СУГС гимназија "Орце Николов"

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Дали може некој да ми ја потврди или одрече шпекулацијата која ја начув дека Миле Клетка преминал во вечните ловишта?:nesum:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Дали може некој да ми ја потврди или одрече шпекулацијата која ја начув дека Миле Клетка преминал во вечните ловишта?:nesum:
Мислиш, умрел?
Не знам ја со преносни значења да се служам добро :icon_lol:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Дали може некој да ми ја потврди или одрече шпекулацијата која ја начув дека Миле Клетка преминал во вечните ловишта?:nesum:
Нема шанси!!! Бев во Орце пред десетина дена и супер беше човекот, правев муабет со него. Нека не е вистина ѕвер е човекот.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Дали може некој да ми ја потврди или одрече шпекулацијата која ја начув дека Миле Клетка преминал во вечните ловишта?:nesum:
Е завчера го видов бе во школо :/
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Дали може некој да ми ја потврди или одрече шпекулацијата која ја начув дека Миле Клетка преминал во вечните ловишта?:nesum:
Хахахах супер е човекот
денес 20 кеца стави :D
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Стварно Џеј Зи бил болен од нешто посериозно и затоа се откажал од директорство?
И, ја видов денес Мица физика, па ми текна, отиде она у пензија или уште психички малтретира деца?
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Стварно Џеј Зи бил болен од нешто посериозно и затоа се откажал од директорство?
И, ја видов денес Мица физика, па ми текна, отиде она у пензија или уште психички малтретира деца?
Џеј Зи е болен...едвај се движи кутриот а не се откажа он туку мораше да си иде :) па 2 недели мачеше деца со математика па сеа се матка низ школо.

Мица отиде во пензија...лани срцка беше :)
Не испрашуваше, не се замараше многу...на крај на сите ни ги поправи оценките и искрено ми фали, Цеце и часовине нејзини ми го скратуваат животот.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дали Душица е уште во климакс периодот? :pos:

Еден час беше срце се ќе ни оправда, ќе ни поправи оценки, ќе вети разговори со професори за нашите проблеми, ќе се испогазиме до смеење и на кафе ќе одиме со неа. Е веќе следниот ден цела препотена и било топло на -20 степени и ќе ни се испоразвика и ќе ни намали оценки и ќе вели дека сме најлош клас и не сака веќе класна да ни е.
И така 4 години.
Тежок климакс имаше жената. :icon_lol:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Дали Душица е уште во климакс периодот? :pos:

Еден час беше срце се ќе ни оправда, ќе ни поправи оценки, ќе вети разговори со професори за нашите проблеми, ќе се испогазиме до смеење и на кафе ќе одиме со неа. Е веќе следниот ден цела препотена и било топло на -20 степени и ќе ни се испоразвика и ќе ни намали оценки и ќе вели дека сме најлош клас и не сака веќе класна да ни е.
И така 4 години.
Тежок климакс имаше жената. :icon_lol:
Многу различна особа е откако ќе завршиш во Орце него што претходно си учел кај неа. Пола од мојот клас ја замразија дека баш тоа го правеше како и тебе кога ти била класна кекеке.

па доста слично... само не намалува оценки хехе
ама заебанциите и се врв :vozbud:
Уште не ја знаете Душица доволно. Не спиј на тоа уво дека 4 години ќе се заебанции само. Еј упати и поздрав од Марче што му беше класна последниве 4 години :)И нека очекува покана сза во кафана во скоро време нека се спрема. Те молам ^ ^
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
да да и од мене поздрави ја...ќе го јадеш :icon_lol:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Хахахахаха се изнасмеав за тоа за Толева. Иначе да, Џеј Зи не е веќе директор, сега е Сунчица по истоија или позната како Саншајн:)
 

BloodLover

Rah-Rah-Ro-mama xD
Член од
10 март 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Долго ја барав оваа тема.
Оваа година планирам и јас да се запишувам во Орце.. не знам, некако ме премислуваат дека било тешко, имало многу за учење + ми било далеку и ке сум немала време за учење.Арно ама цврсто сум решена да одам во Орце.Па ке видиме што ке напраам на уписите у јуни.
А тие што се У орце, може ли да ми кажете дали има приемни испити?
 
Член од
21 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Вака, и јас планирам наредна година да се запишам во Орце, сега завршувам 2ра во гимназијата во Куманво, па се двоумам меѓу Орце и Корчагин.
Ме интересира за билингвалните паралелки на англиски јазик, дали се полагаат приемни, кога, како и дали се тешки, мислам на кое ниво треба сум со јазикот..
Исти така ме интересира дали ако се запишам во билингвална паралелка ќе можам да бирам едно од трите изборни подрачја и како ќе оди тоа.. Ме интересира и за професорите по математика, зашто и тоа е една од причините поради кои сакам да се преместам во друго училиште, покрај англискиот.. Уште од основно најмногу имав афинитети кон математика, ама со професорот во средно сега скроз ја зезнав работата, човекот нема никаков сериозен пристап кон математика, ни предава ни ти бара знаење, така лежејќи си поминуваш..
Значи на кратко, билингвална паралека на англиски; природно-математичко подрачје А? и кој професор би ми предавал математика, ако некој има таква информација.. Ве молам да ми одговорите, многу ми е важно ова..
фала однапред :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom