СП 2018 - 1/8 финале:Уругвај-Португалија

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Заебана екипа се Уругвај, имаат страва напаѓачи, може од нигде никаде да ти бутнат гол, како на пример денес вториот, а како што кажав претешко е да им дадеш гол.
Уругвај е тоа што беше Португалија на ЕП. Коска одбрана, цел тим игра цврсто и фајтерски, во напад ги реализираат шансите речиси стопроцентно. Ќе бидат заебан противник и на Франција ако се врати Кавани.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Уругвај е тоа што беше Португалија на ЕП. Коска одбрана, цел тим игра цврсто и фајтерски, во напад ги реализираат шансите речиси стопроцентно.
Баш ме интересира како ќе поминат Франција против нив. На хартија Франција е каде каде појак тим, ама глупаков Дешамп пак ќе игра со Жиру убеден сум, башка нема да ме чуди да извади некоја апла копачка средина. :D Од друга страна Суарез и Кавани (се надевам не е сериозна повредата) против Умтити и Варан. На средината Франција се каде каде подобри од овие, али како што рековме поназад на Уругвај не им требаат 10 шанси за да постигнат гол, доволна им е и една. Ќе видиме, иако не се комплетирани 1/4 финалните двојки, веројатно ова ќе биде најинтересниот дуел покрај Бразил-Белгија (ако пројдат двете секако).

П.с. Тореира мен оф д меч, каков Кавани каков Суарез, ПРЕГАЗИ батево!
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.305
Точно, со таа разлика што денес Роналдо се акна од земја за да помогне на тимот иако не постигна гол, баш го дадоа во кадар како ги бодри после вториот примен гол, а Меси денес само еднаш влезе во кадар, кога несакајќи му асистираше на оној коњот за вториот гол.
.


 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Топ уругвајците, конечно ја погоди средината Табарез. Со Тореира и Весино си доби цврстина, Бентакур од втор план добро со уфрлуваше и знај да тргни контра како за вториот гол така да ова е добитната постава. Со Франција ќе биди тежок дуел, двете екипи имаат копачки средини така да кој ќе заводи прв има големи шанси за полуфинале. За Кавани ќе го оставам @Viksa.LAL да ви објасни.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Точно, со таа разлика што денес Роналдо се акна од земја за да помогне на тимот иако не постигна гол, баш го дадоа во кадар како ги бодри после вториот примен гол, а Меси денес само еднаш влезе во кадар, кога несакајќи му асистираше на оној коњот за вториот гол.

Денес Португалија одигра можеби најдобро на првенството, најотворено изиграа (пошо мораа ради негативата) али против онаа гранитна одбрана многу е тешко да дадеш гол. Заебана екипа се Уругвај, имаат страва напаѓачи, може од нигде никаде да ти бутнат гол, како на пример денес вториот, а како што кажав претешко е да им дадеш гол.
А за третиот кој асистираше? :D
Не е до лидерски способности брат, си помешал нешто. Его е у прашање, и желба секогаш да бидеш у центар на внимание. Финалето на европското земал ми трча со пола нога по линија, се дере, ок он ги мотивира затоа тепаа. Циркузи.
Кои лидерски способности ми ги кажуваш кај играч што не се радува на голови на соиграчи, макар било тоа и у финале на ЛШ?
Срамота е овој да го сметам лидер, и коа ќе ми текне на Занети, Џерард, Пујол итн итн. Плачење ми иде да ги споредам. Играчиште да, его уште повеќе. Лидери ко овие ги сакаше од прв до последен фудбалер и фан, кај овој меѓу самиве фудбалери страшна омраза владее кон Роналдо, за разлика од Меси. 33 години има, уште се понаша ко тинејџер. Ае да не издолжувам, не е за тоа темава, ама овој ако го сметаш за лидер...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Нема критики за Кики, изгледа никој не ни очекуваше да влезе во игра денес :kafence:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
И што ми докажа со видеово? Дека Меси нафрли за да го даде голот Агуеро? ААааа ок, вистинско лидериште, нема што ме убеди веќе. И не знам зашто ме замараш, јас ниту го мразам Меси ниту сум некој фан на Роналдо, едноставно коментирам она што го гледам. Меси можеби е најдобриот кој некогаш заиграл фудбал ама како лидер ни до колена не му е на Роналдо. Ако не знаеш да ги разграничиш зборовите ЛИДЕР и НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР тогаш не знам што да ти кажам... Да сум тренер пре Меркадо би го ставил капитен него Меси.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Денес Португалија одигра можеби најдобро на првенството, најотворено изиграа (пошо мораа ради негативата) али против онаа гранитна одбрана многу е тешко да дадеш гол. Заебана екипа се Уругвај, имаат страва напаѓачи, може од нигде никаде да ти бутнат гол, како на пример денес вториот, а како што кажав претешко е да им дадеш гол.
Па то е јакото отворен фудбал играа но сите акции му ги еба со шут од 30 метри во блок :pos: Лидер или дива за кој како
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Баш ме интересира како ќе поминат Франција против нив. На хартија Франција е каде каде појак тим, ама глупаков Дешамп пак ќе игра со Жиру убеден сум, башка нема да ме чуди да извади некоја апла копачка средина. :D Од друга страна Суарез и Кавани (се надевам не е сериозна повредата) против Умтити и Варан. На средината Франција се каде каде подобри од овие, али како што рековме поназад на Уругвај не им требаат 10 шанси за да постигнат гол, доволна им е и една. Ќе видиме, иако не се комплетирани 1/4 финалните двојки, веројатно ова ќе биде најинтересниот дуел покрај Бразил-Белгија (ако пројдат двете секако).

П.с. Тореира мен оф д меч, каков Кавани каков Суарез, ПРЕГАЗИ батево!
Jа мислам дека и Весино изгази, многу потценет играч имате, вие се палите на Раџа Натигодајмиголан... :icon_lol:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Македонија и Грција да играат пак ќе дојдат да го тупат овие со Меси.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
не, не, кај си ти за ова:



Глеаш? Како и Аргентина и Португалија беа рутински треснати од посериозна репрезентација? Сеа легни си. :)

Ебати меси фанбојсовите, наместо да се повлечете у дупка уште повеќе се брукате сеа.
Па за буквално секоја репрезентација ова го рече но шит ќе ти фати за некоја.. Све е сериозно/несериозно за тебе зависно дено како ќе се погоди
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
А за третиот кој асистираше? :D
Не е до лидерски способности брат, си помешал нешто. Его е у прашање, и желба секогаш да бидеш у центар на внимание. Финалето на европското земал ми трча со пола нога по линија, се дере, ок он ги мотивира затоа тепаа. Циркузи.
Кои лидерски способности ми ги кажуваш кај играч што не се радува на голови на соиграчи, макар било тоа и у финале на ЛШ?
Срамота е овој да го сметам лидер, и коа ќе ми текне на Занети, Џерард, Пујол итн итн. Плачење ми иде да ги споредам. Играчиште да, его уште повеќе. Лидери ко овие ги сакаше од прв до последен фудбалер и фан, кај овој меѓу самиве фудбалери страшна омраза владее кон Роналдо, за разлика од Меси. 33 години има, уште се понаша ко тинејџер. Ае да не издолжувам, не е за тоа темава, ама овој ако го сметаш за лидер...
Само те молам кажи ми дека не си сериозен со постов, толку.

Его има кај секоја ебана супер ѕвезда, без никаков исклучок. Па како не е бодрење за тимот тоа што го наброја погоре? Да, имаа среќа тоа никој не го спори, ама во спортот се битни тие малите моменти, ситниците. Остави тоа што не се радувал против Мајорка или Гранада зашо не му подал Бензема, зборуваме на утакмици од круцијално значење за екипата. Тоа што е глумец, лигав и слично не значи дека не е лидер на тимот, денес направи се што можеше, им спушти неколку топки на соиграчите, јебига еден шут промаши мислам оној Гуедеш, другиот беше мислам на оној Адријан, проба и неколку пати од далеку, НЕ УСПЕА, ама барем проба. Ај озбилно Меси што направи на првенствово? ПЕналот не го спомнувам, секому може да се деси? Ама најискрено преслабо одигра Меси, не памтам да изиграл послабо на одредено натпреварување. Не дека стрикно Меси беше проблемот, Аргентина како репрезентација си има сосема други проблеми, кадровски пред се, ама Меси како лидер и капитен, плус најдобар играч во светот потфрли дебело.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
И што ми докажа со видеово? Дека Меси нафрли за да го даде голот Агуеро? ААааа ок, вистинско лидериште, нема што ме убеди веќе. И не знам зашто ме замараш, јас ниту го мразам Меси ниту сум некој фан на Роналдо, едноставно коментирам она што го гледам. Меси можеби е најдобриот кој некогаш заиграл фудбал ама како лидер ни до колена не му е на Роналдо. Ако не знаеш да ги разграничиш зборовите ЛИДЕР и НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР тогаш не знам што да ти кажам... Да сум тренер пре Меркадо би го ставил капитен него Меси.
Каков лидер беше денес? Спиеше во 16терецот и 5 пати беше блокиран при шут, а една мавна во стотти ред од трибини. А да, проба да дрибла неколку пати, па му ја одземаа какл мало дете. Тоа е се што направи денес.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Jа мислам дека и Весино изгази, многу потценет играч имате, вие се палите на Раџа Натигодајмиголан... :icon_lol:
Супер е, се додека не се состави со топка, тогаш станува кородирачки по својот тим. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom