Сакам да знам!

Член од
24 декември 2013
Мислења
281
Поени од реакции
361
мора. земаат плата од рекламен простор. живеат... (сосема разбирливо е)

мада интересно е да видиш на форум кај што повеќе од пола „администрација“ (читај тука модератори и админи) се или од шарените или про сдсм да ти го рекламираат ве-ме-рe-то на ТОЛКАВИ банери :D

не дека има врска едното со другото, али just saying... :D :D :D :D
Samo od vemeroto zemaat plata? Ja pa mislev od aktivnosta na forumdgiiite...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.671
Поени од реакции
2.774
Дали на денот на избори МВР односно подрачните служби ќе издават лични карти за да можеш да гласаш? Истечена ми е па сакам побрзо да ја сменам :)
Со пасошот може и понеси си и истечна лична карта за секој случај


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.570
Поени од реакции
11.642
https://kajgana.com/stativa-od-gol-usmrti-momche

почести се несреќите да падне стативата ( помали невкопани) врз некое понеискусно дете и да стане трагедија... Тука како пишува се скршила...Праашање ми е дали ако се фати човек за пречката таа се крши ( во медиумот пишува стативата што ми е понелогично)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.634
Поени од реакции
18.880
Не е,патем кога си лав не важно колку овци има на покер масата.
Ама ако не ја најдеш овцата додека играш, голема е веројатноста дека ти си била таа ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom