СП 2018 - 1/8 финале:Уругвај-Португалија

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.180
Поени од реакции
1.952
images.jpg


Втор меч од осминафинална фаза,мислам дека квалитетот е малку повеќе на страна на Уругвај,чисто заради одбраната,во групна фаза без примен погодок е стварно за пофалба,на чело се тандемот од Атлетико Мадрид, Годин и Гименез покажаа дека не само во одбрана туку дека знаат да постигнуваат и погодоци,одлични скокачи,но сега го имаат Роналдо за чување ќе видиме како ќе се справат со него.:)
Втора алка им е нападот предводени од Суарез,и Кавани покрај него,тука може да предвидиме многу фалови од Пепе над Суарез очекувам и доста "искри" од нив двајца.:boksix:
Португалците пак се крстат на Роналдо но дали ќе може се сам е прашање,покрај него ќе го има најверојатно Квајаресма,добро се познаваат можат да направат опасни проблеми на Уругвајците.
Тактичкиот дел мислам дека е на страна на Португалија чисто заради тренерот сигурен сум дека има некој џокер за како да го пробие бедемот на Уругвај
Моја претпоставка е дека ќе биде натпревар со многу фалови,и дека нема да се реши по 90 минути,искрено би сакал да има и пенали:angel:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
31.516
Поени од реакции
74.974
0-0, пеналите ќе решаваат. :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.649
Поени од реакции
8.260
Ќе има голови и овде, типувам 2-1 за Уругвај или 2-2 па продолженија
 
Член од
13 март 2018
Мислења
53
Поени од реакции
49
1:3 за Португалија.. Ќе ги јадат на контри
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.809
Поени од реакции
11.702
Ајмо, ајмо и оваа коза да си иде дома.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.867
Поени од реакции
5.170
Цц..Кавани најдобар шпиц на сФет у моментов :cuc:
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.164
Поени од реакции
4.859
Многу го подценуваат Уругвај а најорганзирано играат до сега заедно со Хрватска и Белгија... нема да ме чуди да догураат до финале.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.649
Поени од реакции
8.260
Одсекогаш бил убиствен со глава
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.567
Поени од реакции
5.032
Пропуштив 12 мин. Гол паднало.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.867
Поени од реакции
5.170
Дали Југо е нормален и за судијата рече дека има 55 години?

:pos:
И ја тоа го приметив..првата утакмица му била на 20 години во 1983-та година и баш се зачудив
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.093
Поени од реакции
14.405
И ја тоа го приметив..првата утакмица му била на 20 години во 1983-та година и баш се зачудив
Абе кога почна да зборува дека судел на СП 2002 година :pos:

Каде бе мајката ваша, каде бе со вакви аматерски грешки. 83та е роден судијава у пичку матер, читајте малку основни информации.
 
На врв Bottom