СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

C

Castiel

Гостин
Репрезентација ко Англија која се смета за крем во фудбалот не смее да се задоволи со борба за трето место при ваков сплет на околности и лаган жреб до финале. Па еден Португал кој е само Роналдо, при ваков жреб немаше да се задоволат со испаѓање во полуфинале. Значи како што реков, англичаниве имаа пенал кој тешко дека ќе го добијат во блиска иднина.
Баш напротив на овој светско никој ама никој не ја рачунаше Англија за крем на фудбалот. На предходните светски и европски да. Ама оваа година не беше тој случај. Ретко кој и даваше шанси група да помине и ги утепаа од зезање кога го извадија списокот со кој дојдоа на светсково. Така да ова и те како беше изненадување што дојдоа до тука и огоромен успех за оваа генерација на фудбалери кој ги има Англија.
 
Ф

Флеш

Гостин
Бадељ заслужува појќе минути .....Човекот претходно супер играше.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Англичаните собирале потписи за 16 Јули да е неработен ден...
Нека им биде...Сеа покрај тоа шо ќе пијат од ќеф ќе пијат и од мука....

За Лука и Ракитиќ веќе знаеме, али какви топки делеше вечерва јебениот Марсело Брозовиќ, па би му купил маица од тие ретардираните што ги рекламира. :cuc:
Многу ја крена формата, последните месеци во Италија, играта на Интер од него зависеше.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Еј дај бе олабавете со селските коментари, предобра беше утакмицава како и општо целото првенство со исклучок на 2-3 меча. Неизвесност, шанси, емоции, све имаше денес. Англија на хартија нема тим за кој пред почетокот на првенството би рекол дека може да игра финале, па ни 1/2 финале, али ете дечките стигнаа до тука сосема заслужено. Пред да серете и да се правите паметни нека ви текне на шансата на Кејн во прво, тука да погодеше за 2-0 други муабети ќе се тераа сега.

Ептен ми е мерак за Хрватска, мислев дека ќе ги стигне заморот ама напротив, покажаа дека имаат и менталитет и квалитет да играат финале. Ми се допадна уште пред почетокот што беше ставен Брозовиќ во првата постава, изгледа увиде селекторот дека ептен мртви беа на претходните два меча и немаа некако идеја во нападот, плус Модриќ го трошеа премногу.

Перишиќ конечно изигра добра партија, алелуја да му ебам тоа ужасната фаца, и ова не го мислам ради голот, него ради целокупниот придонес и во напад и во одбрана. Брозовиќ мислам дека пак беше меѓу играчите со највеќе истрчани километри на натпреварот, ко и увек.
Стриниќ е најслабиот лев бек на планетата земја, Пивариќ за него е Роберто Карлос, не знам кој кур го играат нон стоп... Ако игра и во недела прва постава тешко му се пишува против Мбапе.

П.с. Броз би го убил ради катанецот, значи сместа го отстранувам од репрезентација и го праќам на Голи Оток да поседи 30 години.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Се ќе разберам, ама ова омразава на рандом следачи на фудбал од Македонија према Англија..
Во право си. Заслужено изгубија. Секоја и чест. Стварно нема потреба од рандом омраза.(y)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Ако играч кој ти е најдобар во нападот чоукнува на најбитните мечеви а претходно лечи фрустрации со маалски екипи, што е друго освен преценет?
... и да, тоа со менталната нестабилност задржи си го за домашните.
Па да имаше некој меѓу домашниве кој гледа фудбал и да го избереше Јувентус како омилен клуб поради некоја си причина (грд и негледлив фудбал полн со лежење, дајвање и симулирање плус е најкорупмиран клуб во светот) би се обидел да им помогнам, сигурно не би оставил да ескалира една таква ситуација до купување црнобели дресови да кажеме. За среќа тоа не е случај.

Ваков или онаков на крај ќе ја понесе титулата најдобар стрелец на СП а константно веќе 4-5 сезони дава 30+ голови во сите конкуренции, ама тоа сигурно те буни, играч што дава голови да биде ценет, како е тоа можно, зошто?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
давајте статистика за претрчани километри, хрвативе играат ко симеоне да ги тренирал. мислам дека денеска почнаа многу споро и неможеа да си ги поврзат сопствените редови. како шо одеше утакмицава се повеќе и повеќе трчаа, невозможно и нелогично ми е мене ова. алал вера
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Англија...
Дадоа гол, и во прво полувреме како-така туркаа.
Имаа неколку солидни шанси, но за жал без реализација.
Во второ полувреме се олабавија, без конкретни напади.

Хрватска...
Споро почнаа, но по голот "ставија во петта", и така до крајот.
Тимски дух и желба за победа.
Двојно повеќето шутеви (во гол и околу гол) се' кажуваат.
Драго ми е дека се финалисти.
Честитки!
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
На Англија им фали некој ЦМ играч барем минимум две класи послаб од Модрич и Ракитич.
Во наредниве 5 години јас не гледам таков играч да излезе од тимовите во ПЛ, може Фоден од Сити или да се молат Вилшер формата да си врати кога ги издоминира Чави и Иниеста:D.Се додека не најдат добар плејмејкер, кој може да држи посед и да контролира темпо, џабе им е.
 
Последно уредено:

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Па да имаше некој меѓу домашниве кој гледа фудбал и да го избереше Јувентус како омилен клуб поради некоја си причина (грд и негледлив фудбал полн со лежење, дајвање и симулирање плус е најкорупмиран клуб во светот) би се обидел да им помогнам, сигурно не би оставил да ескалира една таква ситуација до купување црнобели дресови да кажеме. За среќа тоа не е случај.

Ваков или онаков на крај ќе ја понесе титулата најдобар стрелец на СП а константно веќе 4-5 сезони дава 30+ голови во сите конкуренции, ама тоа сигурно те буни, играч што дава голови да биде ценет, како е тоа можно, зошто?
Епа еве еден таков ментално нестабилен ја однесе Хрватска во финале додека другиов дава 30+ гола со Вотфорд, Саутемптон и друга боранија.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
психа ги маваше англичаните после примен гол, и против Колумбија ќе го сркнеа ама денеска апла се гледаше. инстантно нозе му се пресекоа.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Азар----------------Ѕуба----------------Мбапе

-----------------------Модрич------------------------

---------------Канте---------------Ракитич------

Ернандез---Мегвајер--Варан---Павард

----------------------Пикфорд----------------------


Според мене најдобрите 11. Најдобар играч Модрич.
Ѕуба намерно го ставив оти другите напаѓачи ми беа мех. Кејн голови од пенали и на среќа, последнава утакмица се изгуби. Лукаку добар во групи, послем против Јапонија и Франција не се виде. Жиру да не зборам. Манџа ми беше онака.
Азар најдобар беше во Белгија, против Франција само он пробуваше. Други леви крила немаше.
За Мбапе и средината да не коментирам, јасно е искинаа.
Левите бекови најслаби на првенствово. Само Ернандез беше добар.
Позади Мегвајер искина, најдобар кај англичаните, Варан исто добар иако можеше некој од Ловрен или Вида.
Десни бекови јаки скоро сите. Павард, Трипие, Вршаљко, Мение. Се одлучив за Павард заради тоа што е ново име и заради голот.
Пикфорд или Лорис. Пикфорд ги спасуваше неколку пати за тоа он.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Воопшто не би ме чудело Франција пак да чоукне во финалето и да биде новата верзија на Холандија во поглед на лузерство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom