СУГС гимназија "Орце Николов"

Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Абе Александра е закон човек.Ја обожавам.Се тресев кај неа секој час во прва година, и душата ми излезе учејки текстови на памет, нови зборови, глаголи во три колони и секако омилените phrasal ама барем сега знам англиски и ич мака не ми е.Ако си мириен, културен и не и изиграваш локално фраерче, не и глумиш лудило, и не продаваш ефтини форици, ке си немаш проблем кај нејзе.:pipi:

Александра не е закон, него е најзакон. :)


Поготово ако ти е класна!:vozbud:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.185
Орце! :icon_lol: Какви години беа тоа ехх...риспект за Миле Бомба и живите костени што ги јадеше и после пола кило изедени ме праќаше кај Јанко да му ги печам :pos:
Закон гимназија!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Билјанчето мене ми беше класна. И според начинот со нас како работеше да ви посакам среќа. За еден час ни предаваше по 2 3 лекции и ако не беше јасно ќе ни кажеше ај после час и после тоа ќе заборавеше. А тестовите исто така беа посебна приказна. Нејќам да плашам ама тоа беше кај нас природно математички смер А. А за другите каква била не знам.
Ја мразам значи за 1 недела комплетно сменив мислење.

На тестот 90 % од децата во 3 класа имаа 1 и она нас не криви а уверена е дека нејзиниот начин на предавање и тестовите и се сосем ок


едвај чекам да си иде да не отидам на полагање :pos:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ете дојде и денот кога Џоле го напушти директорското место и се врати да предава математика -.-. На некој му предавал? Строг е? Предава убаво?

Го обожавав човеков за се што направи за школово...без него Орце не е Орце. Замина он ке замине и Орце од листата на најдобри гимназии во земјава :nesum:

Сега Сунчица- Саншајн ке го мења и уште сега знам ке пропаднеме :kez:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Џеј Зи не е веќе директор? :shok: ОМГ! :icon_eek: Која е Сунчица, што предава?
Иначе Џоле ни држеше неколку пати математика, мењаше некоја професорка, добар беше, добро објаснува, само е прилично нервозен и сигурно знаеш, не толерира зборење на час и недисциплина. А и да те видам зуцни кога ќе ти застане покрај тебе човек 2 метра висок и 3 широк :)
 
Х

Ханзо

Гостин
Сунчица на местото на Џеј Зи? :icon_eek: Го видов денес Бомба, се чудев зошто е депримиран...сега ми е јасно. :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сунчица е глупача невидена. Таа не верувам да има поима од водење на школото. Ама никој тоа не прашува, битно вмрвока е до смрт.
Јас очекував Бомба или Клетка да го водат Орце ... тие се оние што треба да седнат на директорското столче не оваа мочлава исфрустрирана со кренати акции.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ja bev najbolji profesor u Orce Nikolov ama ko sto biva me izbrkaa za da primat profesorki so tanga na stikli....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ja bev najbolji profesor u Orce Nikolov ama ko sto biva me izbrkaa za da primat profesorki so tanga na stikli....
Аааа ти ли беше тој по менаџмент и бизнис кого го пишуваа во Вест? :)

П.с. Јас кај Цеце физика имав 7ми час во петок, кога бев прва година. Плус бев претседател и морав да ја прашувам да одложува испрашување секој пат.

Можете да замислите колку убаво ми беше и како со душа чекав да дојде петок. :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Аааа ти ли беше тој по менаџмент и бизнис кого го пишуваа во Вест? :)

П.с. Јас кај Цеце физика имав 7ми час во петок, кога бев прва година. Плус бев претседател и морав да ја прашувам да одложува испрашување секој пат.

Можете да замислите колку убаво ми беше и како со душа чекав да дојде петок. :)
не, јас предавав логика и филозофија!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Аааа ти ли беше тој по менаџмент и бизнис кого го пишуваа во Вест? :)

П.с. Јас кај Цеце физика имав 7ми час во петок, кога бев прва година. Плус бев претседател и морав да ја прашувам да одложува испрашување секој пат.

Можете да замислите колку убаво ми беше и како со душа чекав да дојде петок. :)
Цеце е злото! Цеце е дојдена од подземјето да мачи мали деца! Ми текнува како ме малтретираше на 10 јуни! Сите имаат по 2 часа дента а јас морав до 4 час да и одговарам за да не одам на полагање. ФРИК е!
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Аааа ти ли беше тој по менаџмент и бизнис кого го пишуваа во Вест? :)

П.с. Јас кај Цеце физика имав 7ми час во петок, кога бев прва година. Плус бев претседател и морав да ја прашувам да одложува испрашување секој пат.

Можете да замислите колку убаво ми беше и како со душа чекав да дојде петок. :)
Ооо Мац.Јас во трета петок, шести имав кај неа.Најшема беше!Зимно време, петок, едвај чекаш дома да отидеш, а Цеце, толку расположена , испрашува, кубе коси дека не знаеме формули, урла дека сме паразитии слично.И ако некој нешто не знаеше, мене ме прашуваше:Стефан зашто другар ти не научил физика за денес:tapp:Ме боли...за што не научил некој физика...

не, јас предавав логика и филозофија!
Па сигурно сте биле подобра одколку сегашната по логика и филозофија:nesvest:

Цеце е злото! Цеце е дојдена од подземјето да мачи мали деца! Ми текнува како ме малтретираше на 10 јуни! Сите имаат по 2 часа дента а јас морав до 4 час да и одговарам за да не одам на полагање. ФРИК е!
Марко бе тоа не е ништо.Ние лани на 10ти јуни, втора смена до шести час седевме да одговараме.Најмомент од се беше:Претседателот и потпретседателот на табла.Искачаат двајцава.И вика:Претседателот одговара за машките,потпретседателот за женските.Од вашите одговори зависат оценките од класот:tapp::tapp::tapp:И овие нормално не знаеа ништо.И типката вика, сеа на сите по една оценка помалки поради ова денес:uvo:Отварање дневник и вика...Владимир,ти си за петка, секогаш се си знаел, ама поради ова денес четворка:uvo:Е после тоа до 8 вечерта останавме со се Џеј Зи за да си ги повратиме оценките у нормала.Чудесии...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Цеце е злото! Цеце е дојдена од подземјето да мачи мали деца! Ми текнува како ме малтретираше на 10 јуни! Сите имаат по 2 часа дента а јас морав до 4 час да и одговарам за да не одам на полагање. ФРИК е!
Ха-ха, ја имав најзакон случки со неа.
Како прво, ме нервираше тоа што секој час посветуваше 15 минути на тоа како да се однесуваме, па коа и го кажав тоа, ме замрази.
Имав 4ка, требаше да одговарам за 5ка и на 6-7 јуни одговарав. Знаев се, требаше да пише. И на 10 јуни ме вика - пак да сум одговарал, па се правеше дека не знае кога сум одговарал пред 3 дена.
И реков: "Пиши ми четворка, али следна година со камери и микрофони ќе ти седам на час, се ќе снимам и пренесувам што правиш".

Ми пиша тројка. Али не ја видов повеќе како професорка, во втора ми беше Весна, or whats her name, онаа пре-фината. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Има некој искуства со Рози Мицкоска која воедно во ЈБТ предава 5 предмета?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom