СП 2018 - 1/8 финале:Уругвај-Португалија

Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.790
Поени од реакции
779
Лидер нелидер, 6 златна лопта ќе си земе годинава. Иначе денес беше срање, можда и ради глупата тактика на тренеров да го игра шпиц, меѓу Годин, Хименез и уште 1/2 плус до него цел натпревар.
Боље ќе беше да си го играше Андре Силва шпиц од почеток и ЦР7 и Кварежма крила ...... ама .....
Тоа е .
У секој случај боље светско од Меси. 4 гола вс. 1 гол . Еден промашен пенал вс. Еден промашен пенал :icon_lol:[DOUBLEPOST=1530397527][/DOUBLEPOST]https://sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201807011065928175-portugal-loses-uruguay-twitter-hilarious-memes/
Jas mislam deka Ronaldo sprema i taktika i go sostavuva timot. Trenerot e samo figura.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.070
Поени од реакции
4.387
Лидер нелидер, 6 златна лопта ќе си земе годинава. Иначе денес беше срање, можда и ради глупата тактика на тренеров да го игра шпиц, меѓу Годин, Хименез и уште 1/2 плус до него цел натпревар.
Боље ќе беше да си го играше Андре Силва шпиц од почеток и ЦР7 и Кварежма крила ...... ама .....
Тоа е .
У секој случај боље светско од Меси. 4 гола вс. 1 гол . Еден промашен пенал вс. Еден промашен пенал :icon_lol:[DOUBLEPOST=1530397527][/DOUBLEPOST]https://sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201807011065928175-portugal-loses-uruguay-twitter-hilarious-memes/
Не биди толку сигурен за златна топка.
Нејмар со 3,4 гола у елиминациона фаза и титула, може сериозно да се вмеша. Светсково најголем импакт ќе има, во тоа биди сигурен.
У случај Шпанија да освои, ја да сум на Рамос би му дал. Кога можеше Канаваро да биде, Рамос има две заслужено. Дефанзивец со поголем импакт на играта од Малдини навака нема, плус фактот што освои милион титули.
Модрич исто, ма да Хрватска титула мало морген :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.751
Поени од реакции
6.823
хахахах Рамос златна топка, РАМОС !
Немој вакви смешки во 100 сатот ги разбудив сите по дома


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.751
Поени од реакции
6.823
Околу натпреварот, искинаа сите за Уругвај, овие ништо чудно до финале да стигнат а зошто да не и да освојат. Лаксалт и против Португалија и против Русија одличен беше, Годин му се залепи на Кики како мува за лајно не го остај да диши, Хименез исто добар, за Кавани немам збор играчиште само да не е сериозна повредата, ќе треба против Французите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.070
Поени од реакции
4.387
хахахах Рамос златна топка, РАМОС !
Немој вакви смешки во 100 сатот ги разбудив сите по дома


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти пишува убаво, кога можеше Канаваро да биде... Рамос е најдобар дефанзивец у последниве 10 години, на страна тоа што има толку битни голови дадено, што напаѓач би му позавидел.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.751
Поени од реакции
6.823
Ти пишува убаво, кога можеше Канаваро да биде... Рамос е најдобар дефанзивец у последниве 10 години, на страна тоа што има толку битни голови дадено, што напаѓач би му позавидел.
Да да има голови дадено исто така и има еден куп црвени картони, и еден куп глупости напраено, пенали, смешни фаули во 16 итн, Рамос е добар дефанзивец нема збор тука лидер е ама за златна топка :) мислев мајтап прајш ти озбилен си бил
Најдобар дефанзивец ако му ги сечиме двете нозе на Годин, па уште во последните 10 год, Тери, Пујол Киелини немојте вака бе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.070
Поени од реакции
4.387
Да да има голови дадено исто така и има еден куп црвени картони, и еден куп глупости напраено, пенали, смешни фаули во 16 итн, Рамос е добар дефанзивец нема збор тука лидер е ама за златна топка :) мислев мајтап прајш ти озбилен си бил
Најдобар дефанзивец ако му ги сечиме двете нозе на Годин, па уште во последните 10 год, Тери, Пујол Киелини немојте вака бе
Sent from my iPhone using Tapatalk
Не знам дали да плачам или да се смеам :pos: Да не мислиш за Пике збориме? Абе за Барса сум и не го можам Рамос, ама тоа е реалноста.
Еве ти изјава на Киелини што го имаш наведено, дадена годинава по двомечот
Chiellini: "Sergio Ramos is the best centre-back in the world"

Осум пати во тимот на годината (најмногу за дефанзивец во историјата), а четврти од сите играчи воопшто (Меси, Роналдо и Иниеста повеќе од него). Тоа е се во последниве 10 сезони.
Рекордни 4 пати најдобар дефанзивец во Ла ЛигаТоа е се во последниве 10 сезони. И кој е подобар? Уште да ти набројувам?

И да те потсетам, лани со освоена ЛШ беше шести кандидат за Златна топка. Ти наведов уште во првиот пост, дека зборам у случај да освојат Шпанија СП. Е сега ти размисли дали со ЛШ и СП, ќе биде или нема да биде кандидат.
 
Последно уредено:

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.277
Поени од реакции
21.621
Па и две требало. :tapp:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.525
Поени од реакции
41.206
Јас дека има brain farth моменти од време на време, но ако стигне Шпанија до финале, и те како треба да се разгледа Рамос за Златна Топка.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.074
Поени од реакции
8.336
И повторно.. најдете ја константата. Аххх Барса Фан Бојс, никогаш не разочарувате на форумов. :D
Ај отвори ја сеа Франција - Аргентина темата и види колку поише гомна се изедоа за Меси што имаше каде каде боље утакмица од Роналдо.

Роналдо денес еднаш слободен шутна во прво и тоа беше тоа, лидерска партија секоја чест.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Ако лапне 6та златна топка, ќе биде најпромашена у историјата на фудбалот. Со едни ножички против Јуве не се зема златна топка.
Која црна златна топка??? Треба нешто сериозно да им фали во главите па да му ја дадат. Не постоеше на последните четири меча во ЛШ. Кога да видиш освен мечот со Јувентус во Торино и не направи ништо посебно. Ја изигра веројатно најслабата сезона во кариерата. Еве и на СП единствено против Шпанија одигра на негово ниво. Вечерва исто како да не играше.

Најпромашената златна топка беше у 2010 :))
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.751
Поени од реакции
6.823
Не знам дали да плачам или да се смеам :pos: Да не мислиш за Пике збориме? Абе за Барса сум и не го можам Рамос, ама тоа е реалноста.
Еве ти изјава на Киелини што го имаш наведено, дадена годинава по двомечот
Chiellini: "Sergio Ramos is the best centre-back in the world"

Осум пати во тимот на годината (најмногу за дефанзивец во историјата), а четврти од сите играчи воопшто (Меси, Роналдо и Иниеста повеќе од него). Тоа е се во последниве 10 сезони.
Рекордни 4 пати најдобар дефанзивец во Ла ЛигаТоа е се во последниве 10 сезони. И кој е подобар? Уште да ти набројувам?

И да те потсетам, лани со освоена ЛШ беше шести кандидат за Златна топка. Ти наведов уште во првиот пост, дека зборам у случај да освојат Шпанија СП. Е сега ти размисли дали со ЛШ и СП, ќе биде или нема да биде кандидат.
Балон д ор е најбезвезното нешто шо се има десено, еден куп златни топки имат завршено во погрешни раце, тимот на годината хахха па Пиќе е скоро секоја година во топ 11 доволно кажува за истото не ми се верва за шо дискутираме, дал клучни гола ок во ред секоја чест ама ништо не го пери од киксојте кои ги има во кариерата, Реал во просек оваа измината сезона примаше голови по 1 на натпревар, некогаш 2 сега ти размисли, против Мароко пред некој ден по негова грешка падна голот, за малце ќе ги кошташе пласман во 1/8 финале криминален беше
Добар дефанзивец ама најдобар во последните 10 год никогаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom