Сакам да знам!

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.719
Поени од реакции
58.250
Ако сакаш некој да ти одговори, барем малку појасни. Вака, не се разбира баш.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
79
Поени од реакции
190
Како оди процедурата за преселба во Австралија/Америка?
Каде да се обратам и колку пари треба да имам во кеш?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
718
Поени од реакции
970
Колку предвреме може да се регистрира возило за уште една год?
 
Член од
1 септември 2021
Мислења
28
Поени од реакции
70
Колку отприлика искача месечна сметка за струја у гарсоњера кое ја користи едно лице?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.935
Поени од реакции
19.822
Колку отприлика искача месечна сметка за струја у гарсоњера кое ја користи едно лице?
Зависи колку трошиш и со што се грееш :)

Ако се грееш на клима, не повеќе од 2500 денари (зима), под услов да си нон стоп таму. Ако работиш и си поголем дел од денот надвор, може да поминеш под 2000 ден.
Калорифери/панелки/парно со електричен котел влечат повеќе.
Ако имаш централно парно, тогаш под 1000че :)
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
131
Поени од реакции
43
Совет за бојлер за бања? Искуства, препораки за модел?
Парновод vs Тинг vs некој друг производител?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.340
Поени од реакции
598

Стев

Fallen
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.671
Поени од реакции
2.502
Некој од вас има патувано шпанија у последно време?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.082
Поени од реакции
15.342
mi treba Kajgana - sop ama ne otvara,ne raboti
sakam itno da kupam procistuvac za vozduh, ima li takva tema za tie aparati.
nekoj predlog za koja marka i model da zemam i kade.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom