Сакам да знам!

харизматична1

какви ти се мислите, таков ти е животот
Член од
1 октомври 2017
Мислења
11
Поени од реакции
0
Може врски, ако си во роднинска врска со некој од големите фаци во Ватикан или во Вашингтон. :D Нема никакви врски таму, најверојатно единствено место во државата каде шо поимот врска значи вратоврска шо ја ставаш кога одиш на свадба. :LOL:
А за да аплицираш оди во некоја туристичка агенција шо работи со Work and Travel, за пари се ќе ти средат. :)
Хахаха ти благорам многу,а за агенции мислиш на kouzon,ameriquest...затоашто јас имам човек во агенцииве,сакаш да кажеш дека можат они да средат со лицата од амбасадата за виза.... не сум многу запознаена, али битно ми е ,и многу ме интересира ...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Хахаха ти благорам многу,а за агенции мислиш на kouzon,ameriquest...затоашто јас имам човек во агенцииве,сакаш да кажеш дека можат они да средат со лицата од амбасадата за виза.... не сум многу запознаена, али битно ми е ,и многу ме интересира ...
Они ќе ти договорат термин за интервју за виза, али никој не ти гарантира дека ќе добиеш. Ќе ти средат потполна апликација и документација се шо е потребно. Ти ќе треба да одиш во амбасадата и да одговараш на прашања од тие конзулите таму или како и да ги викаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Има ли у ствари, некој предмет кој не е попрљав и е со помалку бактерии од даската на WCшољата?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
dali karti4kata za vlez vo falimingo kazino se naplajka ili ti ja davat samo so pokazuvanje na licna karta ?[DOUBLEPOST=1507051905][/DOUBLEPOST]
Има ли у ствари, некој предмет кој не е попрљав и е со помалку бактерии од даската на WCшољата?
mobilen telefon
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Луѓе, хелп
Имам чек за подигање депозит, меѓутоа чекот е наменет за држава на ЕУ. Дали ќе може да се подигнат со тој чек парите во матичната банка во МК кајшто си имам сметка, или тешко?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Луѓе, хелп
Имам чек за подигање депозит, меѓутоа чекот е наменет за држава на ЕУ. Дали ќе може да се подигнат со тој чек парите во матичната банка во МК кајшто си имам сметка, или тешко?
Кажи каков чек е? Мене во комерцијална банка ми заменија чек ама треба да отвориш девизна сметка па да ставиш минимум 60 евра е и после чекаш едно 2-3 недели за да ти ги префрлат парите. Патем наплаќаат провизија во зависност од износот 2% или минимум 400 денари.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не знаев кај да прашам, па ај овде.

Ми треба сленг за пијаница. Реченицата е: „еј па ти ептен си се напила“. Сакав да одам со „ептен си се налокала“, ама ми сугерираа „ептен си се врзала“ да пишам.

Се користи изразов, или ?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Не знаев кај да прашам, па ај овде.

Ми треба сленг за пијаница. Реченицата е: „еј па ти ептен си се напила“. Сакав да одам со „ептен си се налокала“, ама ми сугерираа „ептен си се врзала“ да пишам.

Се користи изразов, или ?
Јас би употребил еј па ти ептен си се начукала. Подобро ми звучи од врзала.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Постои ли некој тежок комарџија, а да е непушач?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Lugje nekoj da mi kaze ako znae Asuc poligonon u nedela dali raboti i kolku pari e za saat ??
Јас колку што знам недела не работи и нема полагања. Инаку 100ден плаќав а дали е за саат или два не знам како оди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom