Сакам да знам!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
Znaci da pojasnime nekoi raboti , gledam deka ima zabuni no toa e zosto sum pisal mnogu loso i prasanjeto mi e postaveno loso.

Znaci sum pokanet na diplomska na bratucedka i prasanjeto mi e sto se nosi poklon za diplomska ?
Така кажи да сибиш чоеко, пушти тука слика од братучедката, ако помине на технички ергените од форумов ќе си дадат донација за букет рози, Johnnie Walker Black Label и Ferrero Rocher да и однесеш, ако не ќе одиш со виното само :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
Така кажи да сибиш чоеко, пушти тука слика од братучедката, ако помине на технички ергените од форумов ќе си дадат донација за букет рози, Johnnie Walker Black Label и Ferrero Rocher да и однесеш, ако не ќе одиш со виното само :D
Ima mnogu ergeni ovde strav mi e da dadam link od bratucedka da ne ima i koteci posle pa da me napravat i kriv zosto sum dal link :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Ете убаво прашање околу дипломските. Која е потребата на сите тие според мене безвезни работи, кетеринг, благо, жесток алкохол за сите во комисија, апетисани и слично ? Зарем има удел во оценката при бранењето? И која е потребата од толкави церемонии за дипломска или магистерска (за ова повеќе поштувам). Сепак ова е само мој личен став, не мора да се согласите, само ме интересира вашето мислење. :D

Да се надополнам : Сметам дека славењето на вакви церемонии, па дури и свадбата е на некој вид за другите луѓе (роднините/пријателите/фамилијата) него за самите нас. Ако сакаш да прославиш за својот успех, одбери го партнерот или најдобриот пријател, отидете на патување или било каде и напрајте си го меракот , без потреба од лажни гушкања и неискрени честитки (зборам за непотребното викање на роднини шо ни самите не ги познавате или сте на здраво). Доколку се работи за потесниот круг на семејството, тогаш океј :)
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
Ете убаво прашање околу дипломските. Која е потребата на сите тие според мене безвезни работи, кетеринг, благо, жесток алкохол за сите во комисија, апетисани и слично ? Зарем има удел во оценката при бранењето? И која е потребата од толкави церемонии за дипломска или магистерска (за ова повеќе поштувам). Сепак ова е само мој личен став, не мора да се согласите, само ме интересира вашето мислење. :D
Нема потреба, едноставно тоа е твој избор, никој не те тера да го носиш, јас пак не правам прослави по дома или во кафеана со канење на роднини како што прават луѓе матурски и слично, не направив, ниту за матура, ниту дипломирање ниту кога магистрирав, на тие што сакам да дојдат им кажувам кога бранам и ќе прославиме тие пола час или час после церемонијата, заедно со професорите и тоа е тоа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Имам резервирано смештај во пансион Ања што е на кејот одма зад плоштадот и бидејќи ќе сум со кола ми треба паркинг. Им се јавив и ми рекоа дека паркингот бил оддалечен на 5 мин. од пансионот.
Дали некој знае точно кај се наоѓа?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Имам резервирано смештај во пансион Ања што е на кејот одма зад плоштадот и бидејќи ќе сум со кола ми треба паркинг. Им се јавив и ми рекоа дека паркингот бил оддалечен на 5 мин. од пансионот.
Дали некој знае точно кај се наоѓа?
Па мене ми текнува на катната гаража карши гтц , паркингот кај работнички универзитет, дрво декор и паркингот под гтц други опции нема.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Znae nekoj dali ima nekoja sala osven Boris Trajkovski kade sto moze zimoska da se rezervira za fudbal na malo....Ili nekoj od balonite so dobra izolacija ili so greenje??

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
4 декември 2015
Мислења
234
Поени од реакции
258
Dali znaete deka samo vo MK se pravat indijanki?-Se prasuvam od kade e dadeno imeto za slatkive" Indijanka" i zoshto??? Mozebi nekoj znae? Blagodaram...:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Znae nekoj dali ima nekoja sala osven Boris Trajkovski kade sto moze zimoska da se rezervira za fudbal na malo....Ili nekoj od balonite so dobra izolacija ili so greenje??

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Балонот до кафаната Dei Fratelli, ул. Вениамин Мачкуковски.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Znae nekoj dali ima nekoja sala osven Boris Trajkovski kade sto moze zimoska da se rezervira za fudbal na malo....Ili nekoj od balonite so dobra izolacija ili so greenje??

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Балон со добра изолација или греење , едино само форца, другите се мачкање очи :D Инаку од салите Јане е 2400 мислам, у чаир има за 800-100 мислам од саат. Најдобри балони се Форца и Мондано. Сунѓерот најверојатно не игра фудбал, па не знае дека тоа до Деи Фратели не е балон туку конструкција. Блаже се вика школото, Круме и ГУЦ се конструкции и не се покриени целосно, само од горе и е камен ладно. Во Карев и Браќа Рибар е добро ама е 1800 со светло и (демек) греење. Греат овие ама не многу значително, за по кратки ладно е освен ако не си некој фудбалер да трчаш цело време да ти е топло :D
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Дали новововедените линии 25А и 25Б за до средно Водно се наплаќаат?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Itno mi e, da ne znae nekoj deneska (Nedela) dali raboti nekoja menuvacnica kade sto ima MoneyGram ili pak mesto koe sto raboti so MoneyGram? Nemozam da cekam do Ponedelnik ako nekoj pomisli na toa resenie
 

Kajgana Shop

На врв Bottom