СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ексклузивно од Вараждин Борко Ристевски открива дека има несогласување со селекторот конкретно со него и со некои од играчите, уште не се знае ништо денес Борко во изјава за 90.3 фм..И шо е многу битно кажа дека играчите и покрај овој проблем не се замараат со стручниот штаб и дека сега во вториот круг ќе ја видиме правата игра на нашите....значи може да очекуваме победа против Србија и Норвешка а зошто да не и против Данска.....
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Definitivno vo sabota od 15:30 igrame so Norveska vo nedela 20:15 so Danska i vo Vtornik 15:30 JAS TE E*BAM SRBIJO!!! Ideme vo Finale
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ме плашат овие скандинавските земји судиите се секогаш наклонети кон нив а за со србија нема проблем сигурно ќе победиме.....идемо многу сум среќен !!!!!!:baeh::baeh::baeh:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да да, највеќе ми е страв од судиите мене, ниту од Норвешка ниту од Данска не ми е страв колку од судиите. Секогаш, како на клубско така и на репрезентативно ниво биле наклонети кон нив.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ексклузивно од Вараждин Борко Ристевски открива дека има несогласување со селекторот конкретно со него и со некои од играчите, уште не се знае ништо денес Борко во изјава за 90.3 фм..И шо е многу битно кажа дека играчите и покрај овој проблем не се замараат со стручниот штаб и дека сега во вториот круг ќе ја видиме правата игра на нашите....значи може да очекуваме победа против Србија и Норвешка а зошто да не и против Данска.....
Па имаше некоректна постапка од него. Мислам дека со Полска игравме. Ангелов излезе за да се смени со Борко а овој не сакаше да влезе во игра, ама после влезе. Ама се виде денес дека секое неразбирање е надминато и дека функционираме беспрекорно како колектив. И да се надеваме дека Македонија ке ја видиме во вистинско светло во вториот круг, како што кажал Борко.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Како е распоредот за овие новиве групи?Нели има 3 групи по 4 тима.Откако ќе излезат по 2 тима, ќе има вкупно 6.И како ќе се разигрува после за полуфинале и финале?
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
0
Ама срцево ми се полни по се кога ке тепаме вака како денес, и после се сум горд на поединци кои ни вредат во државава..
Браво....
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
Како е распоредот за овие новиве групи?Нели има 3 групи по 4 тима.Откако ќе излезат по 2 тима, ќе има вкупно 6.И како ќе се разигрува после за полуфинале и финале?
Сеа има 2 групи од по 6 тима. Од тие 2 групи само 2 тима идат во полуфинале.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи утре нора да се врши притисок врз ЕХФ и врз судиите инаку само од нив ми е страв..!!!!!
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.356
Поени од реакции
58.029
Најверојатно Македонија е втора во групата. На страната на ИХФ и на страната на РТЛ телевизија го пиши тоа, а на официјалната страна на првенството Македонија е трета.

Да не знајш кој да верваш сега :nesvest:
Втори сме. И понатаму пренесуваме 2 бода. Германците 4, Пољаците 0.

Во новата група, Данска и Германија стартуваат со 4, Македонија и Србија со 2, Полска и Норвешка со 0.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
neznam koe mesto sme, no rasporedot na natprevari za makedonija od TV HRT e
24 jan so danska
25 jan so srbija
27 jan so norveska
UNITED MACEDONIA, UNITES KIRE, UNITED SVETI NIKOLE
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Втори сме. И понатаму пренесуваме 2 бода. Германците 4, Пољаците 0.

Во новата група, Данска и Германија стартуваат со 4, Македонија и Србија со 2, Полска и Норвешка со 0.
Значи се рачуна меѓусебната гол-разлика, а не вкупната.
Фала :pipi:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Најверојатно Македонија е втора во групата. На страната на ИХФ и на страната на РТЛ телевизија го пиши тоа, а на официјалната страна на првенството Македонија е трета.

Да не знајш кој да верваш сега :nesvest:
Тоа сега е најмалку важно. Важни се двата бода кои ги носиме во наредната фаза. И со две победи ни се отвара шанса да играме во полуфинале.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Штом ги поразивме репрезентации како Полска и Русија зошто да не гледаме надеж за победа барем против две репрезентации од овие три.Одиме напред нема што да загубиме.:oeoeoe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom