СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Ако играат како на претходните натпевари имаме шанси да ја поминеме и оваа група. Само се надевам дека судиите нема да судат како на натпреварот со Германија.
треба да се подготвиме и на судиите, скандинавциве имаат наклонетост од судиите, но ако играме добро како со Полска никој не ќе не спрече
:oeoeoe:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Морам за натпреварот со Германија да искоментирам тоа што заборавив, исклучувањето на Миркуловски беше затоа што го фати швабата за к*р, не знам кој како виде ама јас се прснав смеење.
Момците се неверојатни, имаат лавовско срце и многу повеќе од тоа. Одиграа на ниво на задачата како прави професионалци и оној недостаток на искуство го надополнуваа со желбата, борбеноста и знаењето во ракометната игра. Се виде дека против швабите Наумче имал или само лош ден или бил преморен како и Миркуловски кој не направи големи грешки(не дека немаше) но кога требаше влезе падна на глава и погоди.
Никогаш не сум се чувствувал во еден момент среќен и тажен, исполнет и празен, се радувам на овој подвиг на играта на целата репрезентација исполнето ми е срцево и уште не можам да се соземам. Тажен и празен сум зашто не можам да отидам таму да бидам на трибините и да го трошам гласов до последните сили за да ги бодрам и навивам за нив, за Македонија.
Одлична игра прикажаа во одбрана Марковски ѕвер ги утепа мавање заедно со Ѓорѓоноски и Мите Стоилов. Нападот одличен се користеше бавното движење на зборнаја, големите дупки кои се правеа во одбрана и слично. По втор пат го гледам натпреварот и утре ќе го гледам од сабајле:vozbud::vozbud::vozbud:
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

П.С. Најверојатно и Стојановиќ ќе се врати за вторава фаза па ќе им покажеме дека не сме ограничени во напад само со Наумче, Лазаров и игра преку пикер дека имаме уште еден одличен шутер.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
да го видов и јас тоа:pos2::pos2::pos2:, па кај трпело македончето тортури
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Задутре со кого играме прво?
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
GRUPA II (ZADAR)
GRUPA C GRUPA D
1. Danska 4 bodovi
2.Germanija 4
2.Makedonija 2
2.Srbija 2
3.Polska 0
3.Norveska 0

Sabota, 24.01.2009
MAKEDONIJA-Norveska (15.30)

Nedela, 25.01.2009
Danska-MAKEDONIJA (20.30)

Vtornik, 27.01.2009
MAKEDONIJA-Srbija (15.30)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
GRUPA II (ZADAR)
GRUPA C GRUPA D
1. Danska 4 bodovi
2.Germanija 4
2.Makedonija 2
2.Srbija 2
3.Polska 0
3.Norveska 0

Sabota, 24.01.2009
MAKEDONIJA-Norveska (15.30)

Nedela, 25.01.2009
Danska-MAKEDONIJA (20.30)

Vtornik, 27.01.2009
MAKEDONIJA-Srbija (15.30)
I posle koj ode ponatama 1 i 2 u grupata i samo so srbija danska i norveska li ke igrame ?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
hmm, не ми изгледа на добро групава!
Подвиг само со 3/3, ама и тоа не е сигурно!:tapp:
а тунис, тунис, а судии...бре:tapp:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
hmm, не ми изгледа на добро групава!
Подвиг само со 3/3, ама и тоа не е сигурно!:tapp:
а тунис, тунис, а судии...бре:tapp:
Нема врска Тунис со групава, и да го победевме пак ќе носевме 2 бода даље...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
hmm, не ми изгледа на добро групава!
Подвиг само со 3/3, ама и тоа не е сигурно!:tapp:
а тунис, тунис, а судии...бре:tapp:
Немаша да пренесеме бодови и да ги победевме Тунис :toe: јас викам Германија :tapp: можевме да ја добиеме но ете...да не навлагам само ќе се изнапиздам :tapp: сепак можеме и 3 да тепаме знам може звучи пресилно ама ако играме како денес секого можеме да го победиме :oeoeoe:
 
H

HITCH

Гостин
Дечки дали знаете дали Кире е моментално најдобар стрелец на првенствово? :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom