СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас се вратив денес сабајле од Вараждин, и верувајте таму беше ДЕЛИРИУМ.
Едноставно како да си во Скопје, по победата со Русија се свиреше со коли. Во шаторот на Алкалоид речиси и немаше место да се влезе. Едноставно сум запрепастен од играта на нашата репрезентација.
Меѓутоа и кога губат треба да се бодрат а не веднаш да се откажуваат сите како што беше случај во дуелот со Тунис.
Нашите покажаа дека играат за Македонија и со СРЦЕ и храброст да ги победат Русија и Полска.
Одиме понатаму!!! Слики и видео материјал ќе оставам деновиве.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Браво за Кире! Изби прв и во асистенции..
Ме интересира како се одбира најдобриот играч на светското првенство? Кои се критериумите за тој избор?
Ако се головите и асистенции засега Лазаров е на добар пат да стане најдобар играч на светското!

 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.295
Поени од реакции
235
hehehe,lazarov na cupic mu bega 2 utakmici:)ili vo prevod 15 golovi!!Za mene uste od sega toj e MVP na prvenstvoto!!!Se drugo bi bilo nepravda i kon nego i kon Makedonija!!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Браво за Кире! Изби прв и во асистенции..
Ме интересира како се одбира најдобриот играч на светското првенство? Кои се критериумите за тој избор?
Ако се головите и асистенции засега Лазаров е на добар пат да стане најдобар играч на светското!

hehehe,lazarov na cupic mu bega 2 utakmici:)ili vo prevod 15 golovi!!Za mene uste od sega toj e MVP na prvenstvoto!!!Se drugo bi bilo nepravda i kon nego i kon Makedonija!!!

Обично предност имаат најдобрите играчи на некој од двата финалисти. Останатото ќе остане во статистика.

Инаку бројките не лажат. Засега Кире е убедливо бр.1
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
може да ставите број од некој што организира превоз?!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Браво за Кире! Изби прв и во асистенции..
Ме интересира како се одбира најдобриот играч на светското првенство? Кои се критериумите за тој избор?
Ако се головите и асистенции засега Лазаров е на добар пат да стане најдобар играч на светското!

Браво Кире...се горееме сите на тебе.ОГРОМНО БРАВО!Убедливо на прво место со 30 голови разлика од другите! :oeoeoe:
А шо се овие MP?Matches Played?

може да ставите број од некој што организира превоз?!
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=33633
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Aкo Мојсовски продолжи да дава по 10 гола на натревар како што беше со Русија ( ги растури, им ја скина мрежата, поминуваше покрај одбраната како стрела)тогаш ке ги помине останатите пред него, а тоа ке биде одлично,,
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Браво Ќире убедливо најдобар стрелец а и прв е во асистенции...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Aкo Мојсовски продолжи да дава по 10 гола на натревар како што беше со Русија ( ги растури, им ја скина мрежата, поминуваше покрај одбраната како стрела)тогаш ке ги помине останатите пред него, а тоа ке биде одлично,,
Мојсовски е цар! Всушност сите се цареви не само Кире!!!
Сите се заслужни играјќи со срце за својата репрезентација!
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Мојсовски е цар! Всушност сите се цареви не само Кире!!!
Сите се заслужни играјќи со срце за својата репрезентација!
Да да точно, сите се цареви, даваат се од себе на терен, само нека продолжат вака, и да даде Господ да стигнеме до крајот на шампионатот.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Целосна подршка за Македонската репрезентација од нашата татковина ....Едвај чекам на утрешниот ден,штета оваа економска положба не задрзува да одиме у хрватска инаку це одеа 10000 навивачи од Македонија..оцекуваме клипови од атмосверата во Задар.штета нема бесплатен превоз од државата..навивајте со срце и ако изгубат и ако победат.:!!!!!!!!:tv:ние ќе бидеме зад вас и со вас..поздрав до комити и шкембари што се заедно со македонија..!!!!!!!!
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Сега во 6 тргнува уште едно комбе АЈДУЦИ СТРУМИЦА ... се гледаме таму поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom