СП 2018 - 1/8 финале:Уругвај-Португалија

Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.874
Поени од реакции
3.116
Хименез - Годин :cuc::cuc::cuc:

Уругвај потсеќа на Атлетико Мадрид, коска се во одбрана, цврст среден ред и убиствен напад, денес делуваа дека кога и да им е потребно се способни да нападнат и да дадат гол. Баш ме интересира како ќе изиграат со французите, кои не се покажаа до сега против дефанзивно добри екипи
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.987
Поени од реакции
4.232
Само те молам кажи ми дека не си сериозен со постов, толку.

Его има кај секоја ебана супер ѕвезда, без никаков исклучок. Па како не е бодрење за тимот тоа што го наброја погоре? Да, имаа среќа тоа никој не го спори, ама во спортот се битни тие малите моменти, ситниците. Остави тоа што не се радувал против Мајорка или Гранада зашо не му подал Бензема, зборуваме на утакмици од круцијално значење за екипата. Тоа што е глумец, лигав и слично не значи дека не е лидер на тимот, денес направи се што можеше, им спушти неколку топки на соиграчите, јебига еден шут промаши мислам оној Гуедеш, другиот беше мислам на оној Адријан, проба и неколку пати од далеку, НЕ УСПЕА, ама барем проба. Ај озбилно Меси што направи на првенствово? ПЕналот не го спомнувам, секому може да се деси? Ама најискрено преслабо одигра Меси, не памтам да изиграл послабо на одредено натпреварување. Не дека стрикно Меси беше проблемот, Аргентина како репрезентација си има сосема други проблеми, кадровски пред се, ама Меси како лидер и капитен, плус најдобар играч во светот потфрли дебело.
Па уште потегов со брадава коа ќе ми текне :pos: Каква легенда мајко мила. Он е посебен, Меси е посебен, ама зашто му требаат вакви испади он си знае. Причината беше најјака, биле со Кварезма кладени :)
Иначе Меси боље изигра со Франција, него овој вечерва. Кај сакаш рејтинзи провери ќе видиш. Небитно, дома двајцатa.[DOUBLEPOST=1530390205][/DOUBLEPOST]
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.260
Поени од реакции
40.472
Овој Родригез што влезе како замена у Уругвај, има конституција како билдер, како трча со онакво тело бе, секоја чест... типична избацувач фаца.[DOUBLEPOST=1530390884][/DOUBLEPOST]
Аман бе уште не научивте дека Суарез ако треба чоек ќе убие за да победи..
Не му го прави гомнарењето помало тој факт.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.576
Поени од реакции
36.788
Тореира е Канте за сиромашни.

Сериозно многу екипи кои играат и во ЛШ пропуштија да го соберат за џабе. Зимото се пишуваше дека Атлетико Мадрид го имаат договорено, ама ништо од тоа останува само Арсенал.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.566
Поени од реакции
13.525
Добар Кики :icon_lol:
Ајде пичиња пишете за Кристинчето сеа.. 20 шута проба од 30 метри сите изблокирани освен тој на крајо кој заврши покрај корнер знаменцето.. На крајо и жолт лапна за секој случај (ако поминат да не игра против Франција ПАК)
ЛИДЕР
Немој така за лидерот :D Со топка не се состави.
Истово и Англија ќе ги снајде од Колумбијциве.
Каде е Кристина Пеналда :pos: молкккк
Најлошата партија во историјата ја изигра козјото брадиче :lolzz:
Нема критики за Кики, изгледа никој не ни очекуваше да влезе во игра денес :kafence:
Па то е јакото отворен фудбал играа но сите акции му ги еба со шут од 30 метри во блок :pos: Лидер или дива за кој како
Каков лидер беше денес? Спиеше во 16терецот и 5 пати беше блокиран при шут, а една мавна во стотти ред од трибини. А да, проба да дрибла неколку пати, па му ја одземаа какл мало дете. Тоа е се што направи денес.
Па уште потегов со брадава коа ќе ми текне :pos: Каква легенда мајко мила. Он е посебен, Меси е посебен, ама зашто му требаат вакви испади он си знае. Причината беше најјака, биле со Кварезма кладени :)
Иначе Меси боље изигра со Франција, него овој вечерва. Кај сакаш рејтинзи провери ќе видиш. Небитно, дома двајцатa.[DOUBLEPOST=1530390205][/DOUBLEPOST]
И повторно.. најдете ја константата. Аххх Барса Фан Бојс, никогаш не разочарувате на форумов. :D
 
Член од
17 март 2011
Мислења
50
Поени од реакции
15
И повторно.. најдете ја константата. Аххх Барса Фан Бојс, никогаш не разочарувате на форумов. :D
Исто гомно сте вие од Реалче. Ни од вашиот гз не тече мед, незнам што толку се потресуваш.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.904
Поени од реакции
8.691
И повторно.. најдете ја константата. Аххх Барса Фан Бојс, никогаш не разочарувате на форумов. :D
Како вие за Меси, така ние за Роналдо :свиркам: мада Меси да изиграше вака лошо денес уште 100 страни ќе напишевте. Изгледа ќе ја премолчите катастрофава од Кики. Ќе се заборави за два-три дена ајде:D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.215
Поени од реакции
53.351
Па за буквално секоја репрезентација ова го рече но шит ќе ти фати за некоја.. Све е сериозно/несериозно за тебе зависно дено како ќе се погоди
За Португалија и Аргентина го пишував тоа после секој нивен меч, а еднаш пишав и за Бразил, кои исто така немаат „своја“ игра и досеа Кутињо ги вадеше со потези.

Но за овие две беше од Марс гледливо дека ќе го јадат од квалитетна репрезентација, иако Франција не очекував да изигра така добро ко денеска.

Сеа можеш да си легнеш и спреми се да го гледаме кошаркарскиот Кристијано Роналдо како го носи Лејкерс до конференциско финале, освен ако не забега у твојот Клиперс. :kruna:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.904
Поени од реакции
8.691
За Португалија и Аргентина го пишував тоа после секој нивен меч, а еднаш пишав и за Бразил, кои исто така немаат „своја“ игра и досеа Кутињо ги вадеше со потези.

Но овие за овие две беше од Марс гледливо дека ќе го јадат од квалитетна репрезентација, иако Франција не очекував да изигра така добро ко денеска.

Сеа можеш да си легнеш и спреми се да го гледаме кошаркарскиот Кристијано Роналдо како го носи Лејкерс до конференциско финале, освен ако не забега у твојот Клиперс. :kruna:
Леброн ако е кошаркарскиот Роналдо ондак Меси е Џордан :icon_mrgr:

Пс. +1 за Лејкерс. Тука сме за ист тим :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.245
Поени од реакции
9.411
За Португалија и Аргентина го пишував тоа после секој нивен меч, а еднаш пишав и за Бразил, кои исто така немаат „своја“ игра и досеа Кутињо ги вадеше со потези.

Но за овие две беше од Марс гледливо дека ќе го јадат од квалитетна репрезентација, иако Франција не очекував да изигра така добро ко денеска.

Сеа можеш да си легнеш и спреми се да го гледаме кошаркарскиот Кристијано Роналдо како го носи Лејкерс до конференциско финале, освен ако не забега у твојот Клиперс. :kruna:
Кошаркарскиот Кристијано ти е Клеј Томсон.. Седи на едно место и чека од другарчињата Кари (Крос) и Модрич (Дурант) на тацна топки.. Ако беше кошаркарскиот Леброн ќе донесеше отепана екипа до финале.. Нешто налик на Меси 2014 ;) Ае добра ноќ
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.225
Поени од реакции
3.447
Роналдо лидер, каде бе со тоа пичкарење лидер, ај малку нека ви текне на Рој Кин, Патрик Виеира, Немања Видиќ, Џон Тери, Пујол, Балак,Зидан, Буфон, Дел Пиеро, Тоти... И ниту еден од овие немаше пичаркско и циганско понашање за разлика од Кикица што го величате.
За фудбалски и физички квалитети треба да си ќорав и глуп да приговориш нешто, ама лидер, дај молим те.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.791
Лидер нелидер, 6 златна лопта ќе си земе годинава. Иначе денес беше срање, можда и ради глупата тактика на тренеров да го игра шпиц, меѓу Годин, Хименез и уште 1/2 плус до него цел натпревар.
Боље ќе беше да си го играше Андре Силва шпиц од почеток и ЦР7 и Кварежма крила ...... ама .....
Тоа е .
У секој случај боље светско од Меси. 4 гола вс. 1 гол . Еден промашен пенал вс. Еден промашен пенал :icon_lol:[DOUBLEPOST=1530397527][/DOUBLEPOST]https://sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201807011065928175-portugal-loses-uruguay-twitter-hilarious-memes/
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
2.313
Поени од реакции
1.847
Лидер нелидер, 6 златна лопта ќе си земе годинава. Иначе денес беше срање, можда и ради глупата тактика на тренеров да го игра шпиц, меѓу Годин, Хименез и уште 1/2 плус до него цел натпревар.
Боље ќе беше да си го играше Андре Силва шпиц од почеток и ЦР7 и Кварежма крила ...... ама .....
Тоа е .
У секој случај боље светско од Меси. 4 гола вс. 1 гол . Еден промашен пенал вс. Еден промашен пенал :icon_lol:[DOUBLEPOST=1530397527][/DOUBLEPOST]https://sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201807011065928175-portugal-loses-uruguay-twitter-hilarious-memes/
Ако лапне 6та златна топка, ќе биде најпромашена у историјата на фудбалот. Со едни ножички против Јуве не се зема златна топка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.446
Поени од реакции
4.768
Лидер нелидер, 6 златна лопта ќе си земе годинава. Иначе денес беше срање, можда и ради глупата тактика на тренеров да го игра шпиц, меѓу Годин, Хименез и уште 1/2 плус до него цел натпревар.
Боље ќе беше да си го играше Андре Силва шпиц од почеток и ЦР7 и Кварежма крила ...... ама .....
Тоа е .
У секој случај боље светско од Меси. 4 гола вс. 1 гол . Еден промашен пенал вс. Еден промашен пенал :icon_lol:[DOUBLEPOST=1530397527][/DOUBLEPOST]https://sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201807011065928175-portugal-loses-uruguay-twitter-hilarious-memes/
Која црна златна топка??? Треба нешто сериозно да им фали во главите па да му ја дадат. Не постоеше на последните четири меча во ЛШ. Кога да видиш освен мечот со Јувентус во Торино и не направи ништо посебно. Ја изигра веројатно најслабата сезона во кариерата. Еве и на СП единствено против Шпанија одигра на негово ниво. Вечерва исто како да не играше.
 
На врв Bottom