СП 2018 - 1/8 финале:Уругвај-Португалија

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.290
Поени од реакции
12.235
GOAT ќе е запечатено годинава, вие само лајте си.

Кој ќеф ми се прави кога ќе се навратам 2012 како златната топка беше главен аргумент во дебатата кога Меси имаше тогашни недостижни 4 златни топки.

Бушиииииииииииииииииииии :pusigo::pusigo::pusigo::pusigo:

upload_2018-7-1_9-58-41.png
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.813
Поени од реакции
11.740
Треба овие двајцава да ги исклучат од трка за златна топка пошто има ретарди што освен за Меси и Роналдо за ништо друго не знаат. Мислам и да се пензионираат пак ќе продужат да гласаат за нив. Мислам дека треба да се воведе правило ист играч да не може повеќе од еднаш да добие златна топка. А реално и двајцата веќе не се најдобри.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.419
Поени од реакции
28.037
И форумов и она со квотине од погоре е класичен пример колку Модрич ко фудбалер е потценет, изглеа треба цел ПР тим да има позади него за да некад биде ставен у потесниот список, ако догура до полуфинале годинава со хрватска, или финале, не треба да има сомнеж кој треба да ја лапа златната топка годинава, каки роналдо бе каки меси, преку кур више од нив.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.037
Поени од реакции
35.679
И јас мислам дека у случај Шпанија/Хрватска стигнат до финале, што е многу веројатно со оглед на ждребот, еден од Рамос и Модриќ мора да биде сериозен кандидат за златната топка. Ниту Роналдо, ниту Меси не ја заслужуваат, Салах реално со ниту една титула нема теоретска шанса. Оставам простор некој да изгази во завршницата на Светсково и исто така да се наметне како сериозен кандидат за освојување на Балон Д'ор.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.944
Треба овие двајцава да ги исклучат од трка за златна топка пошто има ретарди што освен за Меси и Роналдо за ништо друго не знаат. Мислам и да се пензионираат пак ќе продужат да гласаат за нив. Мислам дека треба да се воведе правило ист играч да не може повеќе од еднаш да добие златна топка. А реално и двајцата веќе не се најдобри.
Друже тие што гласаат се играчи и селектори сигурно знаат што прават, плус и нели има повеќе гласа се, 5 /3/1 бод даваат. Значи не е само да гласаат само за Меси или ЦР7, распределуваат на повеќе играчи...

Иначе се слагам може да се умешаат Рамос и Модрич ако направат нешто посериозно на светсково, и би било потполно фер како заслуга за успехот на Реал у последниве 5 години. А најповеќе за годинава афкорс, пошто и за тоа е
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.180
Поени од реакции
1.952
И јас мислам дека у случај Шпанија/Хрватска стигнат до финале, што е многу веројатно со оглед на ждребот, еден од Рамос и Модриќ мора да биде сериозен кандидат за златната топка. Ниту Роналдо, ниту Меси не ја заслужуваат, Салах реално со ниту една титула нема теоретска шанса. Оставам простор некој да изгази во завршницата на Светсково и исто така да се наметне како сериозен кандидат за освојување на Балон Д'ор.
Или во случај Белгија да освои или стигне до финале мора Де Брујн да земе златна топка:oftopik:
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.390
И форумов и она со квотине од погоре е класичен пример колку Модрич ко фудбалер е потценет, изглеа треба цел ПР тим да има позади него за да некад биде ставен у потесниот список, ако догура до полуфинале годинава со хрватска, или финале, не треба да има сомнеж кој треба да ја лапа златната топка годинава, каки роналдо бе каки меси, преку кур више од нив.
Не е во никој случај подценет Лука. Лани беше 5ти. Со финале на СП влага во сериозна конкуренција, со титула... 100% ќе освои златна топка.
Не ги глеј квотиве, од пред Светсково се истите :)
И уште ова, заборавив во претходниот пост. Салах.. Да почне од септември пак да решети, ќе видиме дали има шанси или нема. Не заборавајте дека златнава топка се дава по избор на новинар, тренер, и капитен. Се кладам дека знаејќи какви фанатици се арапиве, ќе се “солидаризираат” и ќе го напунат гласови.
Значи остануваат според мене:
Нејмар, Модрич, Рамос, Салах.. Де брујн и Азар од втор план. За сите наведени, услов им е да го освојат СП.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.790
Поени од реакции
6.851
Ај да не тераме офтопик, последен коментар е ова од мене околу топките златни, како прво трескате зелени, златна топка е индивидуална награда, ни еден играч нема импакт врз играта на екипата како шо имаат Роналдо и Меси, ниеден значи, двајцата се носители на екипите, Модрич можеби, во блиска иднина мислам дека најблиску до златна топка е Гризман, сам на грб го носи Атлетико, ако освои Светско Франција и Атлетико конечно да освојат ЛШ златна топка не му бега на глуфчето


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.037
Поени од реакции
35.679
Или во случај Белгија да освои или стигне до финале мора Де Брујн да земе златна топка:oftopik:
Хари Кејн ќе и донесе титула на Англија и него му ја даваат. :P

У случај да освои Белгија, КДБ ваљда исто ќе биде еден од конкурентите. Мада зависи дали тој ќе им биде главниот играч во екипата. Хазард со 5то место во ПЛ и слаб перформанс во ЛШ не ми се верува да биде во игра, дури да да земе СП Белгија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.525
Поени од реакции
75.033
Сериозен си дека некој ќе гледа 16 минутно видео од некој си ропак како замара за Меси, Роналдо и Мбапе??? :D Никад нема да го гледам видеово, ја мислев нешо објаснето со видеа од шансите, головите, движењето на играчите оно овој брбља 16 минути во празно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.813
Поени од реакции
11.740
Па не гледај де, разликата меѓу тебе и него е што на него на некој начин тоа му е професија, додека ти си експерт на форумов.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.841
Кутињо златна топка ако Бразил освои. :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.390
Кутињо златна топка ако Бразил освои. :D
Најмала квота има моментално за најдобар играч на светсково, ама очекувам Нејмар да одигра нешто во елиминацииве.
А и ми се чини, нема Кутињо таква фама за да го бираат за златна топка.
 
На врв Bottom