Сакам да знам!

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
А зашто гледаш дека е проблем комшијата сам не го сторил ,си пријавил во ЕВН и тие тоа го сториле да добро на негово барање
Комшијата не нашол ни 2 минути време да не' извести дека ќе нема струја цели 6 саати и заради тоа денес бевме во страшна гужва и паника (работам од дома). А и да не ми беше критично чиста култура е да кажеш вакво нешто, да знае човек да си го планира денот.
Ако стварно не знаел дека денес ЕВН ќе интервенираат добро, ама имам причини да се сомневам во тоа.

A самите ЕВН се за критика, тие листи на планирани исклучувања како што кажав не ги чита никој однапред. Демек јас секој ден ќе ги отварам листите и ќе проверувам да не случајно планираат да гасат струја наредниот ден? Што е тешко еден мејл или СМС да пуштат на сите што се на таа улица, сите контакт податоци ги имаат. Ама не се замараат, објавуваат листа само за да имаат покритие и да не можеш да ги тужиш, ќе речат демек еве објавено беше. (n)
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
Дали Spotify е достапен во Мкд? Не гледам андроид апп во Play store.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Може. Преку ВПН.
Дали Старбакс кафето е достапно во Македонија?
Не.
Е како не е, достапно е, ќе отидеш до Солун ќе си купиш и ќе се вратиш во Македонија.
 
Член од
5 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Znae li nekoj sto bi znacelo ova klesano e na kamen received_399024547450280.jpeg
Автоматски споено мислење:

 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Провери на reddit, /r/codes, има многу професор Роберт Лангдони таму, сигурно ќе ти ја одгатнат. Многу јак сабредит.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Дали одвлажнувачите, електрични, од овој тип (не како оние пасивни со таблета што наводно впива влага)


или овој
навистина функционираат. Дали некој ги пробал и ако да што би препорачал?
 
Последно уредено:
Член од
15 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
9
Ја имам оваа апликација и ме занима зошто кога ке извадам пари од банкоматите, апликацијата дури другиот ден ке покаже дека сум извадил.Исто и кога ке добијам плата не покажува одма дури другиот ден.Постои ли некое подешавање или некоја друга опција за овои проблем да се среди...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Нели не го мењаат саатот више?
На пролет ли е тоа задњо мењање?

(ја мислев више не се мења, а идниот викенд слушам ќе го мењаат пак у зимско)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Ја имам оваа апликација и ме занима зошто кога ке извадам пари од банкоматите, апликацијата дури другиот ден ке покаже дека сум извадил.Исто и кога ке добијам плата не покажува одма дури другиот ден.Постои ли некое подешавање или некоја друга опција за овои проблем да се среди...
Стопанска Банка ,Комерцијална Банка и Халк Банка веднаш ги покажуваат парите дали е прилив или одлив знам бидејки ги користам .За која банка станува збор ?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Стопанска банка
зависи кога е книжена. Некои банки порано, некои подоцона но во суштина треба да се појават истиот ден. Види датум на книжење и трансакција во електронското банкарство. И види кај одлив, дали имаш резервирани средства, пари што си извлекол или купил нешто, а не се веднаш книжени. Некои банки имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom