Сакам да знам!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тастатурата содржи најмногу бактерии.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Ustata kaj lugjeto sodrzi najvekje bakterii,pa duri mnogu poveke I od WC solja.
Bez zaebancii.
Знам.
Небројни текстови на интернет сум читал за тоа како X предмет има поише бактерии од WC шоља, па се решив да прашам дали има почисто нешто у станот, од WCшоља.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Тастатурата содржи најмногу бактерии.
Ustata,taka vikase mojot professor po Infektologija.[DOUBLEPOST=1507669483][/DOUBLEPOST]
Знам.
Небројни текстови на интернет сум читал за тоа како X предмет има поише бактерии од WC шоља, па се решив да прашам дали има почисто нешто у станот, од WCшоља.
Pocisto valjda ogledaloto bi bill.Ne go dopiras.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ustata,taka vikase mojot professor po Infektologija.[DOUBLEPOST=1507669483][/DOUBLEPOST]

Pocisto valjda ogledaloto bi bill.Ne go dopiras.
Ама во устата огромен дел од тие бактерии помагаат да се чуваат устата и забалото здрави. А за огледалото нема врска што не го допираш, се лепат бактерии и на него со оглед на тоа што е во вц. Баш и на mythbusters имаше епизода со ова, поточно со нова четка за заби. Стерилна, ја оставија во вц и никој не ја фаќаше недела дена, не па да се мие заби со неа. Целата беше налепена со секакви бактерии.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Дечки утре за студенти важи беспари вожњата со воз ?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Здраво на сите, имам еден проблем со инстаграмот ако можи да ми помогните.
Значи знајте сите дека преку ФБ се најавуваме на инстаграм, да и јас така но преесска од телефон поради некој проблем со инстаграмот го избришав и пак го симнав.
Ама неможам да се најавам преку фб, напрајв, еднаш друг инстаграм ваљда дојде со истиот фб
ама сега како да иам 2 инста на 1 фб
и сега неможам да си го најавам стариот инста преку фб , а си го најавував до пред некое време
кога одам login with fb ми дава, да пишам пас.
Ај да си пратам на е-маил ама не си знам пас од емаилот.

Некое решение ?

фала
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Ама во устата огромен дел од тие бактерии помагаат да се чуваат устата и забалото здрави. А за огледалото нема врска што не го допираш, се лепат бактерии и на него со оглед на тоа што е во вц. Баш и на mythbusters имаше епизода со ова, поточно со нова четка за заби. Стерилна, ја оставија во вц и никој не ја фаќаше недела дена, не па да се мие заби со неа. Целата беше налепена со секакви бактерии.
парите исто имаат еден тон бактерии


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Дали на денот на избори МВР односно подрачните служби ќе издават лични карти за да можеш да гласаш? Истечена ми е па сакам побрзо да ја сменам :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дали на денот на избори МВР односно подрачните служби ќе издават лични карти за да можеш да гласаш? Истечена ми е па сакам побрзо да ја сменам :)
Mozes i so pasos da glasas.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Како е со гужва во Агенција за вработување во Скопје?
Прв пат пред неколку години се пријавив во родниот град, во Скопје немам постојана адреса, дали ќе ми прават проблем тука да ги однесам документите за степен плус во образование или пак мора во родниот град?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Dali mora forumov da bide optereten so politichki reklami?
мора. земаат плата од рекламен простор. живеат... (сосема разбирливо е)

мада интересно е да видиш на форум кај што повеќе од пола „администрација“ (читај тука модератори и админи) се или од шарените или про сдсм да ти го рекламираат ве-ме-рe-то на ТОЛКАВИ банери :D

не дека има врска едното со другото, али just saying... :D :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom