СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
мислам дека прв е и на листата за асистенции
До пред натпреварот со Русија, еден Норвежанец имаше асистенција повеќе од Кире.После овој натпревар не знам.
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
До пред натпреварот со Русија, еден Норвежанец имаше асистенција повеќе од Кире.После овој натпревар не знам.
така зачитав некаде како беше страната за статистиките ме мрзи да барам наназад ја имаше некој постирано
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Да, да Кире е најдобар стрелец во првенството:costumed4
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Da gi tepame srbija i norveska treba da bideme zadovolni !! toa e najdobriot uspeh na edna nasa maska peprezentacija !! a za so srbija ke ima kolenje osekam,pcuenje crveni kartoni i mn dr raboti :D Napred Makedonija !! GO KIRE ! :) LAZAROVVVVVVVVVVV :D

Да, да Кире е најдобар стрелец во првенството:costumed4

Mislis najdobar igrac u svetot :D :D :D
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Da gi tepame srbija i norveska treba da bideme zadovolni !! toa e najdobriot uspeh na edna nasa maska peprezentacija !! a za so srbija ke ima kolenje osekam,pcuenje crveni kartoni i mn dr raboti :D Napred Makedonija !! GO KIRE ! :) LAZAROVVVVVVVVVVV :D




Mislis najdobar igrac u svetot :D :D :D
Се разбира:pipi:
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
184
Поени од реакции
7
hmm, не ми изгледа на добро групава!
Подвиг само со 3/3, ама и тоа не е сигурно!:tapp:
а тунис, тунис, а судии...бре:tapp:
Nemora da pobedime na site tri treba dovolno e da pobedime protiv DANSKA i srbija taka bi imale 6 bodovi a danska normalno bi trebalo da zagubi od geranija i bi imala 6 bodovi kolku i nie t.e nie odime natamu a jas iskreno veruvam deka momcive imaat sila za toa.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
hmm, не ми изгледа на добро групава!
Подвиг само со 3/3, ама и тоа не е сигурно!:tapp:
а тунис, тунис, а судии...бре:tapp:
more deca so lafite koga tri cisti nemate,so vrska ima sea tunis,kaa pa 2 boda ke noseme,ako se odviva kako so treba se i so 2 pobedi mozeme da bideme vtori,i toa danska da ja tepame i srbija,ako norveska odigra za nas so nemcive i danska gi tepa nemcive ete sme 2ri.i vo polufinalle so francija ili hrvatska,ama voa malce potesko najdobro e da se borime za 5t0 mesto so svedska bi rekol:oeoeoe:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
more deca so lafite koga tri cisti nemate,so vrska ima sea tunis,kaa pa 2 boda ke noseme,ako se odviva kako so treba se i so 2 pobedi mozeme da bideme vtori,i toa danska da ja tepame i srbija,ako norveska odigra za nas so nemcive i danska gi tepa nemcive ete sme 2ri.i vo polufinalle so francija ili hrvatska,ama voa malce potesko najdobro e da se borime za 5t0 mesto so svedska bi rekol:oeoeoe:

u pravo si :) sekoja pobeda ke bide teska siguren sum,nema veke lesni protivnici taka da IDEMO DALJE :D so ke praime sea so sudiite ? :( nikako da posudat malce i u nasa korist :S
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
ова е човекот што ја создаде оваа генерација на ракометари, уште пред 10 години на младинското светско првенство кога го освоија 4-то место. после 10 години, со истите играчи го прави најголемиот успех во историјата на македонскиот ракомет. Сетете се само со каква негативна атмосфера и какви проблеми репрезентацијата се соочуваше пред почетокот на квалификациите за ова светско првенство, кога Ико ја превзеде репрезентацијата. ИКО МАЈСТОРЕ - СЕКОЈА ЧЕСТ!!! Мислам дека човекот заслижи барем еднаш да му се заблагодариме на форумов!!!

а ова се луѓето кои по секоја цена се трудеа и сеуште се трудат да го уништат македонскиот ракомет: тута и вујо (нормално со мали букви)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ова е човекот што ја создаде оваа генерација на ракометари, уште пред 10 години на младинското светско првенство кога го освоија 4-то место. после 10 години, со истите играчи го прави најголемиот успех во историјата на македонскиот ракомет. Сетете се само со каква негативна атмосфера и какви проблеми репрезентацијата се соочуваше пред почетокот на квалификациите за ова светско првенство, кога Ико ја превзеде репрезентацијата. ИКО МАЈСТОРЕ - СЕКОЈА ЧЕСТ!!! Мислам дека човекот заслижи барем еднаш да му се заблагодариме на форумов!!!

а ова се луѓето кои по секоја цена се трудеа и сеуште се трудат да го уништат македонскиот ракомет: тута и вујо (нормално со мали букви)
Затоа тута ги спакува куферите за Пореч, каде ќе се разигрува за пласман, а ние одиме во Задар во борба за медал:toe:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Затоа тута ги спакува куферите за Пореч, каде ќе се разигрува за пласман, а ние одиме во Задар во борба за медал:toe:
тоа говедо не го интересираат резултати бре, тој е дојден по пари... ти текнуе египет, тунис, следното првенство малта најверојатно :pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Значи следен натпревар ни е Норвешка на 24.01 , после Данска на следниот ден и ден пауза до 27 кога играме со Србија.


Да сториме за да ја добиеме Норвешка, малце да закрепнеме против Данците да се штедиме за после да ги победиме Србите.:toe:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Да не знае некој дали со Норвешка ќе игра Стојанович?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom