Сакам да знам!

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Некој да ми го објасни плаќањето преку Grouper.mk? Потребно е само да ја изберам понудата и да ја внесам мојата сметка од кредитната картичка или треба некаква посебна картица од Grouper да имам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ме интересира следново, пред некое време на друга тема пишав
Бадемите се значително поскапи споредени со сончоглед на пример, а од повеќето важни минерали/витамини итн. најчесто повеќе има во семките од сончоглед.
Е сега, дали остануваат во семките од сончогледот (по преработката/пржењето/сушењето или што и да им се прави) сите овие минерали/витамини итн. е клучно прашање.
Премногу е сомнителна целата работа, затоа што сончогледот од продавница за здрава храна се купува за мизерни 100 денари 1 килограм.
А бадеми околу 700 денари 1 килограм.
Шо е финтата?
Дали само ради вкусот плаќаме 6-7 пати повеќе, не само бадеми, индиски ореви, фстаци итн?
Дали сите тие минерали/витамини се наоѓаат во овој лупен сончоглед за 100 денари од „продавнициве за здрава храна“?
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.435
Шо е финтата?
Не иде сончоглед со виски како апетисан. ;)
И нема шанса лупен сончоглед да има исто ниво на минерали и витамини како горенаведените.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Дали законски работодавецот може да ве казни 15% ако не одите сабота ?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Некој да ми го објасни плаќањето преку Grouper.mk? Потребно е само да ја изберам понудата и да ја внесам мојата сметка од кредитната картичка или треба некаква посебна картица од Grouper да имам?
prvoto e tocno sto go napisa
znaci ne trebe nikakva karticka da imas od gruper[DOUBLEPOST=1509488880][/DOUBLEPOST]kade moze da najdam kasicka za pari/moneti
odnosno citac za pari/moneti
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
moze li nekoj da mi kaze sto se nosi na diplomska i dali voopsto treba da se nosi nesto ili da odam i da se opijam samo :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
moze li nekoj da mi kaze sto se nosi na diplomska i dali voopsto treba da se nosi nesto ili da odam i da se opijam samo :)
Кај мене и за дипломирање и за магистрирање благо, апетисани, виски (плус по едно шише виски за проф во комисија и менторот), плус сувомеснато украсувано правено како она што го носат на кетеринг (некои колеги дури и кетеринг имаа порачано) :D пријатели, роднини, бла бла, мене дека отворена ми беше и дипломската и магистерската имав цела публика.
Сум бил кај други пак на други факултети (на економски, правен) и таму носат по едно вино на професорите, една бајадера за таму да се почастат и тоа е тоа, секаде различно.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Znaci da pojasnime nekoi raboti , gledam deka ima zabuni no toa e zosto sum pisal mnogu loso i prasanjeto mi e postaveno loso.

Znaci sum pokanet na diplomska na bratucedka i prasanjeto mi e sto se nosi poklon za diplomska ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom