СУГС гимназија "Орце Николов"

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Сум сонувал дека сум ја тепал Цеце физика FTW!!!!!!
Миле Клетка е НАЈДОБРИОТ ПРОФЕСОР од Орце, кога бев со дрѕгар деновиве да се потсетиме на старите добри времиња само се упативме кај Миле, за другите професори имаме респект кај некој повеќе кај некој ептен малце - ама Миле си е Миле!
Туку да не знаеш ти пошо си бил скоро гласиниве што слушам класнава моја пшо беше Билјанчето трудна стварно ли била??
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Туку да не знаеш ти пошо си бил скоро гласиниве што слушам класнава моја пшо беше Билјанчето трудна стварно ли била??
Taка и јас слушнав гласини, некои ја виделе со полн огромен стомак...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Трудничка си е :)

Ке си иде на второво полугодие па нова ке дојде :/
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Трудничка си е :)

Ке си иде на второво полугодие па нова ке дојде :/
Za koja Biljana zborite???

Inace ja lani zavrsiv vo Orce i klasna mi bese Dalida,edna od pogolemite legendi vo skolovo. Malce e strasna zenata ama epteeeen zakon i mnogu pametna. Ne go zborevte Zlatko,najzakon profesor sto postoi, sme se mocale od smeenje na glupostite negovi(ke ve molam da ne ve zakolam, edna tulumba-tri viljuski....). Inace Cece fizika, Beti hemija me izvadile od pamet mn se vestici,ako im pokazes deka im se plasis ke te izedat za vecera! Ali ima resenie za site maki niz ucenjeto...spirjateli se so mile bomba i raat si!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.309
Поени од реакции
46.037
Za koja Biljana zborite???
Математика
Една млада и убавка :)
.....плава, буцмаста, се прави фина, мишката и смрди на супа и две години мама ми еба на полагање до август :| уффф ја мрзам денес, исто ко пред три години!!!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
.....плава, буцмаста, се прави фина, мишката и смрди на супа и две години мама ми еба на полагање до август :| уффф ја мрзам денес, исто ко пред три години!!!
Да, Биљана имаше обичај да биде "подмолна". Стварно се правеше ептен фина, а уствари беше прилично злобничка. А ова второ дете и е? Зашто се нешто ми се врти низ глава ко да беше веќе еднаш трудна кога ми предаваше мене, па ја замени една што никогаш не научив како се вика, ама фризурата и беше како на пудлица.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Орце, моја куча младости :icon_lol:

Не знам зошто го зборите ко толку строго, ја баш не го доживував така, си имав мака со некои професори, ама не е дека до толку се инсистираше на дисциплина, па како иначе ќе ги поминев тие 4 години у Монами, Бела, парк и Сласт :icon_lol: Него ај може се смениле некои работи минативе две години...

Мене ми предаваа цел куп професори, од кои ќе спомнам само некои вредни за паметење :) Рецимо, Клетка и Бомба, орцашките пандури, едниот се тркала, другиот шовиниста до коска :icon_lol: Џоле директорот беше убедливо најгрев чоек у цела установа, мислам дека никој на пенис не го ставаше. :) Чоекот само да му се донесе ѓевречето со јогурт и да си гнете цело сабајле у канцеларија, друго не го занимаше. Ќе го памтам по саливните дождови - „течно“ збореше чоекот :icon_lol: Мица физика беше легенда која хода, иако кај неа никоаш не успеав да добијам нешто повисоко од доволен (2). Бивша Мис Југославија, со Кулон шо се превртуел у гробот пошто не сме му ги знаеле законите, љубителка на томбола, слушам сеа напуштила, штета баш :) Орцашките мањаци/педофили, Боге физичко и Кртолица филозофија, уплаф имав да останам на само кај нив у кабинет. :icon_lol: Дуле македонски беше еден од ретките што ги поштував. Тамара македонски ми класнуваше 2 години и не можев органски да ја смислам. Јасмина историја што ми класнуваше наредните 2 е убедливо жена со најмеко срце што било кога предавала у Орцашките простории. Дрољата Анастасија математика до ден денешен ја пцујам коа ќе помислам на неа зошто ѕрцките ми ги извади цело средно. Алесандра англиски, саркастикот, и онаа другана глувата со Супер-Ухо, не знам како се викаше. Женана глува ко топ, пиво пиевме кај неа на предавања најчесто. Кожата ми се ежи и до ден денес понекоаш врескам у сон поради Луцифер музичко, што ми го загорчи животот пошто нејќев да и се упишам у хор. Онаа библиотекаркана, најсирота жена у цело Орце, грев :icon_lol: Џугуманова исто ми беше на црна листа, со нејзините глупи шеги. Членче на чиј час секогаш најслатко заспивав поради интонацијата на нејзиниот глас. Гордана етика чија интонација исто така слатко ме успиваше, ама арна беше жената. Невена социологија, која не знае да мрази. Испочитувајте ја Невена и Невена ќе ве испочитува вас :icon_roll Розе македонски, ја донесоа при крај, директно од факултет, типката поише збореше бугарски него македонски и личеше на певаљкине од Планета Паинер и беше благо ретардирана.

И убедливо најлегендарната особа што било кога стапнала на тлото Орцашко: ДАНИЕЛА ЛАТИНСКИ :nesvest: Во моја генерација позната како 37-годишната девица. Дешавка:
Јас: Професорке, шо сте у хороскоп?
Она: Дупла девица.
Јас: Мислите, знак и подзнак?
Она: Ааа не, не знам што сум у подзнак. :kesa:
Глас се расчу од тогаш низ орцашките ходници, па цела генерација засука ракави да и најде соодветен мажјак да ја дефлорира, ама жената беше безнадежен случај :icon_lol:

Еееех Орце... Носталгија по младоста :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Орце, моја куча младости :icon_lol:

Не знам зошто го зборите ко толку строго, ја баш не го доживував така
Ти беше Француска паралелка, едноставно не го доживеа Орце како што треба.

Без Смиља и Цеце физика, не прајме ништо. :)
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
билјана лоша беше ич не беше фина да второ дете и е првото има едно 5 години, ме интересира александра англиски каква е и она е ептен легенда во орце??:pipi:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Александра англиски не е лоша ако си културен и воспитан на часови и ако и ги учиш текстовите, глаголите и новите зборови. Барем во моја генерација така беше. Најчесто ни даваше на памет да учиме текстови од учебникот и после испрашуваше на текстовите. Строга е, ама ако знаеш нема да те гњави. И ако не и се правиш паметен, нели :) Многу имаше мерак да дава саркастични коментари на тие што и се занесуваа, на едни од мој клас им одлепи дека мораат во средно да си најдат женска, зашто после девојките ќе бидат препаметни и ќе сфатат дека се лузери и дека не треба да бидат со нив :) Мене во 2 години еднаш само ме праша текст (и не го знаев, пошто дебилно ми беше на памет да учам текстови),ама не ме ни распрашуваше многу пошто и раскажав некоја приказна за текстот, нешто што имав запамтено, нешто си додадов (текстот беше за клонирање, па ме дирна темата) и пак ми стави петка. :) Додуша, парче прави со испрашување phrasal verbs, ни се тресеа гаќите од тие глаголи, а омилени и беа :) Се на се, ако знаеш добро англиски (па и да не знаеш толку добро, ако се трудиш) и ако си воспитан добро може да се пројде со нејзе.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Александра англиски не е лоша ако си културен и воспитан на часови и ако и ги учиш текстовите, глаголите и новите зборови. Барем во моја генерација така беше. Најчесто ни даваше на памет да учиме текстови од учебникот и после испрашуваше на текстовите. Строга е, ама ако знаеш нема да те гњави. И ако не и се правиш паметен, нели :) Многу имаше мерак да дава саркастични коментари на тие што и се занесуваа, на едни од мој клас им одлепи дека мораат во средно да си најдат женска, зашто после девојките ќе бидат препаметни и ќе сфатат дека се лузери и дека не треба да бидат со нив :) Мене во 2 години еднаш само ме праша текст (и не го знаев, пошто дебилно ми беше на памет да учам текстови),ама не ме ни распрашуваше многу пошто и раскажав некоја приказна за текстот, нешто што имав запамтено, нешто си додадов (текстот беше за клонирање, па ме дирна темата) и пак ми стави петка. :) Додуша, парче прави со испрашување phrasal verbs, ни се тресеа гаќите од тие глаголи, а омилени и беа :) Се на се, ако знаеш добро англиски (па и да не знаеш толку добро, ако се трудиш) и ако си воспитан добро може да се пројде со нејзе.
Абе Александра е закон човек.Ја обожавам.Се тресев кај неа секој час во прва година, и душата ми излезе учејки текстови на памет, нови зборови, глаголи во три колони и секако омилените phrasal ама барем сега знам англиски и ич мака не ми е.Ако си мириен, културен и не и изиграваш локално фраерче, не и глумиш лудило, и не продаваш ефтини форици, ке си немаш проблем кај нејзе.:pipi:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Што е ова по Билјанчето ?
Мене ми личи на најфина професорка од сите во трета година:)
Кажете строго оценува, тестовите тешки како на Бабович или?:)


Изгледа само Маче Александра ја имам утнато од легендите на Орце:)

Мица, Бабович, Вангелица, Доказа...

и годинава Невена социологија, Миле клетка, Цеце физика, Анета англиски, Смилјана македонски...одамна се опростив од поминување и годинава одлична:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Што е ова по Билјанчето ?
Мене ми личи на најфина професорка од сите во трета година:)
Кажете строго оценува, тестовите тешки како на Бабович или?:)


Изгледа само Маче Александра ја имам утнато од легендите на Орце:)

Мица, Бабович, Вангелица, Доказа...

и годинава Невена социологија, Миле клетка, Цеце физика, Анета англиски, Смилјана македонски...одамна се опростив од поминување и годинава одлична:pipi:
Билјанчето мене ми беше класна. И според начинот со нас како работеше да ви посакам среќа. За еден час ни предаваше по 2 3 лекции и ако не беше јасно ќе ни кажеше ај после час и после тоа ќе заборавеше. А тестовите исто така беа посебна приказна. Нејќам да плашам ама тоа беше кај нас природно математички смер А. А за другите каква била не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom