СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Тоа сега е најмалку важно. Важни се двата бода кои ги носиме во наредната фаза. И со две победи ни се отвара шанса да играме во полуфинале.
Абе знам дека е најмалку важно.

Вака мислам дека е дури и подобро. Со Норвешка имаме појќе шанси отколку со Данска. Ден одмор добро ќе им дојде, за да влезат со полна пареа во тој натпревар, исто како и досега. :helou:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Штом ги поразивме репрезентации како Полска и Русија зошто да не гледаме надеж за победа барем против две репрезентации од овие три.Одиме напред нема што да загубиме.:oeoeoe:
И не само што ги поразивме туку ги декласиравме. Со исклучок на првиот натпревар со Тунис кои го игравме во грч и загубивме со 1 гол разлика на другите натпревари игравме перфектно, и не затоа што противницитее имаа лош ден или немаа среќа, туку затоа што толку им дозволивме ние да играат. Тоа пак докажува дека сме квалитетна репрезентација а не дека можеме да играме само еден натпревар и толку. Со среќа на понатамошните натпревари и со господ напред :pop:можеме многу лесно да влеземе меѓу 4 најдобри во светот.
:oeoeoe: :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Одлично изиграно не се ни сомневав дека можеме поинаку...чувството е прејако посебно после натпреварот кога со знамиња и коли шетавме :oeoeoe: сега еден ден одмор а после со нови сили кон нови победи :vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Рамо до рамо со најдобрите,имаме квалитетен тим кој игра со срце,кој сака да победи.Ја имаме најдобрата публика на светот на која не и требаат ни реквизити,ни бутур,ја дига салата од седишта со своите раце и грла,ја имаме најубавата атмосфера на трибини,без преценување.Го имаме Кире,апетитите пораснаа,очекувам висок пласман,презадоволна сум досега.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
со ваква игра и со господ напред одиме во финале.македонија - форевар

браво момци се гледаме во загреб
:toe::salut:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за играта, одличен натпревар, одиме до финале:toe:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
што би дал само србија да ја ебеме ништо повеќе
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Ако играат како на претходните натпевари имаме шанси да ја поминеме и оваа група. Само се надевам дека судиите нема да судат како на натпреварот со Германија.
 
Д

Демијан

Гостин
што би дал само србија да ја ебеме ништо повеќе
Исти си ко татко ми:).Мислам дека имаме РЕАЛНИ шанси за две победи во групата и да се бориме за 5то место.Ова е реално гледано

А навивачки со три победи да одиме во полуфинале и да се бориме за медал.

А гледам Србиве се пуцаваат на нивни форуми дека Македонија е лесно,само да се запрел Кире.И ја го викам тоа АМА АЈДЕ ИДИ ЗАПРИ ГО.!!!
 
А

Ајсшутер

Гостин
А гледам Србиве се пуцаваат на нивни форуми дека Македонија е лесно,само да се запрел Кире.И ја го викам тоа АМА АЈДЕ ИДИ ЗАПРИ ГО.!!!
Нека му играат ако сакаат и фластер на Кире само Наумче нека биде расположен и ќе ги среди :)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Еве сега Кире Лазаров говори на МТВ и праќа апел да дојдат се поголем број македонци да ги бодрат во натамошните натпревари, а агенциите и превозниците да ги намалат цените,
да видиме дали ќе е така или ќе гледаат да заработат повеќе
:oeoeoe:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Исти си ко татко ми:).Мислам дека имаме РЕАЛНИ шанси за две победи во групата и да се бориме за 5то место.Ова е реално гледано

А навивачки со три победи да одиме во полуфинале и да се бориме за медал.

А гледам Србиве се пуцаваат на нивни форуми дека Македонија е лесно,само да се запрел Кире.И ја го викам тоа АМА АЈДЕ ИДИ ЗАПРИ ГО.!!!
за норвешка сум и сигурен дека ќе ја добиеме ама за ова србиштава клошаришта тешки мислам дека и животов би го дал само нив да ги ебеме,уште ми се свежи случувањата тука у скопје на европското за жени како плачеа и провоцираа мамицата нивна клошарска:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.988
Исти си ко татко ми:).Мислам дека имаме РЕАЛНИ шанси за две победи во групата и да се бориме за 5то место.Ова е реално гледано

А навивачки со три победи да одиме во полуфинале и да се бориме за медал.

А гледам Србиве се пуцаваат на нивни форуми дека Македонија е лесно,само да се запрел Кире.И ја го викам тоа АМА АЈДЕ ИДИ ЗАПРИ ГО.!!!

:zver:

Одма ти пуштам зеленко :pos2:
 
А

Ајсшутер

Гостин
за норвешка сум и сигурен дека ќе ја добиеме ама за ова србиштава клошаришта тешки мислам дека и животов би го дал само нив да ги ебеме,уште ми се свежи случувањата тука у скопје на европското за жени како плачеа и провоцираа мамицата нивна клошарска:oeoeoe:
Јас осеќам дека квалитетно ќе го изедат како што беше на пријателски натпревар во Велес што се играше ги поведовне 5-6 разлика и публиката оти пееше анти - српски песни и судиите демек суделе неправилно го напуштија теренот 10-тина минути порано од што треба и после со обезбедување испаѓаа од салата до автобусите па дури и ги придржуваше полиција :uvo: така да наша победа ќе биде тоа и Кире ги шина тогаш пишете Kire Lazarov Veles да видите :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom