СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
imas pasos?ako imas pisi mi na pp 4e ti dadam moj broj da mi se javis i odi na moe mesto so da ti re4am jas nemam pasos :(
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Од Битола тргаме 1 автобус вечер ...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Како што гледам ќе биде интересно се собираат скоро сите навивачки групи Мајмуни,Комити,Чкембари и Овчари се таму ќе биде весело :)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Како што гледам ќе биде интересно се собираат скоро сите навивачки групи Мајмуни,Комити,Чкембари и Овчари се таму ќе биде весело :)
Еве сега се слушнав и од Струмица пред неполн час тргнале 1 автобус :oeoeoe:
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
ova me raduva barem ednas site zaedno da navivame dosta e veke prepukuvanja megu navivackive grupi:smir:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Од Скопје вечер во 21.00 тргнуваат 3 бусеви со Комити и едно комбе може
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Од Битола тргаме 1 автобус вечер ...
Среќен пат и да навивате ко луди!Шо би сакал да бидам таму...
Како што гледам ќе биде интересно се собираат скоро сите навивачки групи Мајмуни,Комити,Чкембари и Овчари се таму ќе биде весело :)
Само да нема тепачки меѓу нив...
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.292
Поени од реакции
234
Znaci od strumica trgnale,od skopje vo 21,od Bitola vo 16,od Prilep vo 19h...Ubavo bi bilo site zaedno da se cekame nekade i vo konvoj pravec Zadar!!!Falagnata pristignuva!!!

Alexandar's Army!!!!!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952


Еве го ѕверот, еден и единствен Наумче Мојсовски. Го реши натпреварот се покажа во право светло.
тооооооооооооооооо мајстореееееееееее!!!!!!!!!


Најдобар беше ан теренот бравоооо..
Едвај го чекам наредниот натпревар:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
eve me od rabota :) da go ispeglam znameto i trgnuvam :D
ako nekoj mu zatreba pomos vo zadar i se desi nesto nepredvideno mozi slobodno da se javi na 00385922111103 ... od srce bi mu pomognal...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Znaci od strumica trgnale,od skopje vo 21,od Bitola vo 16,od Prilep vo 19h...Ubavo bi bilo site zaedno da se cekame nekade i vo konvoj pravec Zadar!!!Falagnata pristignuva!!!

Alexandar's Army!!!!!
значи колку ми е мило што ракометов го сплоти македонскиот народ
...милиони срца една молитва... :oeoeoe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Знамињата на сите 24 држави учеснички на Светското првенство (СП) во ракомет се отстранети, само еден ден откако беа поставени на централниот плоштад во Задар, градот во кој ќе игра Македонија.
Одлуката ја донесе задарскиот градоначалник и претседател на организациониот комитет на СП во Задар Живко Колега, откако примил поплаки од голем број граѓани поради тоа што меѓу знамињата се виорело и српското.
Колега соопшти дека одлуката ја донел откако ги разгледал сите факти, особено со оглед дека „ова се особени денови во кои граѓаните се сензибилизирани од чувството на воените страдања и оддавањето пиетет на жртвите на акцијата Масленица“.
Градоначалникот упати апел до граѓаните на Задар во следните денови да покажат достоинство и спортски дух, бидејќи така најдобро ќе го промовираат Задар.
Овој град е домаќин на четвртфиналната група на Светското првенство во ракомет во која се Македонија, Србија, данска, Норвешка, Полска и Германија.
Извор
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Знамињата на сите 24 држави учеснички на Светското првенство (СП) во ракомет се отстранети, само еден ден откако беа поставени на централниот плоштад во Задар, градот во кој ќе игра Македонија.
Одлуката ја донесе задарскиот градоначалник и претседател на организациониот комитет на СП во Задар Живко Колега, откако примил поплаки од голем број граѓани поради тоа што меѓу знамињата се виорело и српското.
Да, во Задар нема баш да биде како во Вараждин или Пореч, најмалку за српските навивачи, ама тоа си е нивна работа.

Ние од друга страна во Задар си го имаме Тодор Гечевски кој е капитен на кошаркарскиот клуб и спортски миленик во градот, така да очекувам дека добро ќе бидеме примени во градот. Новата спортска сала во Задар е многу поголема од онаа во Вараждин што не ми се допаѓа во поглед на Атмосферата, но ако се сконцентрираме на една трибина како досега би требало пак да направиме фешта.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom