено. Мада нормално дека со почетник ќе идеш преку ден али чисто да знаеш да бе отидеш у темница кајшто ништо нема да видиш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
10.437
Поени од реакции
20.943
@Lester Freamon полигонот под Кале имаш нацртано онаа Ѕ патека за напред назад, имаш простор за вртење пуна или као и да се викаше онаа вежба за да се вратиш назад, имаш брдо за вежбање ручна, имаш и импровизирана гаража за паралелно паркирање. Боље опција ти е од рандом паркинзи каде напред назад и возење прва-втора немаш ништо.

Али на Кале само преку ден, навечер не знам колку и дали е осветлено. Мада нормално дека со почетник ќе идеш преку ден али чисто да знаеш да бе отидеш у темница кајшто ништо нема да видиш.
Смее да влезе секој, или е само за авто школи?
Дали се плаќа?
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.933
Поени од реакции
32.249
Смее да влезе секој, или е само за авто школи?
Дали се плаќа?
Кој сака си влага, тоа е напуштен полигон, само линиите и брдото е останато. И тоа импровизираната гаража за паралелно ама на тоа не знам колку е паметно да се вежба почетник, ама за другите вежби е таман.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.300
Поени од реакции
11.492
mi treba Kajgana - sop ama ne otvara,ne raboti
sakam itno da kupam procistuvac za vozduh, ima li takva tema za tie aparati.
nekoj predlog za koja marka i model da zemam i kade.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
506
Поени од реакции
1.464
Како се движат цениве за катализатори како отпад, дали има некој ценовник или начин на рачунање спрема година и кубикажа....имам еден од 405 пежо, како би одел ме интересира. Сум ги шиткал по 50 евра, овој ми изгледа сочуван.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.527
Поени од реакции
4.211
Кај ги сервисираат теслите што се возат во земјава?
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.955
Поени од реакции
58.780
Каде има да се купат зарови за табла играње.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.955
Поени од реакции
58.780
За во Швајцарија треба ли негативен PCR или само тие европски ковид пропусници и пасоши за вакцинираност?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.268
Поени од реакции
5.994
Зошто не можам да ја најдам Grid апликацијава за вести на Play Store? Симната и инсталирана ми е од Play Store а на Play Store ја нема воопшто.
Ако ја избришале од Play Store како е можно да ја имам уште инсталирано и да функционира?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.151
Поени од реакции
26.777
Ако ја избришале од Play Store како е можно да ја имам уште инсталирано и да функционира?
Зошто мислиш дека ако одредена апликација ја повлечат од плејстор, таа магично треба да престане да функционира кај тебе или да се избрише автоматски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom