Саем на книгата

Член од
8 мај 2013
Мислења
6.710
Поени од реакции
19.460
Каталог од Темплум. Како и што реков си ги даваат од тепка цените, на Саладин му наплатиле 300 за Десетте раскази, а во каталог пишале 350, мене ми ја наплатија 300 денари Лужиновата одбрана, а во каталог е 250 ден.

https://drive.google.com/file/d/1CvbJ2BuGkymmXNZd1T8ldaQYK0WM3-2J/view?usp=sharing
Лужиновата одбрана лани ја земав од Три за 270 или 280 денари :D
 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.088
Поени од реакции
1.741
Па понеуслужливи продавачи/касиери, тешко некаде да ќе најдеш.
Спротивно на муабетов, морам да ги пофалам луѓето што работат во новата продавница на Партизанска. Поуслужливи продавачи тешко да ќе најдеш :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.289
Поени од реакции
185.771
Спротивно на муабетов, морам да ги пофалам луѓето што работат во новата продавница на Партизанска. Поуслужливи продавачи тешко да ќе најдеш :)
За на саемов зборам :) За во продавници не знам, немам влезено одамна зошто не бев во Скопје често.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.403
Поени од реакции
3.774
Спротивно на муабетов, морам да ги пофалам луѓето што работат во новата продавница на Партизанска. Поуслужливи продавачи тешко да ќе најдеш :)
За Академска книга зборуваш?
На Партизанска има повеќе книжарници, Топер, Просветно дело...
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
12
Поени од реакции
8
Се плаќа ли влез на лице место или мора со отпечатена карта да се оди?
 

Dumbledore

Професор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
6.291
Поени од реакции
5.927
Не знам, со мене беа фини. Никој не беше на телефон јас кога бев пред некој ден, па ни денес не беа. Само времево е пекол, подобро е од сала вака на отворено, ама временските прилики и неприлики се многу лоша страна. Башка добив попуст -30% и кафе од АК, ако одам, а можно е да одам затоа што повторно ги немаше тие две книги кои ги сакам ("Потеклото на видовите" и "Американскиот устав и..."), ми се допаѓа таа едиција, не за друго. :D
 
Член од
26 август 2019
Мислења
147
Поени од реакции
263
Матица продаваат изданија од Лагуна?
Јас мислев дека само Топер носат и продаваат од Лагуна.
Имаат. Јас лабавам со Нора Робертс коа ми е тешко да читам трилери и Јергович, па од таму ги набавувам бидејќи македонските преводи ми се одвратни, за разлика од српските.
 

Dumbledore

Професор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
6.291
Поени од реакции
5.927
Тоа се книги кои ги продаваат за 100че, а во Србија одат џабе со весник. Сакав да пишам дека имаат од Робертс, ама има широка читателска публика и некој ќе се најде навреден. "Голи во смртта" ја прочитав од неа пред неколку години (мислам го погодив насловот), не ми се допадна.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
147
Поени од реакции
263
Тоа се книги кои ги продаваат за 100че, а во Србија одат џабе со весник. Сакав да пишам дека имаат од Робертс, ама има широка читателска публика и некој ќе се најде навреден. "Голи во смртта" ја прочитав од неа пред неколку години (мислам го погодив насловот), не ми се допадна.
Јас не знам што е со делењево според жанр на книги... Ја читам и Нора Робертс и Лусинда Рајли и Каризи и Јергович и Селимович и Орхан Памук... Што има врска кој што чита?!
 
На врв Bottom