Саем на книгата

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас бев! Еве што собрав - сепак само тоа по кое што и одев. ASOIAF на македонски само за да ја дополнам полицата. Златната серија на Весели четвртак редовно си ги купував, ама овие броеви ми фалеа од времето на корона изолациите. Уште ми фалат 17 и 18, ама ги немаше со А корица, па ќе ги барам во Бункер директно. Тие двете вертикалните се подароци - атлас за син ми и некоја глупост за која дадов 270 денари, ама морав, заради корицата. Разговор со Спиноза беше подарок од Топер. Скакулци од Петре М Андреевски за да ја комплетирам едицијата, која еднаш ми беше комплетирана, но Скакулци ми ја украде една бебиситерка.

Вистинскиот улов се тие шесте најгоре, од Или Или. Само тие и ќе бидат прочитани, најверојатно.
Прегледај го приврзокот 265624
Ако не ја најдам Разговор со Спиноза, мојт да ја купам од тебе? Мислам еднаш рече дека ја имаш веќе.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
Ако не ја најдам Разговор со Спиноза, мојт да ја купам од тебе? Мислам еднаш рече дека ја имаш веќе.
Секако. Друго издание е тоа, ама нема врска. Инаку, барај ја на штандот од Топер, 100% ја има.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Секако. Друго издание е тоа, ама нема врска. Инаку, барај ја на штандот од Топер, 100% ја има.
Сабајле планирам да одам, ќе видиме дали ќе имаат уште еден примерок за мене. :D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.104
Јас бев! Еве што собрав - сепак само тоа по кое што и одев. ASOIAF на македонски само за да ја дополнам полицата. Златната серија на Весели четвртак редовно си ги купував, ама овие броеви ми фалеа од времето на корона изолациите. Уште ми фалат 17 и 18, ама ги немаше со А корица, па ќе ги барам во Бункер директно. Тие двете вертикалните се подароци - атлас за син ми и некоја глупост за која дадов 270 денари, ама морав, заради корицата. Разговор со Спиноза беше подарок од Топер. Скакулци од Петре М Андреевски за да ја комплетирам едицијата, која еднаш ми беше комплетирана, но Скакулци ми ја украде една бебиситерка.

Вистинскиот улов се тие шесте најгоре, од Или Или. Само тие и ќе бидат прочитани, најверојатно.
Прегледај го приврзокот 265624
Како си ги наредил овие од Или-или ко да се цел серијал. Фросе коа ќе потпишува, знаеш? Нејќам лично да ја прашам, незгодно ми е.

@Sussaro У глобала истиот филм го глеаме веќе десет години и јаче на саемов. Со ретки изненадувања, или како што велиш бисери во калта. Треба многу трпение и буричкање во тој шунд за да се извади најдоброто и најисплатливото. За жал оноа што јас го барам одамна е распродадено, или го има но со астрономска цена + не се совпаѓа од таа издавачка куќа од која сакам да го имам. По малку снобовски делува ова, но не трпам неквалитет во пишаниот збор, посебно ако се работи за наши преводи.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прилично задоволен. Мислам дека купив добри наслови, со некои мали измени од списокот. Пропаст од Или Или ја заменив со Читачот и Црвец, останатите ми беа во план.
Пријатно се изненадив што Кво вадис и Мртво море беа само 100че на штандот на Три.

20200909-130359.jpg
 
Член од
13 март 2017
Мислења
34
Поени од реакции
14
Прилично задоволен. Мислам дека купив добри наслови, со некои мали измени од списокот. Пропаст од Или Или ја заменив со Читачот и Црвец, останатите ми беа во план.
Пријатно се изненадив што Кво вадис и Мртво море беа само 100че на штандот на Три.

Прегледај го приврзокот 265696
Која цена се двете од Темплум?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Колку е Десетте? И општо како се Темплум со попусти, немаат ни каталог ни ништо?
Кој знае колку попуст даваат. Немаат ни функционална страница со редовни цени, таа што ја имаат им е без цени, а на КупиКнига имаат едвај две-три книги ставени.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Кој знае колку попуст даваат. Немаат ни функционална страница со редовни цени, таа што ја имаат им е без цени, а на КупиКнига имаат едвај две-три книги ставени.
Па затоа. :unsure: А сигурна сум пред некоја година дека имаа каталог со цени, ама кој ќе го бара..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom