СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Изгледа не ја читаш другата тема, Фудбалски трансфер дискусии, таму е најдоминантен шпанскиот фудбал, број еден лига во светот и ЕУ.
Иначе се согласувам, ја би забранил све шпанско/каталонско/барселонско, канцерогени срања, штетни.
ne ja citam... vidi mislam deka spancite nadvor od barsa i ne se losi. pak igraat soliden fudbal poveketo ekipi i mozat da napravat asalen tim. problemot e toj barsa mentalitet koj bese ok pred 15 god ali ne poveke pogotovo bez asalna zavrsnica... nebitno, katalnec ne moze da e selektor sekogas ke leci kompleksi so toa sto ke fura nekakva barsa taktika
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
ne ja citam... vidi mislam deka spancite nadvor od barsa i ne se losi. pak igraat soliden fudbal poveketo ekipi i mozat da napravat asalen tim. problemot e toj barsa mentalitet koj bese ok pred 15 god ali ne poveke pogotovo bez asalna zavrsnica... nebitno, katalnec ne moze da e selektor sekogas ke leci kompleksi so toa sto ke fura nekakva barsa taktika
Батали го. Тревата му го исушила мозокот. Не беше за шпанската репрезетнација муабет него тимовите од Ла Лига и нивната доминација во европа во период 2010-2020. Ама не му фаќа мозокот. И по неговата логика Премиер лига е најлоша лига пошто англичаните ништо апсолутно немаат освоено. По таа логика се води.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.300
Поени од реакции
29.351
Леле, Роналдо на клупа :icon_lol: , ајде нека изгубат Португалија, па следно интервју да му биде кај Опра
Он ќе ја реши утакмицата :)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.922
Поени од реакции
3.480
Супер што дадоа Португалциве гол рано, бар овие Швајцарциве нема да дремат пред шеснаесетник сега.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.051
Поени од реакции
36.495
Пепе :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

10 пати се подобри без Роналдо. Продор, брзина, конкретност .. газат.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.793
Белким ќе му дојде памет на Сантош и ќе игра Роналдо само 20-30 минути на крај, за толку има сила за повеќе не е. Со Рамос и Силва како шпиц подобро делуваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom