Сакам да знам!

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.925
Поени од реакции
10.553
Ама дечки цариник првично се подмитува НА ВЛЕЗ, за да не го помине пасошот и да испадне дека дома сте си седеле. Што ќе ви е да го подмитите на излез кога бројчаникот ќе продолжи ви врти денови во ЕУ? Освен ако нели ако не сакате животот да ви се сведе на Белград како главна дестинација.
а кој си има пари ке си го прати и по камионџија (највише они имаат луѓе на граница) и фино лепо ке ти напраи излез/влез нормално кај маџарите зашо бетер од цигани се
ама у право е Форца, често им пуштаат од ЕУ луѓе па треба пазење и муда за на слепо да сакаш да подмитиш некој


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 август 2019
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дечки фала ви многу али моето прашане ми беше што не ми бега ако одам вака после 9 месеци со авион .
Јас не велам дека ке шодмитам некого само што ми следува ?
Иначе имам и од префектура лист кои укажува дека после 4 месеци ќе ми стигне одговор па тоа и го чекав.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.685
Aj vaka edno prasanje, ne znaev kaj da prasam pa si vikam tuka ako vidi nekoj moze ke pomogne. Dve i kusur godini go imam istiot televizor, gledam vo HD na nego, sve ok, inace MAX TV imam doma, i odednas mi pisuva: Vasiot televizor ne poddrzuva HDCP za prikazuvanje na video vo visoka rezolucija (H1001) i ne mozam da gledam nisto na nego, ne pusta niedna programa od MAX TV-to. A ako smenam recimo na kablovska antena si pusta programi normalno (inace i kablovska imam doma pokraj MAX). Aj pomos so da pravam ako moze.

P. S. Imam dva modemi za MAX TV doma, edniot ovoj sto go spomnav, drugiot e vo detska kaj mene na star TV i tamu si ima normalno programi, sve pusta kako so treba.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aj vaka edno prasanje, ne znaev kaj da prasam pa si vikam tuka ako vidi nekoj moze ke pomogne. Dve i kusur godini go imam istiot televizor, gledam vo HD na nego, sve ok, inace MAX TV imam doma, i odednas mi pisuva: Vasiot televizor ne poddrzuva HDCP za prikazuvanje na video vo visoka rezolucija (H1001) i ne mozam da gledam nisto na nego, ne pusta niedna programa od MAX TV-to. A ako smenam recimo na kablovska antena si pusta programi normalno (inace i kablovska imam doma pokraj MAX). Aj pomos so da pravam ako moze.

P. S. Imam dva modemi za MAX TV doma, edniot ovoj sto go spomnav, drugiot e vo detska kaj mene na star TV i tamu si ima normalno programi, sve pusta kako so treba.
Да пробаме со старото решение. Отштекај го модемот од струја, минута време нека поседи, уштекај го пак назад во струја, пушти го твто и види дали ќе се јавува.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Исклучи го и ТВ и кабелот или смени го друг и ако пак не јавува ќе гледаш во деЦката на стар. :Д

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Aj vaka edno prasanje, ne znaev kaj da prasam pa si vikam tuka ako vidi nekoj moze ke pomogne. Dve i kusur godini go imam istiot televizor, gledam vo HD na nego, sve ok, inace MAX TV imam doma, i odednas mi pisuva: Vasiot televizor ne poddrzuva HDCP za prikazuvanje na video vo visoka rezolucija (H1001) i ne mozam da gledam nisto na nego, ne pusta niedna programa od MAX TV-to. A ako smenam recimo na kablovska antena si pusta programi normalno (inace i kablovska imam doma pokraj MAX). Aj pomos so da pravam ako moze.

P. S. Imam dva modemi za MAX TV doma, edniot ovoj sto go spomnav, drugiot e vo detska kaj mene na star TV i tamu si ima normalno programi, sve pusta kako so treba.
Мене ми го појави ова пред некој ден. Го извадив и вратив HDMI кабелот и си се среди.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Алуминиумскиот бидон дали држи повеќе ладна (свежа) вода?
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.278
Поени од реакции
792
Nekoj da znae kolku se licencite za kazino, kolku e edna slot masina, rulet i slicno?
slot machini proizveduva novomatic od austria ,najdobro da prasas na web stranata ,sopstvenik e johan graf eden od najbogatite avstrici,koj vo sedumdesetite imase nesto kao flipernica pinbali i sl. pa vo 80 s zapocna da proizveduva slot mashini, ruleti proizveduva alfastreet slovenia, novi se skapi nad 50 iljadi evra ,slot machinite okolu 5000 zavisi od modelot mislam ,ali vo posledno vreme kaj nas se otvorija mnogu kasina i ke gi zatvorat za brzo kako vo albanija.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
slot machini proizveduva novomatic od austria ,najdobro da prasas na web stranata ,sopstvenik e johan graf eden od najbogatite avstrici,koj vo sedumdesetite imase nesto kao flipernica pinbali i sl. pa vo 80 s zapocna da proizveduva slot mashini, ruleti proizveduva alfastreet slovenia, novi se skapi nad 50 iljadi evra ,slot machinite okolu 5000 zavisi od modelot mislam ,ali vo posledno vreme kaj nas se otvorija mnogu kasina i ke gi zatvorat za brzo kako vo albanija.
Да ги затворат тешко, ќе ги дислоцираат само. Веќе имаше и' некои предлози и дебати од активистите за антикоцкање. Ќе видиме дали и како ќе успеат да постигнат нешто.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Малце офф топик, сори... И ти ќе станеш еден ден пензионер, нели?! Ќе бидеш и' бетер од нив со овој памет, само продолжи на своја рака да ги пиеш.
Фала на сугестијата друже, како и што претходно напишав немам 2 години пиено никакви антибиотици на своја рака.

Инаку имало инспекции и затвориле аптеки кои издавале лекови без рецепт, може овде читале на форумов па тргнале во акција на затворање на аптеки кои издаваат лекови без рецепти.

 
Член од
7 август 2019
Мислења
9
Поени од реакции
0
Zdravo neli pred nekoj de vi kazav deka imam presedano i deka ke idam so avion od francija.
İ ko idev na granica mi naredia pecat normalno za projduvane ama i nad nego so penkalo napravi plus (+) krst kako sakate narecetgo.
Nisto ne ni rece sto znaci i dojdovme vo makedonija bev da prasam vo francuska ambasada ni rekoa nie nisto ne mozeme da prevzememe ova vi e direkno so francija tamu prasajte.
Dali znae nekoj sto znaci?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Zdravo neli pred nekoj de vi kazav deka imam presedano i deka ke idam so avion od francija.
İ ko idev na granica mi naredia pecat normalno za projduvane ama i nad nego so penkalo napravi plus (+) krst kako sakate narecetgo.
Nisto ne ni rece sto znaci i dojdovme vo makedonija bev da prasam vo francuska ambasada ni rekoa nie nisto ne mozeme da prevzememe ova vi e direkno so francija tamu prasajte.
Dali znae nekoj sto znaci?
Мислам дека плусот значи дека следен пат ќе треба нешто да те допраша односно да доодговараш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom