Сакам да знам!

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Во Скопје и околина, да препорачате некој голем паркинг/полигон/пат кој не е фрекфентен?
Ми треба за почетник, да се потсети тргнувања/паркирања пред да почне да вози повторно во сообраќај.
Паркингот кај Борис, или паркингот кај Хотел Русија. Мислам дека нема веќе полигони кај што можеш без авто школа да идеш.

Кај Русија цел паркинг е топ за почетник, минимално коли, доста место и скоро па ич сообраќај.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
@Lester Freamon полигонот под Кале имаш нацртано онаа Ѕ патека за напред назад, имаш простор за вртење пуна или као и да се викаше онаа вежба за да се вратиш назад, имаш брдо за вежбање ручна, имаш и импровизирана гаража за паралелно паркирање. Боље опција ти е од рандом паркинзи каде напред назад и возење прва-втора немаш ништо.

Али на Кале само преку ден, навечер не знам колку и дали е осветлено. Мада нормално дека со почетник ќе идеш преку ден али чисто да знаеш да бе отидеш у темница кајшто ништо нема да видиш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.573
@Lester Freamon полигонот под Кале имаш нацртано онаа Ѕ патека за напред назад, имаш простор за вртење пуна или као и да се викаше онаа вежба за да се вратиш назад, имаш брдо за вежбање ручна, имаш и импровизирана гаража за паралелно паркирање. Боље опција ти е од рандом паркинзи каде напред назад и возење прва-втора немаш ништо.

Али на Кале само преку ден, навечер не знам колку и дали е осветлено. Мада нормално дека со почетник ќе идеш преку ден али чисто да знаеш да бе отидеш у темница кајшто ништо нема да видиш.
Смее да влезе секој, или е само за авто школи?
Дали се плаќа?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
Смее да влезе секој, или е само за авто школи?
Дали се плаќа?
Кој сака си влага, тоа е напуштен полигон, само линиите и брдото е останато. И тоа импровизираната гаража за паралелно ама на тоа не знам колку е паметно да се вежба почетник, ама за другите вежби е таман.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.055
Поени од реакции
29.418
mi treba Kajgana - sop ama ne otvara,ne raboti
sakam itno da kupam procistuvac za vozduh, ima li takva tema za tie aparati.
nekoj predlog za koja marka i model da zemam i kade.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.556
Поени од реакции
8.386
Како се движат цениве за катализатори како отпад, дали има некој ценовник или начин на рачунање спрема година и кубикажа....имам еден од 405 пежо, како би одел ме интересира. Сум ги шиткал по 50 евра, овој ми изгледа сочуван.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Кај ги сервисираат теслите што се возат во земјава?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Каде има да се купат зарови за табла играње.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
За во Швајцарија треба ли негативен PCR или само тие европски ковид пропусници и пасоши за вакцинираност?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Зошто не можам да ја најдам Grid апликацијава за вести на Play Store? Симната и инсталирана ми е од Play Store а на Play Store ја нема воопшто.
Ако ја избришале од Play Store како е можно да ја имам уште инсталирано и да функционира?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Ако ја избришале од Play Store како е можно да ја имам уште инсталирано и да функционира?
Зошто мислиш дека ако одредена апликација ја повлечат од плејстор, таа магично треба да престане да функционира кај тебе или да се избрише автоматски?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Зошто мислиш дека ако одредена апликација ја повлечат од плејстор, таа магично треба да престане да функционира кај тебе или да се избрише автоматски?
Некој апликации се бришат барем имам приметено порано многу одамна на игри некој.

Ја најдов апликацијата Grid на Play Store сега се вика My newz што според мене е тотално глупо име. Гледам многу е подобра верзијава ама го избришале делот со твитер.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom